Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Igaz az hogy ha valaki babát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz az hogy ha valaki babát szeretne, akkor jóval előtte abba kell hagyni a fogamzásgátlót ha évekig szedte, mert megmarad a hatása egy ideig? Nekem ezt mondták

Figyelt kérdés
2009. nov. 16. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:
A mai modern fogamzásgátlók nagyon gyorsan kiürülnek a szervezetből. A dokik 3 hónapot szoktak mondani. Én 8 évig szedtem bogyót, 4 gyógyszermentes hónap után összejött a baba.
2009. nov. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátló 1-2 nap alatt kiürül a szervezetből.


A fogamzásgátló hatása azonban lehet, hogy nem múlik el ilyen gyorsan. Amíg a tablettát szedted, nem működött a petefészked, nem termelt se hormonokat, se petét nem érlelt. Nem volt saját ciklusod. A méhnyálkahártyád is extrém módon elvékonyodott, ezért volt kevesebb a vérzésed. Ezeknek mind vissza kell állni a régi, tabletta előtti, saját kerékvágásba, amihez egyes nőknél hónapok kellenek. Ezért a próbálkozással érdemes legalább 3 ciklust várni, addig pedig nem hormonálisan (gumival) védekezni.

2009. nov. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
5%
Ha évekig szedted a tablettát, akkor tökmindegy, mert a hosszú távú hatása nagyon káros lehet a babára. Egy csomó betegségnek növeli az esélyét. Szóval jól gondold meg, akarsz-e babát, ha tényleg sokáig szedtél tablettát!
2009. nov. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Utolsó egy komplett idióta, nehogy hallgass rá.


Anyám "előttem" 15 évig szedte a régi hormontúltengéses fogamzásgátlókat aztán mégis pár hónap alatt összehoztak. Nem lettem se debil se deformált. Gyerekkoromban versenyszintű élsportoló voltam úgy, hogy MELLETTE matematika országos versenyeken értem el igen jó helyezéseket.


Most meg lassan befejezem az egyetemet, jó állásom van és kutya bajom.

2009. nov. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

11:06 - Ha ennyire tudatlan vagy inkább ne is válaszolj! Nem véletlenül pontoz le mindenki.


A kérdésre válaszolva én úgy hallottam, hogy a gyógyszer abbahagyása után 3 hónapra már próbálkozhattok.

2009. nov. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
11:06 vagyok, a "komplett idióta" és a "tudatlan", akiktől idéztem, azoknak annyit, hogy szövegértésből jeles :) Nem azt írtam, hogy ha beveszel egy tablettát, utána biztos, hogy fogyatékos gyereked lesz, hanem hogy a tartós szedése NÖVELI AZ ESÉLYT erre, sőt akár meddőséget is okozHAT (ez sem azt jelenti, hogy feltétlenül meddő leszel, csak megvan rá az esély). Persze nem minden tabletta egyforma, függ az összetételétől is, de az biztos, hogy káros hatása van. Egyébként nőgyógyász a bátyám, és tőle hallottam ezt, úgyhogy nem kéne rögtön lehülyézni... Jó sok itt a nagyon okos ember, akik mindent jobban tudnak :)
2009. nov. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mondok jobbat!


Az erős székrekedés és az ezáltali erőlködés vérröghöz, agyi vérzéshez majd ezáltal hülyeséghez vezethet.


Nem mindig, csak megeshet. Függ főként a bélgázok összetételétől!


És attól még komplett idiótaságot állítottál és állítasz továbbra is, hogy félrebeszélsz itt arról, hogy a bátyád ilyen olyan gyógyász.

2009. nov. 17. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jó, tudd csak jobban, hogy mit csinál a bátyám, engem nem érdekel :) Meg hogy mi van a tablettával. Gondolom valami hűdemenő szakorvos vagy, aki még a nőgyógyászoknál is jobban ért ehhez.

Ennyire gyökér emberrel se találkoztam még.

2009. nov. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Aha, szóval azért nem írsz irdatlan baromságot, mert a bátyád nagyon ért hozzá. Értem, teljesen logikus levezetés...


Amúgy meg gondolkozzál már ember!

1955 óta van fogamzásgátló tabletta és a nyugati világban a nők közel 30%-a szedi rendszeresen! Szerinted nem lett volna egy pöppet feltűnő, ha az 1 milliárd fejlett világbeli nőből 50 éve 300 millió meddő lenne?


Topogjál oda a zseniális nőgyógyász bátyád elé. Aztán kérjél tőle bocsánatot, hogy te ilyen hülye vagy és mégis a szádra vetted. Végül pedig kérdezd meg, hogy hány nőnél okoz meddőséget a tabletta. Ha valóban ért hozzá akkor egy 3% körüli értéket fog mondani, ezért is lényegében a 10-15 évvel ezelőtti vagy mégrégebbi tabletták lesznek a felelősek.

2009. nov. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!