Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 15/L Szeretnék fogamzásgátlót...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

15/L Szeretnék fogamzásgátlót feliratni mivel nem rendszeres a ciklusom és már 3hónapja van barátom. Így kettős hasznom lenne belőle. Ártana ilyen korban?

Figyelt kérdés
2009. okt. 26. 21:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ha ennyire akarod, akkor szedjed, de minket meg se próbálj rábeszélni, hogy neked majd milyen jót tesz meg igenis szükséged van rá, mert nem fogjuk azt mondani, hogy semmi bajod nem lesz tőle. Igen nagy esély van rá, hogy még a doki se lesz hajlandó felírni, mivel hivatalosan 18 a korhatár. Fejlődésben levő szervezeted van, ha 15 évesen elkezded magad hormonokkal bombázni akkor akár az is lehet, hogy a petefészkednek teljesen leáll a működése és ha abbahagyod a tabi szedését, soha nem lehet gyereket, kihullik a hajad, a fogaid elromlanak, elhízol stb.

De hajrá, ha még ennyire se tudsz felelősségteljesen gondolkozni... -.-

2009. nov. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
100%

Ne szedd! Egy csapat ember leírta a véleményét, úgy érzem mégse győződtél meg. A neten is lehet találni ingyenes szakorvos válaszol rovatot-itt is fel tehetnéd a kérdésedet.

Ha zavar a még be nem állt menstruáció keress a közeledbe egy jó nőgyógyászt és kérj vizsgálatot, esetleg beszélj édesanyáddal a ciklusod problémáiról.

A másik dolog: nem muszály lefeküdnöd a barátoddal, várjál.Ha jön a vágy ne az ágyba feküdjetek egymás mellett, ott NEHÉZ VÁRNI. Mi hasonló esetben elmentünk szaladni, sokkal mélyebbé tette a kapcsolatunkat-mondjuk a párom szüzen akart megnősülni, s engem vett el:)

2009. nov. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A rendszertelen ciklusra bnem a fogamzásgátló a megoldás, hanem egy jó gyerek-nőgyógyász. Nekem kéthetes kezeléssel beállította 15 éves koromban, és csak 23 éves koromban kezdtem el fogigátlót szedni.


Nem is volt semmi gondunk, amikor babát akartunk, 3 hónap alatt összejött.

2009. nov. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ha biztos vagy benne, hogy a barátoddal még sokat fogtok járni és nem 1-2 hónapot akkor szerintem nyugodtan szedheted. A másik problémádra nem hiszem, hogy feltétlenül ez kéne, van direkt erre kijelölt gyógyszeres kúrák, meg tarts magadnál mindig tampont és akkor nem ér meglepi. Amúgy én 14 éves korom óta szedem, mert nekünk az óvszer nem jött be, nekem megérte, mert még mindig azzal a barátommal vagyok akivel elveszettük a szüzességünket, már több mint 2 éve. Szóval ha úgy érzed, hogy akarod, akkor tedd, de mindenképp beszéld meg anyuddal, vagy nagyival stb. 16/L
2009. nov. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én is 15 évesként kezdtem el fog.gátlót szedni, azt hittem ez egy komoly kapcsolat lesz, gondoltam miért ne. Teljesen felborította a hormonháztartásomat, a ciklusom azóta is rendszertelen, és még híztam is.

Ha jól helyezitek fel a gumit, akkor nem fog kiszakadni, én azt ajánlom.

márnemsokáig15/L

2009. nov. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!