Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
19 évesen el lehet intézni egy abortuszt, szülők tudta nélkül?
De ha nem hiszed el, ajánlom figyelmedbe a Néma sikoly című rővidfilmet...
Kicsit több mint 9 perces, youtube-on elérhető.
1. Köszönöm szépen, láttam a néma sikolyt. Egy hatásvadász szarság.
Láttam már pár abortuszt élőben (mivel orvosi egyetemen tanulok), pontosan tudom, hogy hogyan történik.
Nem nézegetik közben UH-gal. Nem pakolgatják össze kaparás után, és nem mutogatják az anyjának sem.
Nyilván valamennyire összetörik az embrió, hisz valahogy ki kell szedni, de őszintén: nem mindegy? Most komolyan nem értem, hogy pont ez a mozzanat miért fontos az egészben. A végeredmény szempontjából nem teljesen mindegy, hogy egyben szedik ki, vagy darabokban?
Semmit nem számít. A vége ugyanaz.
Ezzel most nem azt akarom mondani, hogy engem nem ráz meg a dolog, de továbbra sem értem, hogy minek kell egy ilyen dolgon lovagolni.
Mi a francnak kell egy szar helyzetben lévő nőnek, akit nem is ismersz, nem tudod a körülményeit, nem ismered a lelkiállapotát, azt ecsetelgetni, hogy hogyan fogják kitépkedni belőle a gyereket.
Mi értelme? Hátha abortusz után leugrik az első hídról?
Gondolkodjál már bakker....
2. Ha neked a törvény nem elég hivatalos, akkor mi a francot akarsz?
"A terhesség csak veszélyeztetettség, illetőleg az állapotos nő súlyos válsághelyzete esetén, az e törvényben meghatározott feltételekkel szakítható meg.
(2) Súlyos válsághelyzet az, amely testi vagy lelki megrendülést, illetve társadalmi ellehetetlenülést okoz."
Pontosan ez áll a törvényben, amit az előbb be is linkeltem.
Kiemelem neked a lényeget: SÚLYOS VÁLSÁGHELYZET AZ, AMELY TESTI VAGY LELKI MEGRENDÜLÉST, ILLETVE TÁRSADALMI ELLEHETETLENÜLÉST OKOZ.
Ha nekem az a lelki megrendülés, hogy striás lesz a seggem a terhesség után, akkor bizony az.
Ha meg az, hogy nem tudok a születendő gyerekemnek kaját adni, akkor az.
Ha meg az, hogy rühellem a gyerekeket, és depis leszek, ha meg kell szülnöm, akkor az.
Mint láthatod, a törvény nem részletezi, mi tartozik oda, azt ugyanis a TERHES NŐ dönti el saját magáról, hogy válsághelyzetben van-e vagy sem.
De nyugodtan menj el a családvédelmi szolgálathoz és kérj felvilágosítást.
Vagy kérdezz meg bárkit, aki túlesett már abortuszon.
"Ha neked a törvény nem elég hivatalos, akkor mi a francot akarsz? " xĐ Nem a törvény hitelességével van bajom. Az érdekel, hogy konkrétan azt a 39-es válaszban lvő szöveget honnan idézted. Az érdekel, hogy azt konkrétan hol találtad, hogy a terhes nő dönt a súlyos válsághelyzet mértékéről! (önmagadtól való tartalomleszűrés nem számít)
A másik válaszolónak írtad, hogy orvosi egyetemen tanulsz. Akkor viszont, mint családjogi ügyész (ügyvédi szerepet inkább nem szoktam elvállalni), örülnék neki, ha nem egy orvostanhallgató vitatkozna velem a családjogi törvényekről 11 évnyi sikeres (és még tartó) karrier után!
Köszi ;)
32/F
Hát pedig bizony vitatkozom, mert nincs igazad.
Úgy látszik, ezt a témakört nem szeretted az egyetemen.
Innen másoltam, ha ennyire érdekel.
De mondom, nyugodtan tegyél fel erről kérdést. Hogy vajon a törvényesen abortuszon átesettek közül ki mire hivatkozva vetette el a gyermekét, és volt- bármiféle elbírálás.
Látom nem nagyon fogtad fel az írásom. 11 éve vagyok sikeres (előtte csak átlagos arányban teljesítettem) családjogi ügyvéd. Összességében kb. 17 éve foglalkozom családjoggal. Ezalatt kb 230-240 abortuszos esetem volt. (de talán már megvan a 250 is)
Egyébként pedig látom, te sem vagy tisztában a fogalmakkal. Az a szép a törvényekben, hogy úgy vannak megfogalmazva, mintha az aktuális személy dönthetne, pedig nem! :)
"...fennállását az azt elszenvedő nő állapíthatja meg körülményei mérlegelésével. A JOGALKOTÓ nem döntheti el, hogy a terhes nő számára mi minősül súlyos válsághelyzetnek."
És akkor most elemezzük csak:
Jé! Mit írnak?: "A jogalkotó nem döntheti el..."
És mit is jelent a jogalkotó?: "A jogszabályokat az ún. jogalkotó szervek határozzák meg és fogadják el" "Jogalkotó szervek: országgyűlés, kormány, önkormányzat (+eu-s ág)" - lerövidítettem természetesen.
A jogalkotó az aki a törvényeket és jogszabályokat felveti/elfogadja. Az hogy a jogalkotó nem dönthet a súlyos válsághelyzet mértékétől, az azt jelenti, hogy nem foglalhatják törvénybe/jogszabályba. AZONBAN, mivel a kórházi és családvédelmis dolgozók (akik elbírálják, hogy engedélyezik-e az abortuszt vagy sem) nem jogalkotó személyek, így ez a törvény rájuk nem hat ki!
És mivel szólózás van:
"Családjog rendelkezik a házasságról, érvényességéről, megszűnéséről, a házassági vagyonjogról, az örökbefogadásról, a tartásról, szülői felügyeletről és a GYERMEKEK JOGAIRÓL, gyámságáról."
"Az élethez való alanyi jog az egyén életének biztosítására szolgál akként, hogy az élet önkényes elvételét tiltja."
A gyermeknek megfoganástól kezdve alkotmányos joga van az élethez. És mivel az abortusz esetében a szülő gyermekhez való viszonyulásából fakadó, élethez való jog eltiprásáról van szó, így a családjogi ügyvéd hatáskörébe IS (nem konkrétan/kizárólag, de oda IS) tartozik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!