Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A párom azt szeretné ha...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom azt szeretné ha fogamzásgátlót szednék. Vannak hátrányai a fogamzásgátlóknak?

Figyelt kérdés
2008. okt. 24. 15:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

a mostani fogamzásgátlókban már nagyon kevés hormon van szerencsére, úgyhogy nyugodtan szedheted

bár vannak, akiknek még azt a kicsit sem tűri el a szervezete - én ilyen vagyok, nem szedhetem

bármelyiket próbáltam, egyik se vált be, mert megbolondította a hormonháztartásomat - olyanokat okozott, hogy pl egyszer 3 hónapokik nem jött meg, aztán két hétig egyfolytában véreztem


de a legjobb, ha megbeszéled egy nőgyógyásszal, biztosan megtaláljátok a legjobb megoldást

2008. okt. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Én több, mint 4 éve szedem és csak jókat tudnék róla mondani! Azért mert esetleg másnak voltak rossz tapasztalatai, nem biztos, hogy a te szervezeted is rosszul fog reagálni a tablettára! Ki kell próbálni és ha rosszul vagy tőle, vagy vérezgetsz (de az első 3 hónapban normális) akkor ki kell próbálni egy másikat is! Ha már az sem jó, akkor valószínűleg nem bírja a szervezeted! Ennyi próbát megér szerintem, mert a legbiztonságosabb védekezési módszer és a mensidet is rendberakja, lecsökken majd a mennyisége is és mindig tudod, mikor jön meg. ha netán pont nyaraláskor, akkor tudod késleltetni, ha tovább szeded!


Ha van még kérdésed, akkor szívesen válaszolok!

2008. okt. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem előbb azt döntsd el hogy Te akarod-e szedni. Ne a párod döntsön ebben! Én speciel nem szedek, mert nem akarom növelni az esélyt trombózisra,vissterekre,szivbetegségre, agyembóliára, mellrákra meg miegyebekre. Ezek a gyógyszerek nem olyan veszélytelenek mint ahogy mondják,mégha alacsony hormontartalmúak is,mégiscsak hormon!És ezek nem most jönnek ki,hanem később...Bocs,nem akartalak megijeszteni,de mindenki maga dönti el hogy vállalja-e a kis kockázatot mindezek kialakulásával kapcsolatban.Én nem,de ez csak a személyes véleményem.
2008. okt. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
a harmadik hozzászólóval teljesen egyetértek. neked kell eldönteni, hogy akarod-e szedni. előbb kérdezd meg őt, hogy ő a helyedbe szedné e...
2008. okt. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Összeségében több előnye van a fogamzásgátló tablettáknak, mint hátránya, de ez génfüggő is. El kell menned az orvosodhoz és meg kell vele beszélned.
2008. okt. 25. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

3.-4. válaszolónak! Mielőtt okoskodni kezdenétek, elolvashatnátok egy fogamzásgátlónak a betegtájékoztatóját!!!

Semmi sem bizonyított azokból, amiket felsoroltatok. Pl.: mellrák és méhnyakrák ugyanúgy kialakulhat bárkiben, de előbb észreveszik, mivel a tabletta miatt többet kell járnia orvoshoz, ellenőrzésekre stb...

2008. okt. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

A 3.válaszoló vagyok,akit valaki volt szives és kitörölt...miért??? A kérdező azt kérdezte,milyen hátrányai vannak a tabinak,én leirtam.Miért kellett ezt kitörölni????

Igenis elolvastam a tájékoztatót és mindenki tudja, hogy a mellrák hormonfüggő daganat...ösztrogénfüggő..és ha vkiben évekig plusz ösztrogén kering,ne mondja nekem senki hogy nincs nagyobb kockázata a mellrák kialakulásának! A trombózissal,embóliával kapcsolatban pedig igenis ott vannak a tájékoztatón a tünetek,amik ezekre utalhatnak és azonnal orvoshoz kell fordulni.De ha egys kicsit utánaolvasna bárki is hogy milyen kockázatai vannak a szedésnek,akkor nem irna olyanokat mint az előttem válaszoló. De egyszerűbb homokba dugni a fejünket.De felőlem szedje aki akarja,én csak válaszoltam a kérdésre....Csak rohadtul fel tudnak bosszantani ha önkényesen törlik a levelemet hozzá nem értő akárkik!!!

2008. okt. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Trombózisveszély: Az elmúlt 40 év tapasztalatai alapján a kiderült, hogy a hormontartalmú fogamzásgátlót szedők között a trombózisveszély (azaz az ereken belüli vérrög képződés) Szív- és érrendszeri megbetegedésekben szenvedők esetén a hormontartalmú fogamzásgátlók szedése csak folyamatos orvosi kontroll mellett ajánlott.


2. Zsíranyagcsere zavarok: Alapvetően a fogamzásgátló tabletták progeszteron komponensének felelős a zsíranyagcserére gyakorolt kedvezőtlen hatásért.


3. Szénhidrát-anyagcsere: A kombinált tabletták vércukorszint emelő, kedvezőtlen hatása a progeszteron tartalommal hozható összefüggésbe.


Én olyan beteg voltam töle,hogy a hetek múlásával majdnem elvesztettem a melómat.

Természetesen nem csak egyet pobáltam.


Szedje aki akarja, de a fönti dolgokat iskolában tanultam, orvostól.

üdv;

2008. okt. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Na végre,örülök hogy az előttem szóló egyetért velem. Mégsem irtam hülyeséget...:)
2008. okt. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne töröltek ki, csak nem bizonyult hasznosnak a válaszod!
2008. okt. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!