Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi a tapasztalatotok a női...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a tapasztalatotok a női sterilizálásról?

Figyelt kérdés
Következő lene a gondom! 26-éves nő vagyok és van már két gyermekem. A férjemmel már nem akarunk többet. Szedtem fogitabit de le kellet róla álni mert kiderült, hogy én nem szedhetem. Ezért elgondolkoztunk a művi medővé tételen és erről szeretnék tapasztalatokat hallani kinek mit befolyásolt a műtét, milyen változáson ment át utána(értem itt a hízást vagy a szexuális vágy csökkenését). Válaszokat előre is köszönöm.
2009. dec. 15. 10:36
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

12:26 Szerintem a dokival ezt meg lehet beszélni. Mi is tőle tudunk erről a lehetőségről. Én nem vártam el a páromtól, soha nem is kértem volna, hogy ő csináltassa meg a műtétet. Elmentünk együtt az orvoshoz, és ő mondta el, mik a következményei a nő, illetve a férfi sterilizálásának.

Ekkor döntött úgy a párom, hogy inkább ő csináltatja meg. A pontenciáját ez nem érinti...sőt! Mióta nem kell félni, sem vesződni a gumival, azóta felszabadultabb:D

De hangsúlyozom, mi jóval idősebbek vagyunk, mint ti. Nagyon fiatal vagy még, gondolom, a párod is. Ez a döntés egy életre szól, nem visszavonható. Nem tudhatod, mit hoz a jövő, esetleg később máshogyan döntenétek. Akár együtt, akár külön-külön. Mi már semmit nem kockáztattunk a műtéttel, ti nagyon sokat kockáztatnátok. Szerintem beszélj az orvosoddal, hátha tud jobb megoldást számotokra.

2009. dec. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Szia! Én is úgy tudom, hogy 18 felett elvégzik, neten olvastam róla, de ha gondolod nekem van pár nőgyógyász kollégám, utána kérdezek neked :)
2009. dec. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
17:03-as nagyon megköszönném ha beszélnél a kolégáiddal és majd írd meg nekem mit mondtak. Előre is nagyon köszönöm.
2009. dec. 15. 20:20
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Jó pár éve én is kb ilyen idösen akartam ezt a mütétet, de akkor mßeg nem lehetett. 30 éves koromban elhagyott a férjem, két gyerekkel maradtam ott. Idövel aztán megismerkedtem egy másik férfivel, aki idöközben már a férjem. Neki elötte nem volt gyereke - igy belevágtunk egy közösbe. Szerencsére sikerült és azóta is majd minden nap eszembe jut, hogy milyen szerencse, hogy annak odején nem mütöttek meg.

Te se tudhatod, hogy mi jön még az életetekben, ilyen fiatalon nem tenném.

2009. dec. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
a spirálra gondoltál már? a teherbeesés esélye gyakorlatilag 0%, és bármikor kivetethető, tehát nem csinál semmi visszafordíthatatlant.. hmm?
2009. dec. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Az róla a véleményem, hogy felelőtlenség megtenni. Nem hiába volt eddig a 35 év / 3 gyermek feltételnek szabva. Ki tudja, mit hoz a jövő? Most oké, optimálisan, derűsnek látjátok a jövőt, de nem biztos, hogy ez mindig így lesz! Lehet, hogy egy 10 év múlva elhagy a férjed, és mondjuk találsz magadnak társat, mi van, ha ő is szeretne gyermeket? Ki tudja, nem zárható ki, hogy a jövőben még akarj gyermeket! Még ha most ezt teljesen elképpzelhetetlennek is látod.

Van sok másik módja is a fogamzásgátlásnak. Mondjuk a spirál. De ha mindenáron műtétet akartok, akkor sterilizáltassa magát a férjed. Jaa, hoigy ez neki sértené a büszkeségét, meg ő talán gondol arra is, hogy mi lesz, ha netán nem lesz már veled? És mondjuk ezért ragaszkodik hozzá, hogy te műttesd magad, és nem ő? Elég buta vagy, ha ebbe így belemész.

Még valami, ami mellett nem tudok szó nélkül elmenni. Ha most jól éltek (úgy veszem ki szavaidból, nem a megélhetésért küzdötök), akkor az sem lenne katasztrófa, ha még egy gyermek becsúszna. Attól még nem fognak nélkülözni, és legalább megtanulják azt is, hogy az életben nem kaphatnak meg mindent. Sokan pont ezt nem tanulják meg, mivel a szülők inkább megvesznek nekik első kérésre mindent. Na, belőlük lesznek az elkényeztetett, talpraesetlen gyerekek.

2009. dec. 19. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

"Azért nem a férjem strerilizáltatja magát mert neki így is gondja vana a nemzéssel"

A sterilizálás pont a nemzőképesség megszüntetését jelenti. Ez a cél, nem? Szóval ettől simán sterilizáltathatja magát.

2009. dec. 19. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
90%
Engem csaszarmetszes utan sterilizaltak,99,9%os,tehat egy a milliobol hogy esetleg mehen kivuli terhesseged legyen vagy hogy a mutet ne sikeruljon,megkerdeztem a dokimat mielott elvegezte hogy mivel jar,abszolut semijen mellekhatasa nincs,sokan mondjak hogy csokken a nemi vagy meg ehhez hasonlo marhasagok,tobb helyen tettem fel kerdest a neten ezzel kapcsolatban es mindenhol ugyanazt a valaszt kaptam ,a leg egeszsegesebb modja a fogamzasgatlasnak.En szemely szerint nem bantam meg,sot orvendek hogy nem kell tomjem magamba a fogamzasgatlot.
2009. dec. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Tehát semmi melékhatás? de tényleg?Nagyon örülök a hozzászólásodnak, mert eddig csupa olyan ember szolt hozzá a kérdésemhez akik meg sem csináltatták, nincs is tapasztalatuk ebben, akik csak itélkeznek, akik szerintem el vannak ájúlva maguktól mert nem tartanák a műtét után magukat igazi nőnek, persze ha már a férfiról van szó nem érdekes, hogy ő nem fogja magát utána férfinak érezni, nem lesz kedve a szexhez. Egyébként még azt üzenem ezeknek a hozzászólóknak, hogy nem a férjem akarja, hogy megtegyem hanem én magamtól. Ő nagyon le akar beszélni róla. Anyagiag nem álunk valami jól és ezért félek mert tudom ha terhes lennék nem tudnám elvetetni. Másik meg az, hogy Miért kell mindíg arra építeni egy kapcsolatot, hogy a házasság vége úgy is válás lesz?(12-éves korom óta ismerem a párom és 17-éves korom óta vagyunk együtt, én most 26-vagyok ő 34). Miért kell mindíg a férfinak védekeznie?,miért baj az ha nő akar védekezni? szerintem mi nőknek is kötelességünk védekezni a sexben akár így akár úgy. Ja és a későbbi máss pasival való gyerektervezésről meg csak annyit, hogy idióta az a nő aki 35-40-évesen képes még gyereket válalni
2009. dec. 19. 18:36
 20/29 anonim ***** válasza:

"Ja és a későbbi máss pasival való gyerektervezésről meg csak annyit, hogy idióta az a nő aki 35-40-évesen képes még gyereket válalni"


Ne haragudj, de ez a mondatod azért elég meggondolatlanság: elöfordulhat, hogy elváltok, és az új párodnak egyáltalán nincs még gyereke, akkor azt mondod, ó neked nincs, és nem szülök neked, mert szerintem idiótaság 35 év fölött gyereket szülni, minek akarsz egyáltalán saját gyereket? Szeritned ez igy jogos lenne vele szemben?

Vagy egy másik példa a késöbbi gyerekszülésre: egy ismerös családnál történt, hogy 28 évesen megvolt a tervetett két gyerek, 5 év múlva egy autóbalesetben meghaltak a gyerekek. Egy idö múlva - miután lélekben is elbúcsuztak tölük, ugy döntöttek, hogy ugyan a nö már 35 felett van, de azért mégis megpróbálnak egy gyereket. A kicsi meglett (illetve, hogy pontos legyek, egypetéjü iker kslányok lettek), azóta mét majdnem felnöttek. A szülök a ma napig se bánták meg.

Ilyen eset bárkivel megtörténhet - és azért 35 év még nem igazás sok a gyerekvállalásra.

2009. dec. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!