Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hány órakor érdemes bevenni a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány órakor érdemes bevenni a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Holnap reggel fog megjönni a menstruációm és holnap veszem be az 1. tablettát, a kérdésem az, hogy ha megjön reggel akkor azonnal vegyem be, vagy igazából az 1. napon bármikor be lehet?

2014. aug. 19. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Amikor pontosan én is ilyen helyzetben voltam mint, most Te, én akkor azonnal bevettem, és az első egy hónapban mindig ugyanabban az időben vettem be, (mivel délután jött meg, ezért délután vettem be) majd a második hónaptól kezdve áttértem reggelre. :)
2014. aug. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

bármikor

a lényeg h mindig azonos időben vedd be

ha reggel akkor reggel ha este akkor mindig este

2014. aug. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. aug. 19. 16:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt, hogy a nap melyik szakában veszed be teljesen a te döntésed és leginkább attól függ, hogy milyen az életviteled. Pl ha minden reggel még hétvégn is 7-8kor kelsz akkor akkor, vagy ha általában este 9kor már otthon vagy akkor akkor vagy ha rendszeresen egy időbe vacsizol mondjuk 6kor. Nekem anno a nőgyógyászom azt javasolta, hogy reggel vagy este szedjem inkább mert ha ne adj isten elfeljtesz bevenni egy szemet akkor azt még 12 órán belül pótolhatod és ha reggel szeded de elfelejted este eszedbe juthat v pont fordítva de ha napközbe veszed be éjjel nem valószínű hogy erre kelsz és kicsúszni a 12 órából nem szerencsés.


Ha megjön a nap bármely szakában beveheted nem feltétlenül kell reggel azonnal, és célszerű minden nap ugyanabban az időpontban (+/- 1-2 óra) bevenni, szóval úgy kezd el ahogy később is szedni akarod.

2014. aug. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem az orvosom azt mondta h este 6kor erdemes bevenni h miert azt nem mondta :D
2014. aug. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!