Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogy szedjem a tabletát?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy szedjem a tabletát? Gestomix 20. Valaki legyen kedves és magyarázza el a szedését!

Figyelt kérdés

Sajnálom, de az orvosom csak felírta, és nem magyarázta el, hogy hogy szedjem, a betegtájékoztatóban leírtakat pedig nem értem.


Tehát:

Az első levelemet a Szerda feliratnál kezdtem el szedni. Végigszedtem az első levelet. 7 napot kihaygtam és a 8. napon (csütörtöki napon) kezdtem a következő levéllel.

A kérdés: Szerdán veszem be az utolsó szemet. 7 napot kihagyok és megint a 8. napon szedem az elsőt vagyis csütörtökön? Minden hónapban ugyanazon a napon hagyom abba és ugyanazon a napon kezdem el?

Egyik barátnőm másképpen szedi. Ő úgy, hogy minden hónapban más napon. Van mikor sütörtökön, pénteken, szombaton ...stb szedi az első szemet?


Légyszi valaki magyarázza el! Köszönöm előre i!



2012. ápr. 23. 21:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen,mindig a 8.napon kezded el szedni a következő havi adagot :)
2012. ápr. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 -=Koldus=- ***** válasza:

A barátnőd biztos másfajta gyógyszert szed azért kell neki más napokon bevennie. Barátnőm gyógyszere is hasonló.

De mi lenne ha elmennél a nőgyógyászhoz és megkérdeznéd Tőle??

De egyébként sztem jól szeded, csak akkor mindig így szedd és ne felejtsd el időben bevenni az aznapi szemet.

2012. ápr. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A tájékoztatóban annyira szájbarágósan írják le, hogy egyszerűen képtelen vagyok felfogni, hogy mit nem lehet rajta érteni.


Mindig ugyanazon a napon hagyod abba és ugyanazon a napon kezded el.

Ha a barátnőd nem így szedi, akkor szarul szedi a tablettát.

2012. ápr. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet érthetőbben elmagyarázni, mint ahogy le van írva... De én meg azt nem értem, amit leírtál. Szerdán kezdted el szedni, és szerdán fejezed be?? Valami nem stimmel.
2012. ápr. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Értetlen balfékek.

Gondolkozz már ember! Minek kérdezném meg itt, ha a betegtájékoztatóban szájbarágósan írják le???


Na te is jó értetlen vagy "kedves" utolsó. Érdekes módon az első két ember megértette a problémám és tudtak normális választ adni!


Nekik köszönöm szépen! :)) Sokat segítettetek.:))

2012. ápr. 24. 16:39
 6/12 anonim ***** válasza:
Érdekes módon én ugyanezt a gyógyszert kezdtem 4 hónapja szedni, egy kanyi szót nem mondott nekem sem az orvosom, mégis tudtam, hogy kell szedni, hát nem különös? :O:O Ha nem érted első olvasásra, akkor el kell olvasni kétszer, ötször, tízszer. Ha már fog.gátlót szedsz, gondolom, nem 10 éves vagy, akinél még elfogadható lenne a szövegértelmezési gond.
2012. ápr. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Értetlen balfékek.

Gondolkozz már ember! Minek kérdezném meg itt, ha a betegtájékoztatóban szájbarágósan írják le??? "


"Minden nap egy Gestomix tablettát vegyen be, szükség esetén kevés vízzel. A tablettát beveheti étkezés közben vagy attól függetlenül is, de a tablettákat minden nap közel azonos időben kell bevennie.

Egy csomag 21 tablettát tartalmaz. Minden tabletta mellett nyomtatva megtalálható a hétnek az a napja, amikor be kell venni. Ha például a szedést szerdán kezdi, kezdje a "Szerda" felirat melletti tablettával. Kövesse a csomagon lévő nyíl irányát, amíg mind a 21 tablettát bevette.

Ezt követően 7 napig ne vegyen be tablettát. A 7 tabletta mentes nap során (tablettaszedési szünetnek is nevezik) vérzésnek kell kezdődnie. Ez az úgynevezett "megvonásos vérzés", ami rendszerint a tablettaszedési szünet 2. vagy 3 napján jelentkezik.

Az utolsó Gestomix tabletta bevételét követő 8. napon (ez a 7 napos tablettaszünet után van) kezdje el a következő csomag szedését, akkor is, ha a vérzés még tart. Ez azt jelenti, hogy a következő csomagot a hét ugyanazon napján kell elkezdenie, és a megvonásos vérzésnek minden hónapban azonos napon kell kezdődnie."


Ez neked nem elég szájbarágós?

Akkor javaslom, hogy menj vissza az általános iskolába és tanulj meg szöveget értelmezni.

2012. ápr. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Biztosan lépésről-lépésre minden mozdulatot le kellene írniuk... 1. menjen ki a konyhába 2. vegyen elő egy poharat 3. töltse meg valamilyen folyadékkal 4. vegyen magához egy darab tablettát, tegye a szájába 5. a folyadék segítségével nyelje le 6. tegye ugyanezt 21 napon keresztül 7. tartson 7 napos szünetet 8. a 8. napon kezdje elölről a folyamatot


Így megfelel???

2012. ápr. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Én is ezt szedem attól, hogy az van a tájékoztatóban h szerda attól neked ne makkor kell szedni, hanem azt a feliratosat amilyen nap van!!! én pl. csütörtökön kezdtem szedni és csütörtökön vettem be az utolso szemet és a 8napon azaz ma pénteken veszem be a 2. levél első szemét !
2012. ápr. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Akkor kezdted el szedni mikor a vérzésed első napja volt? Ha ez szerda volt, akkor szerdán vetted be az első szemet. 21 napon keresztül, tehát egy keddi napra esik a 21. utolsó szem. És majd következő hét szerdán kezded a következő levelet, tehát mindig ugyanazon a napon kezded el.


utolsó jó nagy marhaságot írtál!

2012. máj. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!