Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi a tapasztalatotok a női...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a tapasztalatotok a női sterilizálásról?

Figyelt kérdés
Következő lene a gondom! 26-éves nő vagyok és van már két gyermekem. A férjemmel már nem akarunk többet. Szedtem fogitabit de le kellet róla álni mert kiderült, hogy én nem szedhetem. Ezért elgondolkoztunk a művi medővé tételen és erről szeretnék tapasztalatokat hallani kinek mit befolyásolt a műtét, milyen változáson ment át utána(értem itt a hízást vagy a szexuális vágy csökkenését). Válaszokat előre is köszönöm.
2009. dec. 15. 10:36
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom 3 gyerek vagy 35 éves kor felett végzik csak el.
2009. dec. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Igen régen így volt de azóta megváltoztatták és már 18-évet dtöltött is kérheti álítólag amit én olvastam eddig róla, de biztosat én sem tudok. Ezért érdekelnének a vélemények és a tapasztalatok ezzel kapcsolatban.
2009. dec. 15. 10:45
 3/29 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem 26 évesen ne szánd még el magad ilyen drasztikus és visszafordíthatatlan lépésre, mert bár most úgy gondolod, hogy így lenne a legjobb, nem tudhatod, hogy mit hoz a jövő, és megváltozhatnak a gondolataid is erről. Gondolj bele, 16 évesen még nem biztos, hogy így képzelted el az életed 10 év múlva, nem? Mert az ember változik és a világ is változik körülötte. Kérlek, várj még ezzel... ráadásul mi lesz, ha tényleg például lenullázódik a libidód? Sosem lesz többé kedved a szexhez és csak 26 vagy...ez tönkreteheti a házasságodat is, az általános lelkiállapotodat is, a hízásról már nem is beszélve. Persze ezek egyáltalán nem biztosak, sőt, nem is tudom, hogy egyáltalán okozhat-e ilyesmit a módszer, de szerintem túl nagy felelőtlenség és vakmerőség lenne BÁRMI életre szóló hasonló dolgot megkockáztatni...

De van például spirál is akár...vagy kérdezd az orvosodat, biztosan ajánl valamit, ami NEM örökre szól.

Minden jót!

L

2009. dec. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy ez egy életre szól de ha netán véletlenül besikerül nem tudnánk megtartani mert két gyereket még "gond nélkül" el tudunk tartani de már a harmadik igencsak veszélybe sodorná a megélhetésünket mert nemm keresünk túl jól és azt meg nem szeretnénk ha bármelyik gyerekünknek nélkülözni keljen.na és a spirál sem jó megoldás mert hajlamos vagyok a fertőzésre, gyulladásra. És egyébként mellékhatásként a spirál is okozhat medőséget és súlyos károkat odabent.
2009. dec. 15. 10:59
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Már bocs, de miért nem a férjed sterilizáltatja magát? Egy nőnél ez komoly műtét, különféle komplikációk léphetnek fel.

A férfi esetében helyi érzéstelenítéssel kb. 5 perc. Nem mindegy ám, hogy különböző rétegeket átvágva a test belsejében kell operálni, vagy a here vékony bőrét és burkát átvágva pár milliméteres a vágási felület. Az sem mindegy, hogy altatásban és kórházban fekvéssel, vagy kelyi érzéstelenítéssel, ami után lehet haza menni.

Nekünk 3 gyerekünk van, 45 éves vagyok.Fogamzásgátlót nem szedhetek, már csak a korom miatt sem. Egyértelműen nem akarunk több gyereket, de nálunk a párom önként vállalta a műtétet, hogy rám vigyázhasson így.

3 hónap a várakozási idő, amíg meggondolhatja magát, aztán elvégzik a beavatkozást.

2009. dec. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Azért nem a férjem strerilizáltatja magát mert neki így is gondja vana a nemzéssel(hereviszérje van amire már műtötték is)2-évig kinlódtunk amíg az első gyerekünk megfogant már a doki közölte nem lehet természetes úton gyerekünk és már a mesterséges megtermékenyítéssi klínikánn már volt időponzunk amikor előtte való nap még is pozitív let a teszt. Tehát még is tévedett az orvos ezért nem akarunk kockáztatni.
2009. dec. 15. 12:02
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha a herevisszér kizáró ok a műtét elvégzésére, akkor értem.

Ha nem kizáró ok, akkor főleg nem értem. Hiszen amúgy sem akartok több gyereket. Ha a párodnak eleve gondja volt a nemzéssel és egy műtéttel teljesen nemzőképtelenné teszik, az miért baj? A meddővé tétel nagyon komoly döntés egy pár életében. Közös döntés, közös felelősség. Szerintem célszerűbb annak a félnek vállalkoznia a műtétre, akinél ez lényegesen egyszerűbb és kockázatmentesebb.

2009. dec. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Még az előző vagyok. Azt írod, nem akartok kockáztatni. Mit kockáztatnátok?

A nő meddővé tétele nem 100%-os. A petevezetőt elkötik, de előfordulhat spontán terhesség. Van ilyen ismerősöm.

A férfi ondóvezetékét elvágják. Ott nincs lehetőség további termékenyítésre, ha a műtét után még 6 hónapig védekeztek. Ennyi idő kell, amíg a már megtermelt ondó kiürül.

2009. dec. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Na ezt még nem hallottam ezzel kapcsolatban de jó, hogy írtál!. Pont ezért vagyok kíváncsi a tapasztalatokra mert ha a dokit kérdezném úgy is csak a aszokásos protokol szöveget nyomná.
2009. dec. 15. 12:26
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ilyet senki nem csinált még itt. egyszerűbb, ha tényleg átgondolt a döntés, a férfit elköttetni és veszélytelenebb is, és az talán vissza is fordítható, keresni kell egy jó dokit. a férjeden végeztessétek el. de sokkal egyszerűbb megoldás a spirál, nem tudhatod hogy hogy fogod gondolni 30-35 évesen, lehet hogy meg fogsz majd halni hogy lehessen újra egy kisbabád és nem lehet majd, érted.
2009. dec. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!