Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi a tapasztalatotok a női...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a tapasztalatotok a női sterilizálásról?

Figyelt kérdés
Következő lene a gondom! 26-éves nő vagyok és van már két gyermekem. A férjemmel már nem akarunk többet. Szedtem fogitabit de le kellet róla álni mert kiderült, hogy én nem szedhetem. Ezért elgondolkoztunk a művi medővé tételen és erről szeretnék tapasztalatokat hallani kinek mit befolyásolt a műtét, milyen változáson ment át utána(értem itt a hízást vagy a szexuális vágy csökkenését). Válaszokat előre is köszönöm.
2009. dec. 15. 10:36
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Belegondoltál már abba, hogy amikor a gyerek éretségizni fog mennyi idős leszel?, és a tanárnéni megkérdezi tőlled, hogy hohyhogy a nagymama kisérte el az unokát hogy fogod érezni magad ebben a szituban?.És nem öszetévesztendő a két szituáció az én és a barátnőd esetében .Nekem már van egy 5és egy3-éves gyerekem és csak nem is gondolok arra, hogy elveszíthetem őket mert csak azért megyszülni egy harmadikat, hogy majd esetleg ha történik velem is egy olyan szomorú dolog mint a barátnőddel azért legyen még egy gyerekem. Na de mi van ha mind a három gyerekem meghal egyszere egy balesetben? és már vagyok 45-50-éves szüljek még egyet? vagy mi? ezt nem értem.
2009. dec. 19. 21:44
 22/29 anonim ***** válasza:

Látod, ezért volt régen a 35 éves korhatár: agyilag még iszonyatosan éretlen vagy.

"Miért kell mindíg arra építeni egy kapcsolatot, hogy a házasság vége úgy is válás lesz?"

Nem épít itt arra senki. De egy ilyen, végleges és emgváltoztathatatlan döltésnél bizony a legrosszabbakat - még az ennél is rosszabb eshetőségeket - is számba kell venni. De ahogy látom, nem fogtad fel, mit próbálunk itt elmagyarázni.

"Miért kell mindíg a férfinak védekeznie?"

Ezt sem állította senki, hogy mindig neki kell. De ha már úgyis félig terméketlen, akkor nem lenne egyszerűbb? (Mellesleg épp hogy a férfiak azok, akik gyakran hajlamosak a nőkre hárítani a védekezés feladatát, szóval én azt mondom, általánosságban véve persze, hogy kicsit a férfiaknak többet kellene foglalkozni a védekezéssel, mert az nem csak a nők feladata.)

"idióta az a nő aki 35-40-évesen képes még gyereket válalni"

Szerintem meg az az idióta, aki csak úgy elkötteti magát. Az az idióta, aki nem lát tovább az orra hegyénél. Tudod mit? Köttesd el magad, nehogy még egy gyermek megszülessen, aki tőled tanulja majd meg a nagybetűs élet felé vezető utat. Remélem, férjed jobban észnél van.

2009. dec. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

35 évesen ha megszülsz egy gyermeket, még bőven dolgozó emberként tengeted a mindennapjaidat, amikor ő majd lediplomázik, munkába áll, megházasodik.

Nem érted?.. nem csodálom. :D

2009. dec. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

A nyugati országokban az az általános, hogy a nök 30 év körül/fölött szülnek elöször, hogy meglegyen a gyerek(ek) nek a biztos háttér, tehát a legtöbb anyuka 30-40 között szül. Nem nézik öket a nagymamának és a gyereknek semmivel sem rosszabb, mintha alig 20 éves, az esetel többségében még félig éretlen az anya.


Az meg, hogy miért kell mindjárt válásra gondolni: olvasd el itt a válással kapcsolatos kérdéseket - senki nem ugy indult neki a házasságnak, hogy el akat majd válni. rengeteg a két-három gyerekkel történö válás, és az a fél, aki elveszti a válás során a gyerekét/gyerekeit, az rendszerint akar másikat.


De hogy az eredeti kérdésre visszatérjek, nem tudhatod, hogy pár év múlve nem változnak-e meg a körülményeid, és esetleg mégis akarnák még egy gyereket.


Az elözö egyik válaszoló meg nem azt irta, hogy azért szült az ismerös egy harmadik gyereket, hogy ha a kettöt valami éri, legyen egy tartalék is, hanem a két gyerek elvesztése után még akart gyereket, aki nem lett volna, ha a kettö után sterilizáltatta volna magát.

2009. dec. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Nos kikérem magamnak, hogy bárki is ostobának tituláljon még burkoltan sem. Senkinek nincs joga itéletet mondani felettem mert a fogitabink kívül elgondolkoztam más fogamzásgátló módszeren. Én csak egyszerü kérdést tettem fel amire olyan emberek reakcióit vártam akiknek konkrét tapasztalatuk van az adott kérdéssel kapcsolatban és nem azokra akik csak itélkezve mondanak véleményt másról úgy, hogy nem ismerik a teljes hátért.
2009. dec. 20. 10:54
 26/29 A kérdező kommentje:
Jaj és igen értettem mindenki hozzászólásának a mondanivalóját. Szerintetek miért szerettem volna mások tapasztalatát meghalgatni?
2009. dec. 20. 10:57
 27/29 anonim ***** válasza:
En vagyok az aki irtam hogy sterilizaltak es hogy nincs mellekhatasa,sajnalom hogy te is elkanyarodsz vegul a kerdesedtol,es egyben meg is serted azokat akik 35-40 evesen vallanak gyereket,adja a sors hogy ne igy tortenjen veled!En 28 evesen szultem az elsot egy boldogtalan hazassagban,pont mikor terhes lettem akkor erlelodott meg bennem vegleg hogy elvalok,de jott a gyerek,nem akartam elvetetni,de tizenegy honap utan otthagytam a ferjemet.Hat evig neveltem egyedul,majd megtalaltam az Igazit es az iden szuletett meg a kozos gyermekunk 39 evesen.
2009. dec. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Nézd azért mert én csak 26-éves vagyok nem kell ledegradálni (ezt nem rád értettem a te hozzászólásodnak nagyon örűltem)Mert én pl nagyon sok rossz dolgon mentem át eddig ami miatt sajnos korán felkellett nőnőm (csak a férjemmel kötött házasság és a két gyermekünk a jó az életemben).Azért mert én fiatal vagyok és korán szültem a gyerekeimet igen is felelős, érett szülőnek érzem magam, és nem lenne szabadna egy kalap alá venni azokkal a fiatalokkal akik a diszkóban leiszák magukat és verekednek meg fűvel fával ágyba bújnak stb. Érted már amit akarok mondani? Azzal a megjegyzésemmel csak annak akartam visszaüzenni aki azt írta, hogy agyilag nulla vagyok, és nem téged vagy mást akartam bántani. Itt most nem az a kérdés mikor jön el az ideje az első gyerek szülésének hanem , hogy hol van a határ amikor már azt mondja az ember, hogy elég a gyerekből.Én pl a sógórnőm dolgaiból látva ő 39-éves és 4-gyerek van de sajnos nem bírnak velük mert nem tudják őket fogni pedig nagyon ímádják mindegyiket.
2009. dec. 20. 12:47
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
én 30 éves koromban sterilizáltatttam magam, és ez volt életem egyik legjobb döntése. Kislányom akkor volt 11 éves. Nőgyógyászom szerint ha 11 év alatt nem fordult meg a fejemben egy újjabb gyerek,akkor kicsi az esélye, hogy ezután még gyerekre vágynék. Igazat adok neki. Sokkal jobb a szexális életem is.Nem görcsölök azon,hogy mi lesz ha terhes leszek. Ja,és nem esem kétségbe ha 2-3 napot késik a menstruációm.
2009. dec. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!