Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az itteni nők miért ócsárolják...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az itteni nők miért ócsárolják a fogamzásgátló tablettákat?

Figyelt kérdés

Szerintem nem viccből van ennyi fajta és ugyancsak nem viccből írják fel az orvosok. Nyilván idő és nem elsőre fogjátok megtalálni azt, amelyik a saját szervezetetekhez illik. Csak az egészséges nőknek szól, természetesen aki nem szedhet betegség miatt, azt a kérdés nem érinti!

Ezt nőként írom.


2014. jan. 22. 13:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Általánosítás, hogy az itteni nők ócsárolják a fogamzásgátló tabikat.

Én inkább azt látom, hogy két véglet van: az egyik szerint a legcsodásabb dolog a világon, mindenre megoldás (görcsök, rendszertelen ciklus, védekezés, pattanásos bőr stb.), szerintük soha senkinek nem okozhat maradandó és/vagy súlyos problémát, és szerintük mindenkinek szednie kellene.


A másik véglet meg azt mondja, hogy méreg, mindenkinek baja lesz tőle előbb vagy utóbb.


Hogy aki ócsárolja, miért teszi?

- Kipróbálta és nem vált be neki, esetleg súlyos problémája lett belőle (mondjuk trombózist kapott).

- Tájékozódott (akár netről, fórumokról, ismerősöktől) és az alapján állította fel ezt a véleményét.


A saját véleményem meg az, hogy a fogamzásgátló tabletta se nem csodaszer, se nem méreg. Ahogy minden gyógyszer, ez is okozhat kisebb-nagyobb gondokat. Az adott nőnek kell mérlegelnie, hogy számára milyen kockázatot jelent a tabletta szedése és mérlegelnie, hogy megéri-e neki a kockázatot vagy sem.


Tisztában vagyok vele, hogy sok ezer nő szedi mindenféle gond nélkül. Nem egy olyan nő van, aki akár 10-15 évig is szedi a tabit megszakítás nélkül, aztán mikor abbahagyja, rögtön teherbe esik, és soha nem lesz tőle semmi gondja.


Ezzel szemben van olyan, akinek mondjuk tönkremegy a kapcsolata a libidócsökkenés miatt, vagy éppen lebénul egy agyi trombózis miatt, esetleg hónapokon keresztül hüvelygombával szenved, vagy az abbahagyás után nem áll helyre a ciklusa.


Mérlegelni kell. Én mérlegeltem, és nekem nem kell a kockázat. Meg tudom oldani máshogy is a védekezést, ami a páromnak és nekem is megfelel.

Ha vki szeretné, akkor szedje. Ennyi.

Hagy döntse el mindenki saját maga, hogy akarja-e vagy sem.

2014. jan. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Utolsó jól összefoglalta :) Én azt utálom amikor méregnek nevezik.Én személy szerint nem a pasimért szedem, hanem mindkettőnk kényelméért, és azért,mert ez a legbiztonságosabb védekezési módszer.

A lehetséges kockázatokat ismerem, és vállalom. Lassan két éve szedem,nálam semmilyen mellékhatást nem okozott, mint ahogy egyik ismerősömnél sem. (Úgy veszem észre, hogy az esetleges mellékhatások egy részét csak bebeszélik maguknak a nők (pl. hányinger).

Ha egyszer lányom lesz, neki is ajánlani fogom. Sajnos a legtöbb ember nem tudja, hogy anyáink régi, és a mai fogamzásgátlói között ég és föld van. Persze fontos az, hogy aki ilyen-olyan gondok miatt nem szedheti,az tényleg ne szedje. 21/L

2014. jan. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!