Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 8 éve szedek fogamzásgátlót,24...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

8 éve szedek fogamzásgátlót,24 éves vagyok. Nem okoz meddöséget? Hagyjam abba? Kb.1 év múlva akarunk babát. Mercilont szedek

Figyelt kérdés
2009. nov. 23. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Sztem akkor lassan hagyd abba, de egyébként 3-4 hónap alatt teljesen kiürül a szervezetből. Aztán védekezzetek óvszerrel amíg nem akarjátok a babát meg amíg visszaáll a ciklusod, és ezalatt már el is kezdheted szedni a terhesvitaminokat.
2009. nov. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Remélem nem okoz semmi rosszat(meddöséget) hogy ilyen régóta szedem.
2009. nov. 23. 10:21
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Nekem az orvos mondta amikor elkezdtem szedni a fogamzásgátló tablettát(vagy 15 éve),hogy nem árt ha 2 évente pihentettek pár hónapot...Ezért én a biztonság kedvéért évente mindig kihagytam 3 havi ciklust...Neked nem mondta az orvosod?
2009. nov. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Meddőséget maga a gyógyszer biztos nem okoz. Ezeknél az alacsony hormontartalmú gyógyszereknél pl Mercilon pedig nem kell szünetet tartani, mert csak felborítja a hormonháztartást.
2009. nov. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%

Én 7 évig szedtem, október végén hagytam abba, 22 éves vagyok.

Nagyon féltem tőle, hogy mi van ha nem jön majd meg, vagy ha megjön, de 1 hónapig fog tartani, pattanások jönnek ki rajtam stb...

Szerencsére most 27 napra megjött, bár azt nem tudom, hogy van-e egyáltalán peteérésem, és hogy megvastagodott-e a méhnyálkahártyám... úgyhogy szerintem majd hőmérőzni fogok hogy tudjam van-e peteérés.

Egyébként lyndinett 20-at szedtem.

2009. nov. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

én triregolt szedek, már 8 éve, kérdeztem énis kell e szünetet tartani, aztmondta nem, max majd ha eltelt 10 év ésmég mindig szedem, akkor majd váltunk egy másik tablettára.

a szünetekkel csak összezavarod a hormonháztartásod. gondolj bele. elkezded szedni, akkor már megváétozik a hormonháztartás. majd abbahagyod, megint mgváltozik. épphogy helyreállt, már veszed is be újra a tablettát és újhra felbolygatod. ez akárhonnan nézzük, sehogysemjó.

2009. nov. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%
az orvos nekem azt mondta, h az újabb fog. gatloknal, ha nagyon szeretne vki, akkorr 2 évente lehet szünetet tartani, legalabb fél évet.
2009. nov. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nekem is azt mondta az orvos, hogy nem kell szünetet tartani, mert összezavarom a szervezetem. de én végleg szerettem volna abbahagyni, de csak amiatt, mert félek, h ha babát szeretnék nehezen fog összejönni a sok évi gyögyszerszedés miatt
2009. nov. 24. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!