Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 19 évesen el lehet intézni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

19 évesen el lehet intézni egy abortuszt, szülők tudta nélkül?

Figyelt kérdés
2014. máj. 25. 10:12
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
5%

Költőnő írta a 24-es válaszában, h munka, jövedelem, így meg úgy. Csak írtam rá, hogy az sem biztos, hogy dolgozik.

Mint már mondtam, nem áll szándékomban még mélyebbre lökni a szakadékban, de azzal semmit nem veszít, ha átgondolja.

2014. máj. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
96%

Lehet, hogy nem állt szándékodban, de azért részletezni, hogy hogyan csinálják az abortuszt (megjegyzem, elég helytelenül ráadásul)....hát pont ezt éred el vele.

Ha azt akarod, hogy végig gondolja, akkor esetleg a pozitív dolgokkal érvelj: mit adhat egy gyermek. Na meg adj neki tanácsot, hogy hogyan oldhatja meg a gondjait.

De persze ezekhez legelőször kérdezni se árt.

2014. máj. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 Költőnő? ***** válasza:
81%

A munka meg a jövedelem egy terhességnél nem "így meg úgy" dolgok, hanem kőkemény érvek pro és kontra.

Majd ha egyszer önfenntartó leszel és dolgozni fogsz, Te is rá fogsz jönni.

2014. máj. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
12%

Az, hogy egyesével leszakítják a testrészeit, igaz. A saját szememmel láttam.

Csak azt akartam mondani, hogy nem biztos, hogy a kérdező dolgozik.

Veletek nem lehet beszélni, nem értitek amit írok.

Én megértettem amit mondtok, el is fogadtam, amit rosszul tudtam, de ti csak 1 szempontot néztek, nem vagytok hajlandóak elfogadni egy másik nézőpontot.

Én értem, hogy esetleg ha olyanok a körülményei, pl ha dolgozik, kihordani sem tudná. De ez nem biztos. Ezt csak a kérdező tudja ès neki kell eldöntenie. Én nem parancsokat osztogatok, csak leírtam egy szempontot, ami bár negatív, figyelembe kell venni. Mert tényleg előforx

dul, hogy egy ilyen beavatkozás után nem lehet gyereke.

Esetleg depressziót is okozhat ez a műtét.

2014. máj. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
10%

#25-ös:


Basszus ez jobban fájt, mint amire számítottam. Ennyire értetlen, szövegértésből elégtelen hogyan lehetsz? -,-"

Belinkeled a jogszabályt, és még így is ellentmondasz neki! xĐ


"A terhesség CSAK VESZÉLYEZTETETTSÉG, illetőleg az állapotos nő SÚLYOS VÁLSÁGHELYZETE esetén, az e törvényben meghatározott feltételekkel szakítható meg." - szerintem érthető.


"azt az állapotos nő egészségét súlyosan veszélyeztető ok indokolja" - ha a magzat túlságosan leterheli az anya szervezetét.


"a magzat orvosilag valószínűsíthetően súlyos fogyatékosságban vagy egyéb károsodásban szenved;" - egyértelmű.


"a terhesség bűncselekmény következménye, valamint" - megerőszakolták.


"az állapotos nő súlyos válsághelyzete esetén" - halálos, illetve súlyos betegséggel rendelkezik az anya.


"A terhesség az (1) bekezdésben foglalt feltételek esetén a 18. hetéig szakítható meg, ha az állapotos nő

a) korlátozottan cselekvőképes vagy cselekvőképtelen;" - kiskorú, vagy fogyatékkal (testi/értelmi egyaránt) rendelkező nő.


"terhességét neki fel nem róható egészségi ok, illetve orvosi tévedés miatt nem ismeri fel korábban, vagy az egészségügyi intézmény, illetve valamely hatóság mulasztása miatt haladta meg a terhessége az (1) bekezdésben foglalt időtartamot." - egyértelmű, gyakorlatilag ez az orvosok hibáját/lassúságát jelenti.


"A terhesség a 20. hetéig - a diagnosztikus eljárás elhúzódása esetén 24. hetéig - szakítható meg, ha a magzat genetikai, teratológiai ártalmának valószínűsége az 50%-ot eléri." - egyértelmű, szóval ha a gyerek valószínűleg fogyatékkal születne.


"az állapotos nő életét veszélyeztető egészségi ok miatt, illetve" - ugyanaz, mint az (1) bekezdés a) pontja.


"a magzatnál a szülés utáni élettel összeegyeztethetetlen rendellenesség fennállása esetén." - ugyanaz, mint a (3) bekezdés.


Ebben te hol látsz olyan lehetőséget, hogy ami engedélyezi, ha "szexeltünk, de nem használtunk gumit/véletlenül kiszakadt, de én önkényesen nem akarok gyereket" az indok?


Talán ez engedné:


"A terhesség megszakítása, ha azt nem egészségi ok indokolja, az állapotos nő írásbeli kérelme alapján végezhető el." - viszont ehhez már tudni kell hogy terhes vagy (ekkor már [általában mire észreveszik] minimum a 2. hétben jársz),(illetve először ellenőrzik, hogy egészségügyi okokkal nem engedélyezhető-e az abortusz) be kell menned egy kórházba, ott végig csinálni a procedúrát, és megvárni mire felveszik a kapcsolatot a családvédelmisekkel (átfutási idő kb. 2 hét, de ha közvetlenül a családvédelmisekhez megy és nem a kórházhoz, akkor is annyi a beiktatás, stb. ideje), majd egyeztetnek veled időpontokat amikor el tudsz menni a tanácsadásra (ahol felvilágosítanak az abortuszon kívüli lehetőségekről), majd ha továbbra is abortuszt akarsz, akkor még meg kell várni az elbírálást (súlyos válsághelyzet nélkül 85%-90% eséllyel elutasítják).


Szóval gyors esetben is a 8.-9. hétben kerül sor az abortuszra. Ekkor már az magzat fogyaszt tápanyagot rendesen az anyából, és a várandós nő elkezdte a több bevitelt. Ha kiveszik a magzatot, az anya szervezetének az elég megterhelő lesz, és hiába mehet haza, pár napig olyan érzése lesz, mint aki kemóra jár (rossz állapotban lesz, hányni fog), valamint az abortusz 67%-kkal csökkenti a későbbi teherbeesés esélyét, de ha később meg is termékenyül, sokkal nehezebb és fájdalmasabb lesz a szülés és a kihordási időszak!

2014. máj. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
14%

UI: Azt elrontottam:


"az állapotos nő súlyos válsághelyzete esetén" - Ez nem csak a halálos betegségekre, de a SÚLYOS anyagi/életviteli válságra is vonatkozik. Azonban csak a súlyosra.

2014. máj. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
83%

71%-os:

Súlyos válsághelyzet = nem akarom a gyereket, mert CSAK. Mert csóró vagyok, mert depis lennék tőle, mert az apja elhagyott, mert baromira nem akarok gyereket.


Te nem vagy tisztában a dolgokkal, csak nem értem, hogy akkor minek okoskodsz.


Ismétlem, 12. hétig BÁRMILYEN INDOKKAL megszakíthattatja egy nő a terhességét. És igen, súlyos válsághelyzetre hivatkozva. Mert a súlyos válsághelyzetbe a LELKI válság is beleszámít.


Valószínűleg kicsit jobban tisztában vagyok vele, tekintve, hogy tanultam már a dologról.

2014. máj. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
100%

"Az, hogy egyesével leszakítják a testrészeit, igaz. A saját szememmel láttam."

Hát persze. Még nézik is direkt UH-va, hogy egészen biztosan egyesével tépjék le az összes testrészét.

Jézus úristen, borzalmas a tudatlanság látom:D


Simán vákuummal kiszívják, vagy először fogóval, aztán meg egy küretkanállal kikaparják. Senki ne szedegeti egyesével a testrészeit.

2014. máj. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
100%

Tessék:

"Mit nevezünk veszélyeztetettségnek és súlyos válsághelyzetnek, a jogszabály szerint?


A terhesség csak veszélyeztetettség, illetőleg az állapotos nő súlyos válsághelyzete esetén, és kizárólag az 1992. évi LXXIX. törvényben meghatározott feltételek fennállása esetén szakítható meg. A jogszabály alapján súlyos válsághelyzet az, amely testi vagy lelki megrendülést, illetve társadalmi ellehetetlenülést okoz 1992. évi LXXIX. tv. 5. §. Nincsen tehát a törvényben taxatív felsorolás a súlyos válsághelyzet eseteiről, fennállását az azt elszenvedő nő állapíthatja meg körülményei mérlegelésével. A jogalkotó nem döntheti el, hogy a terhes nő számára mi minősül súlyos válsághelyzetnek. "

2014. máj. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
4%
Igen, vákuummal kiszívják, de az is úgy történik, hogy egyesével leszakadnak a testrészek.
2014. máj. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!