Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az itteni nők miért ócsárolják...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az itteni nők miért ócsárolják a fogamzásgátló tablettákat?

Figyelt kérdés

Szerintem nem viccből van ennyi fajta és ugyancsak nem viccből írják fel az orvosok. Nyilván idő és nem elsőre fogjátok megtalálni azt, amelyik a saját szervezetetekhez illik. Csak az egészséges nőknek szól, természetesen aki nem szedhet betegség miatt, azt a kérdés nem érinti!

Ezt nőként írom.


2014. jan. 22. 13:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 20 évesen kezdtem el szedni, több mint 10 évig szedtem. Szerencsés voltam, mert az első rögtön bevált, nem kellett kísérletezni.

Viszont egy idő után úgy éreztem, hogy feleslegesen tömöm magam gyógyszerrel, olyan érzésem volt, hogy mérgezem magam. És már szinte alig volt menstruációm, egyre később jött meg, egyre kevesebb mennyiség és egyre kevesebb ideig.

Abbahagytam, azóta napra pontosan megjön. Védekezni máshogy is lehet. De mindenkinek más módszer válik be. Én így egyszerűen jobban érzem magam.

Van akinek biztosan a tabletta a legjobb. A semminél pedig biztosan ezerszer jobb.

2014. jan. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
10 évi szedés után nem is árt a szünet, kedves első!
2014. jan. 22. 13:53
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ócsárolni, csak tisztában kell lenni azzal, hogy hormontartalmú (ha nem lenne az, nem hatna), trombózis kockázatát növeli és szexuális úton terjedő betegségek ellen nem véd. Minden gyógyszernek, így ennek is megvannak a kockázatai. Nem égi manna, amit tonnaszámra lehet enni.
2014. jan. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Mióta nem szedem, azóta állandóan kérdezgeti az orvos, hogy szedem-e, miért nem, írjon-e fel, biztos, hogy nem, stb.

Szóval szerinte nem kéne szünet. Egyébként tök rendes, lelkiismeretes orvos. Ebben az egyben nem értünk egyet, de ráhagyom, hadd mondogassa :)

Gondolom a hasonló esetek miatt "ócsárolják" mások, mivel ha valaki nem akarja szedni, arra nem kell ráerőszakolni.

2014. jan. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én pl azért mert nem élek olyan szintű párkapcsolatban, hogy érdemes legyen. A partnereim eddig néhány alkalom és másfél év között voltak velem, de utóbiakkal is leginkább csak hétvégente találkoztunk. Ez pedig túl kevés volt ahhoz hogy emiatt mérgezzem magam. Előbbieknél pedig főként nem használtam volna ezt, mert mint előttem is írták, az esetleges fertőzésektől nem véd. Én egyébként semmi szintetikus anyagot nem szeretek, úgy érzem éppen elég az amit naponta megeszek, megiszok.

Ha egyszer férjhez megyek, akkor persze lehet hogy más lesz a helyzet, már csak azért is, mert úgy tűnik a rák hajlamát én megúszom (szüleim 50 fölött, 60hoz közel egészségesek -lekopogom), de akkor is inkább már csak gyerek után, biztos ami biztos...

2014. jan. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Így van, nem viccből írják fel az orvosok, hanem pénzért.
2014. jan. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azért mert ótvarsz....rul voltam, amíg szedtem? Váltottam, nem szedtem olcsót, magas hormontartalmút stb stb.... és elfelejtettek szólni, h trombózishajlamom van. Naaaaaaa, csak ezért....
2014. jan. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert neked bevált, még rengeteg olyan nő van, akinek nem.

A fogamzásgátló nem cukorka, hanem gyógyszer. És ennek megfelelően rengeteg mellékhatása lehet.

Ráadásul ennél sokkal jobb, természetesebb, és egészségesebb fogamzásgátló módszerek is vannak. Ez egyszerűen csak kényelmes, főleg a pasiknak.

2014. jan. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
MEgfeledkeztél arról a tényről, hogy a gyógyszeripar a legjövedelmezőbb biznisz. Lásd H1N1 védőoltás és hasonló marhaságok. A fogamzásgátlóból is nem kevés pénzt tudnak leakasztani egyesek. Persze ez ér is valamit, hogyne, de milyen úton? A menstruáció megszűnik, megvonásos vérzés marad, ami pedig minden, csak nem természetes. Másik pedig, hogy érdemes volna statisztikát nézni arról, hogy hány vetélés, vagy komplikáció lép fel terhesség alatt olyan nőknél, akik évekig szedtek tablettát a gyerekvállalás előtt.
2014. jan. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%

Mert nyilván rossz tapasztalatuk volt vele, és emiatt.

Egyébként én soha nem szedtem, de én nem vagyok gyógyszerpárti, mégpedig leginkább azért, mert elég időt töltöttem az orvos- és gyógyszertudomány tanulmányozásával, hogy ne nagyon legyen hozzá kedvem. Sokaknál elég sok időbe telik, mire megtalálják a neki megfelelő hormon-összetételű tablettát, aminek nincsenek durva mellékhatásai a szervezetükre. Ezenfelül sok bogyó vágyölő is, vagyis elveszi a kedvet ahhoz, amihez egyébként szedik.

A hormonok becsapják a testet, hogy az terhes, ezért az összes olyan hiszti és hangulatingadozás és esetleg íz/szagpreferencia, ami a terhes nőknél változhat, az a tabletta szedésével is megeshet, pl. hirtelen nem kezdünk el vonzódni az addig imádott, szőrös, izzadságszagú, férfias pasinkhoz, vagy ha már alapból szedjük, akkor a nőiesebb típusú férfiakkal jövünk össze (nem, mintha a kevésbé tesztoszteronlöketű pasikkal baj lenne, de ez is egy hatása). Étvágynövelő, illetve vizvisszatartó hatása is lehet, mindkettő súlygyarapodáshoz vezethet, ha az alany nem megfelelően ellensúlyozza ezt. A súlygyarapodás persze bőven messzire áll a világvégétől, nyilván van, aki egyáltalán nem is bánja, de ez is egy mellékhatás, amit érdemes figyelembe venni, még úgy is, hogy megfelelő táplálkozással és folyadékbevitellel teljesen kiiktatható ez a dolog.

Ezen felül nagyon sokaknál ciszta alakul ki több éves (10+) foggátlószedés után, esetleg totál összezavarja a hormonháztartást, pecsétes vérzést okoz, vagy esetleg két hónapon át dől az emberből a vér.


Nem mondom, hogy nem jó, mert bizonyos hormonális betegségek során, vagy menstruációs zavarok kezelésére jó lehet, ha az ember megfelelőt használ, és akkor is gazdaságos, ha az ember tényleg sokat szexel a párjával, ettől függetlenül a negatív hatásai és a mellékhatásai felett sem szabad szemet hunyni.

2014. jan. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!