Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen veszélye lehet ha még...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen veszélye lehet ha még nem voltam nőgyógyásznál de elkezdek fogamzásgátlót szedni?

Figyelt kérdés

családi okok miatt most nemtudom megoldani hogy elmenjek nőgyógyászhoz de a keresztanyám háziorvos és feltudna irni fogamzásgátlót a Lindynette 20at..szerinte ugyis lehet szedni. ha nem látott még nőgyógyász fog hatni szóval mindenkinek hat? kezdjem szedni?mert sürgős lenne...nőgyógyászhoz megkésőbb tudok menni

L/17


2009. szept. 15. 13:03
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:
miért lenne mellrákom??? többezren szednek...a nőgyógyász is leveszi a kenetet akk mégnem látja abajt de felirja már aznapa gogyszert... Abban nyilvánulmeg h viszket az egész testem stb:S
2009. szept. 15. 13:57
 22/40 anonim ***** válasza:
50%
elkezdheted szedni, de egy fél éven belül el kell menni laborvizsgálatra és nőgyógyászhoz is hogy rákszűrést csináljon. nem lehet úgy fogamzásgátlót szedni hogy még életedben nem voltál nőgyógyásznál, el kell menned.
2009. szept. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%

miért nem használsz latexmentes óvszert?


a barátod miért nem száll be a költségekbe?

2009. szept. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem több ezren, hanem millióan (inkább milliárd, mert 6 milliárdan vagyunk a Földön) és abból a több millióból lett több ezernek mellrákja vagy trombózisa. Van akinek egy hónap után, de van aki két hét után agyvérzéses tüneteket produkált.

És a nőgyógyász se a bajt látja, hanem a hajlamot rá. Ő neked ír fel fogamzásgátlót, személyre szólóan amit a legjobbnak lát és nem bemonásra írja föl.

Egy nőgyógyászaton dolgozó egészségügyis

2009. szept. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
49%

mennyit rinyáltok...vki írta h illik májfunkció ellenőrzést csinálnia az orvosnak. namármost én az elején megírtam h háziorvos is kitudja elemezni h van e vmi baja a májadnak,de persze lepontoztak a béka segge alá. és szerintetek a nőgyógyász mit néz a vérvételen? talán csak nem a májad értékeit??? ésmég mit csinál egy nőgyógyász mielőtt felírja a foggátlót? kenetet vesz talán? vesz. és abból mi derül ki? az h van e gyulladásod, vagy fertőzésed, de ha van is, annak nemfog ártani a foggátló. vérvétel értékeiből amúgyis kiderül, ha gyulladás v fertőzés van vhol a szervezetben, és ezt egy háziorvos is látja. a nőgyógyász semmi olyat nem tesz foggátló felírásakor amit egy háziorvos netudna elvégezni. vérvétel??? elemzés? ugyanazt nézi a nőgyogyi is, amit a háziorvos is nézne. kenet pedig nem szükséges, esetleg rákszűrésből kifolyólag, de azmeg ugye nem kötelező, és mint mondta a kérdező, elfog menni nőgyógyászhoz, csak nem most.

énmég mindig szt mondom, akár lepontoztok, akár nem, h szedheted azt a gyógyszert, elég alacsony hormontartalmú, a nőgyógyászok 80%-a ezt írja fel a fiatal lányoknak. majd aztmondja h gyere vissza egy hónap múlva, vagy ha érzel vmi mellékhatást, akkor gyere vissza és írunk másikat. ez így működik, vegyétek tudomásul, a nőgyógyász egy vérvételből nem azt állapítja meg h melyik nevű foggátló a legalkalmasabb nektek, hanem azt állapítja meg h a májad mennyire van jó állapotban.aztán felírja az éppen "sztár" foggátlót, különlegesebb igények esetén persze mást ír fel.

2009. szept. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
0%
és még vmi. amíg nemcsináltak leiden mutációt, addig mindegyik foggátló kockázatos (trombÓzisra nézve)de ezt ugye egyik nőgyógyász sem csinál csakúgy magától jókedvében
2009. szept. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
0%

és megint még vmi, a nőgyógyász NEM látja egy sima vérképből se a mellrákra való hajlamot, se a trombózisra való hajlamot, se az agyvérzésre való hajlamot.

trombózist génvizsgálat útján tudja meghatározni, h van e rá hajlamod.

2009. szept. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%

A trombózisra való hajlamot a vér sürüségéből és alvadásából is meg lehet állapítani.

Igazából szerintem ez a kérdés tök fölösleges volt. Nyílvánvaló, hogy bárki bármit mond, fel fogja íratni a fogamzásgátlót (gondolom világéletében bármit kiejtett a száján azt megkapta, legalábbis a stílusából arra lehet következtetni, hogy eléggé el van kényeztetve) és nem fogják érdekelni a mellékhatások. Fölösleges vitázni azon hogy kinek van igaza. Ha lesz baja, lesz baja, ha nem, akkor meg nem. Előbbutóbb úgyis elmegy orvoshoz.

2009. szept. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Lehet egy kicsit off leszek, de miért nem használtok addig hüvelykúpot. Mi 4 éve használjuk a párommal, 1200-2200 ft, én szedtem gyógyszert, de soha többet. Nekem nőgyógyász írta fel rendelésen, de egyszer nem kérdezte, hogy trombozisos volt-e a családban, nem küldött vérvételre, nem vett kenetet. Voltam is tőle sokat beteg.

2009. szept. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
66%

ti komolyan azthiszitek, ha a nőgyógyász elküld vérvételre, és vesz kenetet akkor olyan gyógyszert fogtok kapni, amitől a legkisebb mellékhatás sem fog előjönni? álomvilágban éltek. a nőgyógyász is ugyanannyi rizikóval irja fel a foggátlót, mintha egy háziorvos írna fel. a nőgyogyi hiába csinál vérképet és hiába vesz kenetet abból ő nemtudja neked megmondani, hogy milyen várható mellékhatásai lesznek, akár 1 héten belül, akár 10 éven belül.

hányszor olvasni itt kérdésben h voltam nőgyógyásznál, kaptam tablettát, de volt vérkép, meg minden, és mégis, szétvernek a mellékhatások....és a kenetnek semmi köze a foggátlóhoz, kenetet rákszűrés miatt vesznek le, vagy fertőzés/gyulladás vizsgálatához.

ti nagyon nagyon elvagytok tévedve, gondolom úgyvagytok ezzel, h azt hallottátok ha van vérkép, meg kenet, akkormár semmi baj nemlehet, és gondoljátok nagyon okosan jártatok el. hát nem. akár van vérkép, akár nincs vérkép, senki sem tudja megmondnai, h évekkel később a foggátló milyen hatással lesz a májatokra, vagy az esetleges babavállalásra. ezt se nőgyógyász, se háziorvos nemtudja előre megjósolni, akár vesz vért, akár nem, akár vesz kenetet, akár nem. a vért azért vezsik le h megnézzék, hogy egyáltalán használhatsz e foggátlót, nincs e már ígyis baja a májadnak, vagy vmi másodnak. a vérképből nem azt nézik h MELYIK foggátlót írják fel nektek.

szűrésekre, és májfunkcióellenőrzésre kell járni, hamár foggátlót szedsz, így csökkentheted az esélyét annak h a jövőben maradandó károsodást szenvedj.


és a vér sűrűségéből a trombózisra való hajlamot NEM tudja megállapítani, (max a trombózist, magát) a hajlam, azcsak hajlam, a véredben nincsen benne, a hajlamot a génjeid hordozzák, mégmindig.

2009. szept. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!