Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen veszélye lehet ha még...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen veszélye lehet ha még nem voltam nőgyógyásznál de elkezdek fogamzásgátlót szedni?

Figyelt kérdés

családi okok miatt most nemtudom megoldani hogy elmenjek nőgyógyászhoz de a keresztanyám háziorvos és feltudna irni fogamzásgátlót a Lindynette 20at..szerinte ugyis lehet szedni. ha nem látott még nőgyógyász fog hatni szóval mindenkinek hat? kezdjem szedni?mert sürgős lenne...nőgyógyászhoz megkésőbb tudok menni

L/17


2009. szept. 15. 13:03
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
93%

Nem kell szülővel menni nőgyógyászhoz és az orvos hivatalból (orvosi titoktartás) NEM fogja értesíteni a szüleidet. Innentől kezdve nem értem, hogy miért nem tudsz elmenni nőgyógyászhoz. Nincs szabad 2 órád egy délután?


Amúgy májfunkciót és kenetet illik venni fogamzásgátló szedése előtt. Azért, hogy kiszűrjék, hogy pl. kezdődő májbeteg vagy-e, mert akkor árthat a májadnak a gyógyszer.


A fogamzásgátló felírása meg miért "sürgős"? Úgyis kell neki 1 hónap, amíg elkezdt biztonságosan hatni...

2009. szept. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:
AZÉRT NEM TUDOK ELMENNI MERT NEM IDE VAGYOK BEJELENTKEZVE BPRE LAKHELYILEG HANEM MÁS VÁROSBA...ÉS CSAK UGYFOGADNAK HA IDE VOK BEJELENTKEZVE A LAKCIMKÁRTYÁMON..
2009. szept. 15. 13:32
 13/40 A kérdező kommentje:
tisztában vok vele h egy hónap még hat. pont ezért sürgős mert ugye menszeszkor kell kezdeni és akk megint egy hónap plusz...ha mostnem kezdem el
2009. szept. 15. 13:33
 14/40 anonim ***** válasza:
93%
Akkor menj maszek dokihoz,neki teljesen mindegy mi áll a lakcímkártyádon.
2009. szept. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
31%

a maszek doki drága. annyit nem ér meg szerintem.


és mivel a legtöbb orvos megvizsgál ugyan, és leveszi a kenetet, de már a kenet pontos megvizsgálása (néhány nap) és a vérvétel előtt az első látogatásodkor felírja a tablettát, így olyan, mintha meg sem vizsgált volna... abból, hogy rádnéz, nem derül ki, milyen bajod van, max majd a szűrés után... szerintem nyugodtan elkezdheted szedni, én is így kezdtem.

2009. szept. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%
Simán mehetsz máshova is dokihoz, max kitalálsz valami bajt magadnak és mindjárt nem lesz belőle probléma, hogy nem oda vagy bejelentve, mert ellátni meg köteles. De még mindíg nem értem mi ilyen sürgős. Van aki egész életében gumit használ én 10 hónap után tértem át a fogamzásgátlóra. Nem kell ennyire rástresszelni csupán ésszel kell csinálni és nem lesz baj a gumiból sem.
2009. szept. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:
Igen a maszek dokihoz mehetnék de az van hogy 10ezret is elkér és nincs most rá annyim.:( anyum nem támogat..:( Valaki azt mondja elkezdhetem van aki azt h nem..most mit csináljak?eléggé megijesztettetek!
2009. szept. 15. 13:42
 18/40 A kérdező kommentje:
De már uj törvény van csak ugy fogadhat ha abba a kerületbe lakom ahovamek sőtmás kerbe se mehetek ha pl első kerben lakom ez egypélda....mert voltam és ezt mondta az orvos..:( azért mert alergiás vagyok a gumira....
2009. szept. 15. 13:45
 19/40 anonim ***** válasza:
82%

Csak azok mondják, hogy elkezdheted, akik már szedik és nem lett tőle bajuk így úgy gondolják, hogy neked sem lesz. Ez mindíg is hülye felfogás volt, mivel attól még, hogy nekik nem, neked simán lehet tőle bajod. Voltak itt nem kevesen, akiknek trombózisuk vagy mellrákuk lett tőle. Ők nyílván már tanultak a leckéből és nem mondanák neked, hogy rajta vedd be, nem lesz tőle bajod, mert mi van ha igen, sose lehet tudni.

Ne korckáztass, nem éri meg.

Egy egészségügyis

2009. szept. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
82%
miben nyilvánul meg az óvszerallergiád?
2009. szept. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!