Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A barátom nem szeretné, hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom nem szeretné, hogy fogamzásgátlót szedjek. Mit tegyek? [Folyt. Köv. ]

Figyelt kérdés
Én nem bízok az óvszerben, volt már rá pl, hogy kiszakadt. Szeretnék valami + védekezést tenni, de a gyógyszert nem szeretné a barátom. 5letek?
2009. dec. 25. 00:26
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Kockáztatnád az egészséged??? Az egészségbe a gyermekvállalás is beletartozik. Az óvszer pedig biztonságosabb a tablettánál és meddő sem lesz tőle. Spermiciddel kombinálva tökéletes védelmet nyújt. Az, hogy kiszakad, nem jelenti sem azt, hogy feltétlen terhes lesz, sem azt, hogy később is ki fog szakadni. Vannak extra safe óvszerek, na most ha egy ilyenhez még fogamzásgátló krémet használnak az teljes biztonságot ad.
2009. dec. 25. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
ja, ugy ok, h óvszer, meg spermicid. de én csak az óvszerben nem biznék.
2009. dec. 25. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a gyors válaszokat. :-)

Gyógyszert szedtem kb 1 éve, mert az egyik exem meg ragaszkodott a gyógyszerhez, de most hogy így olvasom h meddőséget okoz meg ilyenek, nem valószínű, hogy beszedném megint. Valami 5let még, hogy óvszer mellett hogyan védekezzek én is? :-)

2009. dec. 25. 11:08
 14/26 anonim ***** válasza:

"Az óvszer pedig biztonságosabb a tablettánál és meddő sem lesz tőle."

ez nem igaz, a tabletta pearl indexe sokkal jobb mint a gumié.

2009. dec. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Jaj el ne higgyed már. És ha most én azt irom hogy ismerek olyna nőket akik fejére helikopter zuhant..?:D Szeretem hogy itt mindenkinek van olyan ismerőse ,keresztanyja,unokatetsvére akivel hihetetlen dolgok történnek..szinte mindenkinek van valami sztorija az ismerőse ismerősével:)
2009. dec. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

nelegyetek már ilyen maradiak. ha a foggátló káros lenne nem forgalmaznák. ha egy olyan orvos írja fel aki előtte megvizsgál, akkor semmi bajod nemlesz a tablettától. én 8 éve szedem, több ismerősöm is 6-10 évig szedte a tablettákat és elsőre összejött a baba, és teljesen egészséges, boldog picik.

24L

2009. dec. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

ja és anyám is tablettát szedett, és mégis szült 2 egészséges gyereket...ezek a tabletta ellenesek fanatikusok, és szartsem tudnak az egészről, csak innen onnan hallanak dolgok, ezeket összerakják, és akkor kijelentik h ők nemveszeik be, mert ezmegazmeg az. hát egészségükre, én leszarom őket, és meggyőzni sem akarom, azaz ő döntésük. csak zavar amikor jönnek ide az ilyenek és győzögetik megfele atudatlan embereket. kimondanak egy mondatot a naív ember mer rögtön elhiszi. pl: meddő leszel tőle.

azért mert 1-2-3 nő meddővé vált az nemazt jelenti h minden nő meddő lesz, és ezek közel sem bizonyított tények h a tablettától lett meddő. vagy voltak arra utaló jelek h a tabletta nemjó az illetőnek, de leszarta és nem foglalkozott vele. olyan nincsen h csakúgy látatlanba meddő leszel.

ha az orvos tabletta előtt megvizsgál, és utána is rendszeresen jársz szűrésre és májfunkcióellenőrzésre nem lesz a tablettától semmi bajod. csak bekell tartani az előírásokat. és kicsit utána olvasni és utána kérdezgetni a dolgoknak, de nem ilyen gyk-s tablettaellenes fanatikusoktól, hanem szakemberektől, akik tudják h mit beszélnek.

2009. dec. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
a fogamzásgátló nem okoz meddőséget. ezeket a rémmeséket nem kell elhinni. ma már olyan alacsony hormontartalmuak vannak, h nem befolyasol szinte semmit. persze, kifejti a hatását, de egyáltalán nem káros. azt még nem hallotta senki, h pl. a fogamzásgátlót szedő nőknél kevesebbszer alakul ki méhnyakrák?? mindenki csak a hihetetlen sztorikat hiszi el?? :D
2009. dec. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Nos speciel én ilyen szakterületen dolgozom, így láttam pár ilyen esetet, nem is olyan keveset. Az egy dolog, hogy nem reklámozzák, hogy meddőséget okoz, ám mindenkinek a maga dolga, hogy szedi-e, én a szakterületemet úgy érzem kellően ismerem és a nem szedés mellett döntöttem. Innentől döntse el mindenki maga. És tény, hogy az óvszer és a spermicid együtt tökéletes védelmet nyújt. Önmagában az óvszer is elegendő, a spermicid annak nem jó, aki még kezdő a használatában.

Viszont ha tényleg óvszerszakadási problémák vannak, akkor ajánlott használni vagy pharmatexet vagy valami más spermicidet mellé. Ezerszer jobb, mint bármely hormonális készítmény. Akármilyen alacsony hormontartalmú valami, akkoris megszünteti a peteérést. Én nem birizgálnám a hormonrendszert...

2009. dec. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Pont akartam javasolni amit előttem oly sokan sztem. Ha nem bízom az óvszerben, menj el nőgyógyászhoz és irass fel magadnak fogamzásgátlót. Az a legbiztosabb, és úgy is be tudod venni, hogy a barátod sose tudja meg, és pár hónap múlva majd visszatérhettek rá, mint beszéd tárgyára.
2009. dec. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!