Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 19 évesen el lehet intézni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

19 évesen el lehet intézni egy abortuszt, szülők tudta nélkül?

Figyelt kérdés
2014. máj. 25. 10:12
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
15%

De ha nem hiszed el, ajánlom figyelmedbe a Néma sikoly című rővidfilmet...

Kicsit több mint 9 perces, youtube-on elérhető.

2014. máj. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
14%
39-es, érdekelne, hogy ezt hol találtad. Linkelj be pls egy hiteles jogi oldalt, ahol ez szerepel! Bizonyítás nélkül az érv elfogadhatatlan -> nem véletlenül nem fogadják el sehol az indukciós érvelést!
2014. máj. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
84%

1. Köszönöm szépen, láttam a néma sikolyt. Egy hatásvadász szarság.

Láttam már pár abortuszt élőben (mivel orvosi egyetemen tanulok), pontosan tudom, hogy hogyan történik.

Nem nézegetik közben UH-gal. Nem pakolgatják össze kaparás után, és nem mutogatják az anyjának sem.

Nyilván valamennyire összetörik az embrió, hisz valahogy ki kell szedni, de őszintén: nem mindegy? Most komolyan nem értem, hogy pont ez a mozzanat miért fontos az egészben. A végeredmény szempontjából nem teljesen mindegy, hogy egyben szedik ki, vagy darabokban?

Semmit nem számít. A vége ugyanaz.

Ezzel most nem azt akarom mondani, hogy engem nem ráz meg a dolog, de továbbra sem értem, hogy minek kell egy ilyen dolgon lovagolni.

Mi a francnak kell egy szar helyzetben lévő nőnek, akit nem is ismersz, nem tudod a körülményeit, nem ismered a lelkiállapotát, azt ecsetelgetni, hogy hogyan fogják kitépkedni belőle a gyereket.

Mi értelme? Hátha abortusz után leugrik az első hídról?

Gondolkodjál már bakker....


2. Ha neked a törvény nem elég hivatalos, akkor mi a francot akarsz?

"A terhesség csak veszélyeztetettség, illetőleg az állapotos nő súlyos válsághelyzete esetén, az e törvényben meghatározott feltételekkel szakítható meg.

(2) Súlyos válsághelyzet az, amely testi vagy lelki megrendülést, illetve társadalmi ellehetetlenülést okoz."

Pontosan ez áll a törvényben, amit az előbb be is linkeltem.


Kiemelem neked a lényeget: SÚLYOS VÁLSÁGHELYZET AZ, AMELY TESTI VAGY LELKI MEGRENDÜLÉST, ILLETVE TÁRSADALMI ELLEHETETLENÜLÉST OKOZ.


Ha nekem az a lelki megrendülés, hogy striás lesz a seggem a terhesség után, akkor bizony az.

Ha meg az, hogy nem tudok a születendő gyerekemnek kaját adni, akkor az.

Ha meg az, hogy rühellem a gyerekeket, és depis leszek, ha meg kell szülnöm, akkor az.


Mint láthatod, a törvény nem részletezi, mi tartozik oda, azt ugyanis a TERHES NŐ dönti el saját magáról, hogy válsághelyzetben van-e vagy sem.


De nyugodtan menj el a családvédelmi szolgálathoz és kérj felvilágosítást.

Vagy kérdezz meg bárkit, aki túlesett már abortuszon.

2014. máj. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
0%

"Ha neked a törvény nem elég hivatalos, akkor mi a francot akarsz? " xĐ Nem a törvény hitelességével van bajom. Az érdekel, hogy konkrétan azt a 39-es válaszban lvő szöveget honnan idézted. Az érdekel, hogy azt konkrétan hol találtad, hogy a terhes nő dönt a súlyos válsághelyzet mértékéről! (önmagadtól való tartalomleszűrés nem számít)


A másik válaszolónak írtad, hogy orvosi egyetemen tanulsz. Akkor viszont, mint családjogi ügyész (ügyvédi szerepet inkább nem szoktam elvállalni), örülnék neki, ha nem egy orvostanhallgató vitatkozna velem a családjogi törvényekről 11 évnyi sikeres (és még tartó) karrier után!

Köszi ;)


32/F

2014. máj. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
93%

Hát pedig bizony vitatkozom, mert nincs igazad.

Úgy látszik, ezt a témakört nem szeretted az egyetemen.

[link]

Innen másoltam, ha ennyire érdekel.


De mondom, nyugodtan tegyél fel erről kérdést. Hogy vajon a törvényesen abortuszon átesettek közül ki mire hivatkozva vetette el a gyermekét, és volt- bármiféle elbírálás.

2014. máj. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
84%
Jah, és gondolom családjogi ügyészként közöd sincs az abortuszokhoz:D Ugyanis baromira nem szükséges hozzá a személyed.
2014. máj. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 Költőnő? ***** válasza:
93%
Amúgy a krízis meglétét és nagyságát tényleg a terhes nőre bízzák. S ha neki az valóban kritikus, akkor kekeckedni sem nagyon szoktak.
2014. máj. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
0%

Látom nem nagyon fogtad fel az írásom. 11 éve vagyok sikeres (előtte csak átlagos arányban teljesítettem) családjogi ügyvéd. Összességében kb. 17 éve foglalkozom családjoggal. Ezalatt kb 230-240 abortuszos esetem volt. (de talán már megvan a 250 is)


Egyébként pedig látom, te sem vagy tisztában a fogalmakkal. Az a szép a törvényekben, hogy úgy vannak megfogalmazva, mintha az aktuális személy dönthetne, pedig nem! :)


"...fennállását az azt elszenvedő nő állapíthatja meg körülményei mérlegelésével. A JOGALKOTÓ nem döntheti el, hogy a terhes nő számára mi minősül súlyos válsághelyzetnek."


És akkor most elemezzük csak:


Jé! Mit írnak?: "A jogalkotó nem döntheti el..."

És mit is jelent a jogalkotó?: "A jogszabályokat az ún. jogalkotó szervek határozzák meg és fogadják el" "Jogalkotó szervek: országgyűlés, kormány, önkormányzat (+eu-s ág)" - lerövidítettem természetesen.


A jogalkotó az aki a törvényeket és jogszabályokat felveti/elfogadja. Az hogy a jogalkotó nem dönthet a súlyos válsághelyzet mértékétől, az azt jelenti, hogy nem foglalhatják törvénybe/jogszabályba. AZONBAN, mivel a kórházi és családvédelmis dolgozók (akik elbírálják, hogy engedélyezik-e az abortuszt vagy sem) nem jogalkotó személyek, így ez a törvény rájuk nem hat ki!


És mivel szólózás van:

"Családjog rendelkezik a házasságról, érvényességéről, megszűnéséről, a házassági vagyonjogról, az örökbefogadásról, a tartásról, szülői felügyeletről és a GYERMEKEK JOGAIRÓL, gyámságáról."


"Az élethez való alanyi jog az egyén életének biztosítására szolgál akként, hogy az élet önkényes elvételét tiltja."


A gyermeknek megfoganástól kezdve alkotmányos joga van az élethez. És mivel az abortusz esetében a szülő gyermekhez való viszonyulásából fakadó, élethez való jog eltiprásáról van szó, így a családjogi ügyvéd hatáskörébe IS (nem konkrétan/kizárólag, de oda IS) tartozik.

2014. máj. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
93%
Oké, akkor mutass egyetlen egy olyan nőt, aki 12. hét előtt el szerette volna vetetni a gyermekét, és nem engedték neki.
2014. máj. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 A kérdező kommentje:
Köszönöm a HASZNOS tanácsokat, középiskola járok és jövőre fogok csak végezni, tehát jövőre érettségizek és semmiképpen sem szeretnék épp hogy szülés után érettségizni. Anyagilag sem lenne rá mód.
2014. máj. 25. 16:37
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!