Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ugye nem lehetek terhes?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ugye nem lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Első hónapban rendesen szedtem a gyógyszert, a tablettamentes időszakban a 3. napon megjött a menszeszem, a 6. napon még napközben volt egy kicsi, de amikor lefeküdtem a barátommal aznap akkor már nem véreztem. Aggódtam, ezért bevettem 1 gyógyszert, utána megint volt egy kicsi vérzés, majd másnap is, de az azutánin nem. Az első hónapban végig volt jele, tehát volt barna folt. Azóta rendesen szedem. 2 napja egy kicsit fáj a jobb mellem alja, és olvastam, hogy ez lehet a terhesség jele. A barátom nem élvezett belém azon a napon amikor elkezdtem a bogyót, lehet baj?
2013. máj. 27. 16:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért ijedtél meg. Volt 3 nap vérzésed nem? A tabi mellett ez a "megvonásos vérzés" sok embernek rövid idejű, nem olyan, mint egy rendes menstruáció.
2013. máj. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Jó, csak aznap még volt, és miután szexeltünk egy ideig nem, és olvastam utána, hogy az első hónap után nem biztos a szex, csak a gyógyszer "utóhatására" hagyatkozván.
2013. máj. 27. 17:20
 13/17 anonim ***** válasza:

Figyelj.

Elkezded szedni a fogamzásgátlót. Egy levél 21 darab, azaz 3 hét. Utána 1 hét szünet, majd újra 3 hétig szeded. Ne szedd máshogy, ne kezdd el előbb szedni a szünetek végénél, mert nem véletlenül van így kitalálva.

A menzeszed akkor jön meg, amikor a levél végére érsz, rá pár nappal. És akkortájt fejeződik be, amikor letelik a 7 tabletta mentes nap és újból szedni kezded a bogyókat, ahogy az "szabályos". A szervezeted rááll erre a ritmusra.

Védett az első levél alatt nem vagy, olyankor javasolt egyéb módon is védekezni, de utána, mikor már egy hónapja szedsz fogamzás gátlót (ebbe beletartozik a 7 nap szünet is) védve vagy. Tehát a második levéltől már élhetsz egyéb védekezés nélküli szexuális életet.

És mondom: 3 hétig szeded a tabit, egy hét szünet, három hétig szeded, egy hét szünet stb. Ne variáld, főleg, amíg még nem állt rá a szervezeted és nem tapasztaltad ki hogyan reagálsz rá. A ciklusod be fog állni. Eleinte a tabletta elkezdésénél lehet köztes vérzésed (barnás és piros is) bármikor. Te csak tartsd magad a használati utasításban leírtakhoz, de ha bármire is gyanakszol és van rá esély, hogy terhes vagy, akkor irány a doki!

2013. máj. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszi, hát most egy ideig még akkor aggódni fogok. : D
2013. máj. 27. 17:22
 15/17 anonim válasza:
Nem kell aggódni! Menj el nőgyógyászhoz! Nem szégyen,nyugi. Ő tud válaszolni a gyógyszerrel kapcsolatos gondjaidra is és meg is vizsgálhat és akkor kiderül,hogy terhes vagy vagy nem. És nem mellékesen ,jobban ért hozzá,mint itt bármelyikőnk.
2013. máj. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem mennék még, meg nő és anyukám is hozzá jár, szóval lehet elítélne vagy akármi. De most már nem aggódom, minden rendben lesz.
2013. máj. 29. 19:11
 17/17 A kérdező kommentje:
Megjött időben, szall csak jól tettem, hogy bevettem a gyógyszert v lehet anélkül is védett lettem vna. :D
2013. jún. 17. 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!