Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kérlek, adjatok tanácsot!...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérlek, adjatok tanácsot! Fogamzásgátlót tényleg csak rendszeres rákszűrés mellett lehet szedni?

Figyelt kérdés
A bőrgyógyászom javasolta, hogy írassak fel magamnak fogamzásgátlót a pattanásaim miatt. Úgy tudom, hogy ha valaki fogamzásgátlót szed, rendszeresen kell járnia rákszűrésre. Viszont én még szűz vagyok, és valószínűleg az is leszek még egy darabig, de ha jól tudom, az ilyen szűrővizsgálat el tudja venni a szüzességet, ezért nem lehetne rajtam elvégezni... Nőgyógyásznál még nem voltam. Szerintetek mit tegyek? Elhiszi egyáltalán az orvos egy 19 éves lányról, hogy még szűz?
2009. júl. 9. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért ne hinné el? Az orvos elhiszi, amit mond neki a páciense...

Egyébként én még nem hallottam, hogy mindenféleképpen kötelező mellette rákszűrést csináltatni, bár az is igaz, hogy általában akik fogamzásgátlót szednek nem szűzek, és saját érdekük, hogy szűrjék őket. De szűrővizsgálatra egy orvos sem kényszeríthet.

Egyébként ha a vizsgálat során véletlenül át is szakítják a szűrhártyát, attól te még szűz maradsz. Hisz a szüzességet nem tudja elvenni egy vibrátor, vagy az úszás, esetleg az ujjazás... A szüzességed csakis egy fiúval veszítheted el, ha van szűzhártyád, ha nincs.

2009. júl. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, ahhoz h szedhess fogamzásgátlót rákszűrés mindenképpen kell. De én azt ajánlom h ne bombázd a szervezetedet már most "feleslegesen " vele, mert később amikor lesz párkapcsolatod amúgy is kell szedni. Én sem voltam nőgyógyásznál szűzen, csak utána, amikor már tényleg kellett.
2009. júl. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is nyugodtan elmehetsz ki íratni tabit egy nőgyógyásszal. Kérj a bőrgyógyásztól igazolást, hogy ő erre kéret.Nem fogja azt mondani a doki, hogy nem ír ki neked. Nem egy olyan eset van, hogy a pattanások miatt kell szednie az illetőnek tabit.Ja és egyáltalán lesz a dokinál semmi gond.Nekem is el kellett még régebben menni nődokihoz vizsgálatra, mert nincs e cisztám.Akkor még Szűz voltam.
2009. júl. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is szűzen voltam először vizsgálaton és a nőgyógyász ugyanúgy megvizsgált mint egy nem szűz nőt, ehhez képest a rákszűrés csak egy apró plusz szerintem...


Egyébként én is ismerek egy lányt, aki 22 éves, még szűz, és évek óta szed gyógyszert (neki is a pattanásai miatt kell), ő még nem panaszkodott a nőgyógyász miatt, hogy ez gondot okozna neki.


Első voltam

2009. júl. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha tabit íratsz, ígyis-úgyis kellenek a vizsgálatok. Az meg sosem baj, ha minnél korábban van valaki orvosnál, hisz utána nem lesz benne rettegés. A szüzességedet ne féltsd, a majdani barátodé lesz, és nem a "kacsáé".
2009. júl. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Menj nyugodtan persze, egyébként ha hiszi ha nem, ő látja, hogy szűz vagy-e vagy sem :):) A szemének hinni fog :) Nyugodtan menj el, nem fog fájni sem, a nőgyógyászok a legkedvesebb orvosok, kollégák és emberek a világon :):) Ne félj, semmi baj sem lesz :)
2009. júl. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amíg még szűz voltam, akkor is jártam rákszűrésre évente. Bár kifogtam egy barmot: amikor mondtam, hogy szűzen jövök rákszűrésre, kiröhögött és azt kérdezte, hogy miért nem élek még nemi életet, ha ilyen szép lány vagyok. Mintha az ő dolga lett volna... Jó darabig elvette a kedvemet a nőgyógyászoktól.


De rákszűrésre akkor is járni kell, kerestem egy másikat. Ez a második rendes nagypapa stílusú, nem csinált problémát abból, hogy szűz vagyok. Óvatosan nézett meg és vett mintát, a szűzhártyámat nem szakította át. A szüzességemet később a mostani férjem vette el, vagyis inkább neki adtam oda. :-)

2009. júl. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most megnyugodtam. :) Mindenképp el fogok menni egy orvoshoz!
2009. júl. 10. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!