Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Az orvos elküldött mit tegyek? Hülye? Sürgős!
az orvos normális
nem szabad keverni kétféle hormonális fogamzásgátlót
te vagy tudatlan
"De az orvos szerint elég ez is"
Persze, hogy elég, de te inkább higgy az "ElnökÚrnak", ne pedig az orvosnak!
"Nagyon ritka és nehéz ilyenkor teherbe esni és sajnos az is nagyon ritka, hogy ha valaki abbahagyja a gyógyszert rögtön teherbe tud esni..."
Már megint butaságot beszélsz!
A gyógyszer EGY NAP ALATT KIÜRÜL a szervezetedből, ha nem így lenne, NEM naponta kellene szedni!
Amivel kevered az az, hogy a gyógyszer LEÁLLÍTJA a természetes ciklust, művit hoz létre és egyeseknél a gyógyszer letétele után nem indul újra magától a természetes rendszer, vagy csak hónapok elteltével.
Ezt a jelenséget úgy hívják post pill amenorhea.
Azoknak van főleg esélye erre, akiknek a gyógyszer előtt sem volt normális, rendszeres a ciklusa.
De ez nem általános jelenség. Előfordulási gyakorisága a tablettát szedő nők körében 1 % alatti. Akik nagyon hosszú ideig szedték előtte (5 év NEM az) illetve rendszertelen ciklusuk volt korábban, azoknál 5 % körüli.
A "maradék" több, mint 95 %-nál leállást közvetlenül követő hónapokban nem hogy kisebb lenne az esély a teherbeesésre, hanem a tapasztalatok alapján SOKKAL NAGYOBB. Ennek oka a hormonsokk. Megfigyelték, hogy a tabletta abbahagyása után jellemző, hogy egyszerre több petesejt is megérik, növelve az esélyeket.
2.2.5 A fogamzásgátló tabletta és a kezelés ideje alatt szedett egyéb gyógyszerek
Egyes gyógyszerkészítmények megakadályozhatják a fogamzásgátló tabletta tökéletes működését. Ezek között szerepelnek az epilepszia gyógyszerek (pl. pirimidon, fenitoinok, barbiturátok, karbamazepin, oxkabamazepin, topiramát, felbamát) a tuberkulózis gyógyszerei (pl. rifampicin), HIV fertőzés elleni készítmények (pl. ritonavir), egyéb fertőző betegségek elleni antibiotikumok (pl. ampicillin, tetraciklinek, grizeofulvin) és a gyógynövény orbáncfű (Hypericum perforatum a depressziós hangulat kezelésére). A fogamzásgátló tabletta más gyógyszerek hatását is befolyásolhatja (pl. a ciklosporin és lamotrigin készítményekét).
Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket is. Ugyancsak tájékoztatnia kell az egyéb gyógyszereket felíró orvost vagy fogorvost arról, hogy a Mercilon-t szedi, mivel ők meg tudják mondani, szükséges-e kiegészítő fogamzásgátlás, és ha igen milyen hosszú ideig.
Igen, fogamzásgátló mellett tilos esemény utánit bevenni. PONT.
Igen, vannak akik nehezen esnek teherbe utána, de van olyan, akinek berobbannak a petefészkei és több peteérése is lesz már az 1. hónapban.
Ezért gáz, ha kihagysz EGYETLEN EGY szemet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!