Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen fogamzásgátló módszert...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen fogamzásgátló módszert alkalmaznak a református hívők?

Figyelt kérdés

2013. júl. 17. 10:31
1 2
 1/15 anonim válasza:
86%

Szia!


Őszintén kérdezem, szerinted mi köze a felekezeti hovatartozásnak ahhoz, hogy ki milyen fogamzásgátló módszert alkalmaz? Ez kb. olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy milyen autóval járnak, vagy milyen sportot gyakorolnak...


Üdv. Péter

2013. júl. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Péternek igaza van.
2013. júl. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
16%
Én aszittem tilos a fogamzásgátlás. elvégre Isten akarata számít, és majd ő eldönti hogy terhes leszel-é avagy nem, nemdebár?
2013. júl. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
83%

Kedves 4-es!


Rosszul hitted...

Erről egy történet jut eszembe:

Egy ember fuldoklott a tengerben.

Arra ment egy hajó, és azt mondták neki:

“Nem kell egy kis segítség?”

Ő azt válaszolta: “Nem, köszönöm. Isten majd megment.”

Aztán arra ment egy másik hajó. Azt mondták:

“Nem kell egy kis segítség?”

És azt mondta megint, “Nem, köszönöm. Isten majd megment.”

Később aztán megfulladt, és a Mennyországba került.

Azt kérdezte, “Istenem, miért nem mentettél meg?”

Isten azt felelte, “Két nagy hajót is küldtem érted, te bolond.” (A boldogság nyomában)


Üdv. Péter

2013. júl. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
15%
Tehát isten küldte a gumióvszert, az abortuszt és az antibébitablettát? miket nem tanul itt az ember...
2013. júl. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem református vagyok, hanem katolikus, de gondolom azokat a módszereket ők is elítélik, ami a már megfogant életet elpusztítja, pl. gondolok itt az esemény utáni tablettára. Továbbá azokat a módszereket is, ami komolyan beavatkozik az ember természetes egészségébe, pl. a művi meddővé tétel.
2013. júl. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
A naptár módszer, a megszakításos módszer és az óvszer biztos nem tilos, mert azok nem a már megtermékenyített magzatot pusztítják el.
2013. júl. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
fogamzásgátló tablettán gondolkozok, és nem tudom, hogy most hogyan döntsek.
2013. júl. 18. 22:32
 9/15 anonim ***** válasza:

"... békesség Istentől ..." (Fil. 1:2)

A legegészségesebb a megszakított együttlét.

A férfitől figyelmet igényel. De ezt a figyelmet sokszorosan visszakapja a feleségétől, akire még az előjátékban kell nagyon figyelmi.

A hormon tabletta - fogamzásgátlók veszélyesek, mert ha gyermeket szeretne később valaki, sok időre van szükség, mire a mellékhatásokat eredményező kémiai anyagok kiürülnek a szervezetből.

Fenti válaszom nem felekezet függő, hanem a józan, gondolkodó emberek belátása szerint való.


Barátsággal:

Fekete Bárány

2013. júl. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:

fogamzásgátló tablettán gondolkozok, és nem tudom, hogy most hogyan döntsek.

# 9/10 tegnap 22:32

=====

# 10-es vagyok

Lám, még nem is olvastam fenti kérdésed, és a válaszom egyenesen erre irányult.

Kiegészítés: Ha még gondolkozol a megoldáson, akkor még a testi kapcsolat előtt vagytok.

Mindig a lány a következmények hordozója. Ezért a bizalom nagyon fontos. (óvszert is lehet használni) - lényeges a két embernek egymásra figyelése. Sajnálatból, megszánásból nem lehet kapcsolatot építeni.

Legyen bennetek egymás iránt szeretet, akkor mind Te, mind a másik, mind a ketten figyelni fogtok egymásra.


1Pt 4,7 .... Annakokáért legyetek mértékletesek és józanok, hogy imádkozhassatok.


Barátsággal:

Fekete Bárány

2013. júl. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!