Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A Diane 35! Tényleg abba kell...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A Diane 35! Tényleg abba kell hagyni a szedését egy év után? Tényleg meddöséget okozhat?

Figyelt kérdés
2009. jún. 21. 00:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a nőgyógyászt és olvasd el a tájékoztatót.
2009. jún. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Elolvastam a tájékoztatot és az orvost is krédeztem de nem mondott semmi konkrétumot viszont ha kicsit utána olvasok akkor meg kezdek megrémülni:S
2009. jún. 21. 00:20
 3/13 anonim ***** válasza:

Mások már fél év után azt mondják, hogy abba kell hagyni. Meg máshol betiltották stb.


Néhány hete keresgéltem valami egész mást egy szakértős rovatban, ott volt egy lány levelezése a nőgyógyász szakértővel (nem egy vén doki volt), lényeg a lényeg, az orvos azt mondta, hogy megfelelő ellenőrzés mellett, ha nincs probléma, akkor folytathatja a szedését. Gondolom vérkép, vizelet, ilyesmi, nem csak kívülről megnéz a doki, meg a te közérzeted jó.

2009. jún. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nekem csak azt mondta hogy néha menjek be szürö vizsgáltra stb. De semmi egyebet és kicsit felhuztam magam miután utánna olvastam neten és nem tul jo dolgok vannak rola mondjuk egyik fogamzásgátlorol sem.

Most tartsak egy pár honap szünetet aztán szedjem ujra vagy hagyjam abba végleg vagy szedjek mást ?

2009. jún. 21. 01:35
 5/13 anonim ***** válasza:
A Diane 35 nem fogamzásgátló! Az csak a mellékhatása, de nem arra van kitalálva, hanem problémás, pattanásos bőr kezelésére! ezért nem szabad sokáig szedni! Írass fel egy rendes fogamzásgátlót egy másik dokival!
2009. jún. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Diane 35 az alacsony dózisú fogamzásgátló tablettákhoz hasonló készitmény.
2009. jún. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
2009. jún. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
sok helyen be van tiltva a világon, hajmeresztő mellékhatásai lehetnek (nekem is voltak 2 hét után, beszédkészségvesztés stb, kórházban kötöttem ki), sztem semmiképp se szedd.
2009. jún. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

HA az orvosod lelkiismeretesen kivizsgál, elmondod neki az aggodalmaidat és Ő úgy dönt folytathatod, akkor szedd. Ilyen helyen a laikusok sok fél-információt, pánikkeltő dolgot leírnak, meg olvasnak valami megbízható embertől, az ORVOSOD tudja eldönteni, nem mi. Nagyon nagy túlzásokat lehet róla hallani, anyósom nekem azt mondta, hogy be ne vegyem, mert akkor 6 évig nem lesz gyerekem. Na ja mondom, akkor mindenki ezt használná, akinek még nem kell gyerek. Ez csak egy példa a legendákra, az összes többi dolognál találhatsz horror-sztorikat, ha rákeresel a neten, a lényeg az, ha az orvosod teljes kivizsgálás mellett, jó eredményekkel azt mondja szedheted, akkor valószínűleg jobban tudja, mint Juliska a szomszéd házból.


Én szedtem több mint egy évig az vált be a legjobban, de új doki jött és ő nem írta fel, azóta szenvedek a többi fajtával.

2009. jún. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Pár nőgyógyász vélemény:

Tisztelt Doktor Ur!

Az elmúlt hónapokba az arcomon nagyon sok pattanás jelent meg és mivel semmiféle krémmel nem tudtam megszüntetni ezért a Novynette helyett a Diane 35 írta fel a nőgyógyászom. Azonban nagyon sok rosszat hallottam a Diane 35 nevü fogamzásgátlóról és ezért most a Femoden drg. -re térek majd át amit még nem kezdtem el szedni.

A Novynettet már 9 éve szedtem és soha semmiféle probléma nem volt vele. Most valóban elmúltak a pattanásaim de nem akarok nagyobb bajt okozni magamnak. Mit tegyek? 25 éves vagyok még nem akarok gyereket de azért szeretnék majd szülni. Kérem adjon valami tanácsot. Én a tablettákban bízok és magamban.


Köszönettel: Bettina!


Kedves Bettina!


A Diane 35-öt teljes lelki nyugalommal tudom ajánlani, nem kell félni tőle. Pattanások ellen még mindig nincs hatékonyabb nála.


Üdvözlettel: Dr. Demendi Csaba


Kedves Dr. Úr!

Bőrgyógyászom javaslatára egy éve szedem a Diane-35 nevű szert, mely fogamzásgátló hatású is. Ma azt hallottam, hogy ezt nem szabad fél évnél tovább szedni, mert veszélyes.

Félek, hogy, ha abbahagyom, kiújulnak a már elmúlt csúnya pattanásaim. Mit javasol helyette?

Köszönettel: H


Kedves H!

Valóban hallani ilyen javaslatokat, de ez szakmailag nem helytálló. A Diane-35 szedhető fél éven túl is, nem okoz bajt, és fogamzásgátlóként is jó. Igaz, a többi fogamzásgátlónak is van ilyen, ha nem is ennyire kifejezett bőrgyógyászati hatása.

Tehát maradhat a Diane-35 , de válthat is, lehet, hogy most már a többi szer is elegendő lesz.

Üdvözlettel: Dr. Csákány

Kedves Doktor Úr!


Most 20 éves vagyok, és a nőgyógyász, akinél jártam diana 35 fogamzásgátló tablettát írt fel nekem, amit kb. 3 évig szedtem. Mivel sok helyen hallottam, hogy ezt nem javasolt sok ideig szedni a magas hormontartalma miatt, kértem alacsonyabb hormontartalmú gyógyszert, és a nőgyógyász hölgy a Gestomix nevezetű tablettát írta fel. Ezt már 3. hónapja szedem, de folyamatosan barnás, véres folyásom van. Mivel már kb. másfél éve is próbáltam váltani (akkor yasminelle-t kaptam) nem lepődtem meg ezeken a tüneteken, mert akkor is ugyanez volt, ezért akkor visszatértem a diana 35-re. Lehetséges, hogy azért van a barnás folyás, mert a szervezetem hozzászokott a magas hormontartalmú gyógyszerhez?

Ha nem múlnak a panaszaim, váltasak megint vissza a diana-ra? Ugyanis annál, semmi ilyen jellegű problémám nem volt.



Kedves Kérdező,

A diane ösztrogén tartalma nem vészes, azért szoktuk csak 2-3 évig javasolni a szedését, mert az a komponens , ami férfihormon ellenes, nagyobb dózisban van benne. Szerintem adjon még egy kis időt a gestomixnek, ha nincs változás, váltson yadine-ra.


Üdvözlettel: Dr. Juhász A. Gábor


Szerintem egyik orvos sem egy totálisan idióta, akik puszta tudatlanságból írják fel, nem kell mindent elhinni.

2009. jún. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!