Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyan vegyem rá anyukámat,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vegyem rá anyukámat, hogy megengedje a fogamzásgátló szedését?

Figyelt kérdés

Régóta együtt vagyunk a barátommal, szeretjük egymást, védekezünk szexnél. 1-2 hónapja mégis volt egy kis félelmem, mert 10 napot csúszott a menzeszem, pedig óvszert használunk mindig. Anyukámnak elmondtam,hogy lassan nagykorú vagyok,szeretnék gyógyszert szedni,mégis csak nyugodtabb lennék,de hallani sem akar róla a hormonbevitel miatt...segítsetek,hogy győzzem meg?:O :/

17/L



2013. dec. 25. 20:21
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

A trkmbózis annál tud kialakulni,aki antibèbi mellett dohányzik is. Van ismerősöm,aki az egyik leggyengèbet szedte,ès mègis megtörtènt vele...

A hízás nem elsősorban a tabi miatt van,sokaknál nem következik be. Sok függ a genetikától, ès az èhsègèrzettől. Esetleg nèzz utána,èy mutasd meg anyukádnak a nuvaring et! Qlacsony hormontartalmú,èy helyileg hat.

2013. dec. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

20:41 köszönöm!:)

Másik két kukacoskodónak is köszönöm,de nem ők fogják eldönteni,hogy mit teszek magammal...ha szétszedné a szervezetemet, nem lennének forgalomban...úgy ahogy az egyikőtök mondta,LEHET tőle baj, de nem törvényszerű...normális orvoshoz kell menni,ennyi az egész.;)

2013. dec. 25. 20:45
 23/32 anonim ***** válasza:
Kár, hogy a segítséget kukacoskodásnak veszed. :D Normális orvosnál voltam, hidd el. Ha nem hallgatsz meg más nézőpontot, nem tudsz jól dönteni. De akkor maradj ilyen csőlátású.
2013. dec. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Te mindent elhiszel, csak mert nem dörgölik az orrod alá....

Amúgy meg beszéld meg anyukáddal. ENNYIT TUDSZ TENNI.

2013. dec. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Ezek szerint valami mégsem stimmelt vele.:) Lehet,hogy csőlátású vagyok,de Te sem vagy semmivel különb, juszt is ellene vagy a bogyóknak.:D De nem állok le egy noname emberrel veszekedni.:)
2013. dec. 25. 20:48
 26/32 anonim ***** válasza:
De édes, azért vagyok ellene mert veled ellentétben mindkét módszerről van tapasztalatom és fogalmam. :) És nem veszekedtem, hanem próbáltam tanácsot adni, hogy mindkét oldalról legyen fogalmad tapasztaltabb nő szájából, mielőtt döntesz. Nyilván nem helyetted akartam dönteni, de jó ha tudsz dolgokról. Tényleg kár, hogy a jószándékú tanácsot ilyen rosszul fogadod. :/ (Mellesleg, ez egy noname oldal, tudod, itt minden felhasználó noname... :))
2013. dec. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Életem szerinted a gyógyszeripar, hogy működik?

Még fiatal vagy, nem gond ha nem látod át, de ne okoskodj már, miközben itt mindenki SEGÍTENi akar neked, nem ellened van.

A gyógyszercégek irgalmatlanul sok bevételt szereznek minden eladott szer után. Arányaiban bőven megéri nekik forgalmazni olyan készítményeket, amik mondjuk 100-ból 1 esetben komoly egészségkárosodásokat okoznak az illetőnél, mert még így is megéri nekik. Gondolj bele, beperelik és? Fű alatt fizetnek némi kárpótlást LEGFELJEBB az illetőnek, de azt tippelném még azt se.

Szerinted a HIV fertőzöttek, rákosok és hasonlók kezelési gyógyszerei mégis mekkora bevételt jelentenek számukra? Szerinted amikor képesek vagyunk jóformán mindenre, bármit előállítani, kifejleszteni, akkor senkinek nem jut eszébe kigondolni valami hatásos rák vagy HIV ellenes szert? Ha 10-20 évig veszi tőlünk a méregdrága gyógyszereket nem jobban járunk, mintha egyszer neadjisten kifizet érte még akár 100 ezer forintot is, és akkor aztán jó drága gyógyszer volt.

Tudod ez sajnos egy ilyen világ, a pénz beszél. Minden a pénzről szó, és arról, hogy valakinek érdekében áll még több pénzt szerezni. Nem arról, hogy kedves 17 éves lányoknak megőrizzük az egészségét. Ha háromhavonta kicsenget 6-8 ezer ft-ot nekünk gyógyszerre, akkor mi azt mondjuk neki, ami megnyugtatja. Hogy természetesen nem lesz baja, mert ÁLTALÁBAN másoknál sincs. Vagy legalábbis nem rövidtávú. A hosszútávúra meg ráfogjuk, hogy más is okozhatta.

Igen, ez ÍGY működik. Sajnálom, ha ez összezúzza az illúziódat a világról, de senki nem foglalkozik az egészségeddel.


Én pajzsmirigy alulműködésre szedek 3 éve gyógyszert. 3 éve. Most elmentem egy magánklinikára (a sokadik orvos után), mert ez nem állapot tekintve, hogy fiatal vagyok, ahol közölték, pár speckó vizsgálat után, hogy egyébként ők úgy látják, szimplán jódhiányos vagyok, és nem feltétlenül kell gyógyszert szednem. Ismerősömet epilepsziával kezelték ugyanígy 5 évig, mire kiderült, hogy amúgy nem is epilepsziás. Közben ugye fizetett a gyógyszerekért. Érdekes, hogy ilyen "egyszerű" dolgokról az orvosok mégse tájékoztattak.

És miért?

Hát mert ez valakinek érdekében állt. És ez itt konkrétan velem történik, nem ismerősöm ismerőse, velem.


Teljesen 100% jóindulatból mondom, hogy az egészségeddel SENKI nem foglalkozik igazán rajtad kívül, főleg nem a gyógyszergyártó cégek, és ők mosolyogva belédtömnek bármit, amiért fizetsz nekik. Hisz ebből élnek, és ebből keresnek lehetetlenül sok pénzt. Milliárdokban gondolkodj.


De továbbra is mondom, hogy NEM feltétlenül lesz bajod tőle, így én nem vagyok mindenáron a gyógyszer ellen, én szimplán azt akarom neked bemutatni, hogy vigyázz arra, hogy mire vállalkozol, nem csak most a fogamzásgátló esetén, hanem úgy egyébként az élet bármely területén, mert amíg valakinek érdekében áll az, hogy használd/fogyaszd az ő termékét, főleg nagy összegű tételek esetén, EGYÁLTALÁN nem fog törődni veled és a következményeivel. Ez komoly dolog, és holmi gyerekes dac miatt nem érdemes figyelmen kívül hagyni, és én is örültem volna, ha ezt valaki leírja nekem pár évvel ezelőtt.


Ráadásul ahogy olvasom, itt a legtöbben jóindulattal fordultak hozzád és segítő szándékkal/tanáccsal, nem hiszem, hogy ők megérdemlik, hogy leszard a véleményüket.

2013. dec. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
#27-es teljes valójában leírta a dolgokat. :)
2013. dec. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 Brutus19 válasza:
Szarasd be hogy terhes vagy.. Aztán egy idő után mondd el neki hogy csak vicc volt. xD mégse vagy az. De HAMAROSAN az leszel ha nem szedhetsz v.mi bogyót! :DDD Melyik a jobb anyu?? :P
2013. dec. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

+1 a 27-esnek úgy, hogy nőgyógyászaton dolgozom, tehát van fogalmam erről!

Kislány, az orvos SEMMIBŐL sem tudja megállapítani, hogy neked melyik a legmegfelelőbb gyógyszer! Vérvételből is csupán azt látja, hogy egyáltalán szedheted-e (máj- és vesefunkciók), ha volt a családodban trombózis, akkor még Leiden-mutációt is néznek. Amúgy még azt sem...


Boldog-boldogtalannak felírják a gyógyszert, mert minden recept után részesedést kapnak. Évente kapnak nyaralást a gyógyszergyártó cégektől, csak hogy az ő gyógyszerüket írják fel a legtöbbet.


Nekem amúgy nincs bajom a fogamzásgátlóval, ÉSSZEL kell szedni (vérvétel fél évente, rendszeres szedés, orvosi ellenőrzés alatt), de nehogy azt hidd, hogy ezek nem károsak.. Akár te is lehetsz az, aki az 1. levél alatt tüdőembóliát kap...

2013. dec. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!