Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 15 éves lány vagyok. Fogamzásg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

15 éves lány vagyok. Fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Ne ócsároljatok ,tudom hogy ennyi idősen gusztustalan.

Barátommal 1 éve vagyunk együtt,most került sorra a szex.gumival szerettünk volna védekezni, de lelankad neki egyből.ő ezt mondta is,hogy pszichésen undorodik tőle. Javasolták a pharmatexet megszakításossal,nem szeretnék kockáztatni,úgyhogy ami még a legmegbízhatóbb,az a tabletta. Mivel csak 15 vagyok,és mindenképpen szeretnék védekezni rendesen,egy nőgyógyász felírná nekem ?

Köszönöm.


2014. jún. 20. 12:43
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

"már nem azért, hogy védjem a srácot, de nekem se áll fel gumiban"

És hogy állsz egyébként hozzá a gumihoz?

Valószínűleg úgy, hogy utálod, nem szereted, jobb, ha az nélkül csinálod, nem? És ha meg fel kell húzni, akkor előjönnek belőled ezek és ezért nem áll fel, mert már rágörcsölsz, hogy valami olyat kell csinálnod, amit nem akarsz. Ennyi a titka a dolognak. Ez puszta pszichológia.

Ha te is felérnéd ésszel, hogy a gumi arra való, hogy ne ejtsd teherbe az aktuális partneredet és ne szedj össze nemi betegségeket, ha nem a negatív oldalát néznéd csak a guminak (élvezeti részből), akkor nyugi, neked sem lenne ilyen gondot, az is biztos!!!

2014. jún. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:

NOTHING TO DO HERE!


14 évesen? Emberek, hol élünk? Mi ez???

2014. jún. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt azért át kellene gondolni.

Fogamzásgátlót írhat fel a nőgyógyász 15 évesnek is, hiszen inkább elírja, mint hogy következő hónapban kaparni kelljen a kislányt, de a kérdés, hogy vajon tényleg jó ötlet-e?

Egyáltalán mióta menstruálsz?

Tudod, hogyan működik egy fogamzásgátló?


Leállítja a ciklusod. 15 éves korban pedig a hormonrendszer még nem annyira stabil. Ha kikapcsolod egy időre (és mivel gondolom minimum 25 éves korodig nem akarsz babát, akkor legalább 10 évre!!!), vajon mi lesz utána?

Lutri. Vagy helyreáll a rendszer, vagy nem.

Persze ez természetesen későbbi kezdésnél is igaz, csak ha fiatalabb korban, éretlenebb hormonrendszerrel kezded el, nagyobb az esélye, hogy gond lesz.


Szerintem próbálkozni kellene az óvszerrel. Mondjuk ha csak azért akarsz vele szexelni, mert már piszkált vele, akkor az egészt megette a fene.


De ha egy abortusz meg a tabi között kell választani, inkább a tabletta.

2014. jún. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
4 éve menstruálok :/
2014. jún. 22. 19:33
 25/26 anonim ***** válasza:
Írnak fel 15 évesen, de úgy tudom szülő kell hozzá. :D Meg előtte ugye kivizsgálás. Nincs ebben semmi ilyen idősen. Testileg már elég érett az ember 15-16 évesen, lelkileg meg mindenki maga érzi. Főleg ha szerelmes vagy. :)
2014. júl. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Voltam dokinál :) aranyos volt,azt mondta ha már beállt a ciklusom,és 3 éve menstruálok,akkor nyugodtan felírhat kortól függetlenül :) jovoheten megyek ver/vizelet vizsgalatra,aztan vissza hozza :)
2014. júl. 4. 12:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!