Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 15/L Szeretnék fogamzásgátlót...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

15/L Szeretnék fogamzásgátlót feliratni mivel nem rendszeres a ciklusom és már 3hónapja van barátom. Így kettős hasznom lenne belőle. Ártana ilyen korban?

Figyelt kérdés
2009. okt. 26. 21:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 24 évesen is árt, de te tudod. A szervezeted majd eldönti, bejön-e neki vagy megszenvedtet miatta.
2009. okt. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
sztem ne szedd. a ciklus rendszertelenségének az okát nem hozza helyre, csak kényszeresen mindig meg fog jönni a tabelttaszünetben és ettől lesz renszeres, inkább ki kellene vizsgáltatnod magad. amíg nem rendszeres a ciklusod ne szedj fogamzásgátlót, a 15 éves szervezetednek még smemi szüksége rá, tökéletesen megfelel az óvszer.
2009. okt. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
az a gáz hogy nem bízom az övszerben, túl sokszor hallok arról hogy elszakadt.. :S
2009. okt. 26. 23:22
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
nekem is vannak gondjaim a ciklussal de az orvos az mondta: "Az első menstruációtól számitott 2-3évben, NEM ajánltos fogamzásgátlót szedni!"
2009. okt. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogja rendszeressé tenni a ciklusodat, hanem le fogja állítani: kikapcsolja a petefészked működését, leállítja a hormontermelést, a peteérést, a tüszőrepedést, és a gyógyszer saját hormonjai veszik át az irányítást.


Aztán amikor majd leállsz a gyógyszerre huszonéves korodban, mert babát szeretnél, csodálkozol majd, hogy miért nem rendszeres a ciklusod, és miért nem jön a baba... Amíg a ciklusod magától be nem áll rendszeresre, addig felelőtlenség, sőt, baromság fogamzásgátlót szedni.


Oltári hülyeség a 15 éves kori szex oltárán feláldozni a a hormonrendszeredet, a leendő termékenységedet, a család lehetőségét. Ha ilyen gyerekkorban már szexelni akarsz, akkor gumi+hüvelykúp kombinációval megfelelően tudtok védekezni.

2009. okt. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%
én éveken át gumiztam és sohasem szakadt ki, a sok szerencsétlen csökkent képességű akinek meg kiszakadt az vagy nem is használt vagy meghaladja a tudásukat egy űrrakéta bonyolultságával vetekedő gumi felhelyezése. k*rvára nem szakad ki, kevesebb ehhez hasonló szemét oldalt olvasgass.
2009. okt. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
én 24 évesen keztem el fogamzásgátlót szedni, és 3 éves kapcsolatom van nem 3 hónapos....Nagyon fiatal vagy még hozzá, több kár lenne mint haszon. A gumi nem szakad el olyan könnyen...
2009. okt. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne szedj!Különben is azt szokták mondani az orvosok,h csak rendszeres ciklus és állandó kapcsolat mellett javasolt.Ezeknek a feltételeknek Te aligha felelsz meg!3 hónap ilyen korban lehet,h soknak tűnik,de ez még nem az a mélységű kapcsolat,ahol ilyenen kéne gondolkodni.Meg a szex is korainak tűnik,de te tudod.Ha vágysz a szexre,akkor bizonyára tudod,h ez felelősséggel jár!A fogamzásgátló szedése is nagy felelősség,de ha erre isérettnek érzed magad,akkor az óvszer rendes és biztonságos használatára is képes vagy!Ritkán szakad ki az óvszer rendes használat mellett,úgyhogy szerintem nyugodtan barátkozz meg a gondolattal.Az óvszert többekközt a fiataloknak találták ki,h ha nem muszáj,ne tegyék tönkre a fejlődésben lévő szervezetüket!

/Szmötyi/

2009. nov. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én 18 éves vagyok,és még csak gondolni sem akarok arra,hogy tablettával tömjem tele magam.Mert ha most elkezdem,akkor kb . 5-6 évig biztos szednem kellene,és félek,hogy utána meg az lenne a következménye,hogy nem jön össze a baba.


Mi gumit használunk,és még egyszer sem szakadt ki.Meg kell tanulni helyesen feltenni,és nem a legócskábbat kell megvásárolni.Ha ezeket betartjátok,nem lehet baj.

Véd a nemi betegségektől is,és biztonságos.


Nem érdemes a szervezetedet még ilyenkor fogamzásgátlóval bombázni,mert nemcsak a ciklusodra hat ki,hanem más szerveidre is(máj,vese stb..) És egyáltalán nem pozitív a hatása..


Egyébként meg teljesen normális,hogy 15 évesen még nem állt be a menstruációd...Nekem is volt,hogy megvolt 2 hétig,aztán meg csak 4 napig tartott....

Mostmár teljesen rendbejött...


Ne rohanj rögtön tablettát íratni,nem feltétlen oldja meg a "gondodat"!

2009. nov. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
de nekem kb 4 éve megvan és még mindig nem állt be. nagyon zavar mert bármikor megjöhet és mi van ha akkor épp valakinél vagyok, nyaralopk, buliba készülök vagy ott alszok valakinél esetleg barátomnál.
2009. nov. 14. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!