Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hányan használjátok a Cypromix...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hányan használjátok a Cypromix-et fogamzásgátlás céljából?

Figyelt kérdés
Én már vagy 2010 óta használom és most az egyik orvos nem hajlandó nekem kiírni. Pedig egy másik nőgyógyász írta fel és akárhányszor voltam vizsgálaton egyik se mondott semmit, csak kiírta. Ez az orvos meg mindenképpen a Lyndinetet írná fel. De ez a gyógyszer bevált és félek, hogy valami másnak meg mellékhatása lesz. Esetleg járt már vki így?
2012. ápr. 16. 16:15
 1/10 anonim ***** válasza:

én is cypromixet szedtem(az volt a helyettesítője annak, amit felírtak nekem)és pontosan a Lyndinette-t írta fel nekem az új nőgyógyászom, mégpedig azért, mert azt mondta a cypromixet pattanásos bőrre szokták felírni, mert elég magas a hormontartalma..a Lyndinette-nek sokkal alacsonyabb

semmi bajom nincs tőle, szerintem neked se kéne aggódnod

2012. ápr. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én mikor gracielt szedtem,a nőgyógyász mondta hogy yasminelle-t fog írni,mert hogy az sokkal kisebb hormontartalmú.Aztán tiszta ekcémás lettem a yasminelle-től és több mint félév múlva múlt el,amikor abbahagytam a gyógyszert...(közben folyamatosan jártam bőrgyógyászhoz nem hatottak a steroidos krémek se...)...

Szóval szerintem is ragaszkodj a cypromixhez!

2012. ápr. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Persze, ragaszkodjon is csak egy olyan tablettához, amit max fél évig szabad szedni, ráadásul csak fogamzásgátlás miatt nem szabad szedni!


Sok eszed van ám második...


Kérdező, a te érdeked a váltás. Sokkal több nőnek lett trombózisa a cypromixtól és társaitól, mint az alacsony hormontartalmú tablettáktól...

2012. ápr. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Akármilyen meglepő, a mostani orvos az, aki normális.


Ugyanis a Cypromix az nem elsősorban fogamzásgátló, hanem egy igen magas hormontartalmú, antiandrogén készítmény, amit csak és kizárólag indokolt esetben szabadna felírni.

Olyan kórképekben, ahol a magas tesztoszteronszint okoz problémát (pl. pattanásokat, erős szőrösödést stb.)


A veszélye pedig abban van, hogy

1. a magas hormontartalma miatt sokkal jobban károsítja a májat, így rendszeres vérkép ellenőrzésre lenne szükség (de amúgy is csak fél évig ajánlott a szedése)

2. bizony az utóhatásai is gyakoribbak...igen sok nőnek nagyon szépen szétcseszerinti a ciklusát. Értsd: szedés után anovuláció és egyé hormonbaj alakul ki.


Tartanod kellene legalább 3 hónap szünetet, megnézi, hogy helyreáll-e normálisan a vérzésed, aztán pedig ha tablettával szeretnél védekezni, akkor egy fogamzásgátlásra kifejlesztett tablettát kellene szedned.

2012. ápr. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha ez megnyugtat és Diane-t szedtem, ami kb ugyanolyan mint a TE gyógyszered, pattanásokra adják és max fél évig lehet szedni a tájékoztató szerint.


Na én nem voltam pattanásos, de a minitablettáktól véreztem ezért Diane-t kaptam, amitől legalább váladékozott a mellem és jól meghíztam. 3 évig szedtem mikor is epilepsziás rohammal kórházba kerültem. Sosem voltam epilepsziás, ezután sem vagyok az, csak "szimplán" rohamot kaptam. A doki ezután valamiért már nem merte felírni, nehogy egy trombózis miatt volt a dolog, ő nem vállalja a kockázatot, hozzak igazolást a kórházból, hogy egyáltalán szedhetek gyógyszert. Előtte persze ez nem merült föl. Kaptam másik bogyót, már nem emlékszem a nevére. Miután eddig nem voltam pattanásos, és a Diane pattanásokra jó, meghozta az eredményét, nagyon szép pattanásos lett a bőröm, miután áttértem másik gyógyszerre.

Ja a gyomromat és a bélrendszeremet hazavágta, minden este fájt a hasam, bevétel után főleg, savam az egekben, állandó hasmenésem volt.


Nos ide s tova 3 éve nem szedek semmilyen tablettát, mégis a pattanások nem múlnak, és a bélrendszeri panaszok is vissza vissza térnek, de ezeket egy gluténmentes diétával sikerült elviselhetővé tennem. A gyógyszernek hála, mára gazdagabb vagyok egy csomó pattanással, csúnya, seborrheás bőrrel és némi lisztérzékenységgel. Ezekkel korábban SOHA nem volt gondom! Komolyan!!!


Nos. A kezdeti tünetek a 3 szedési évben jelentkeztek, ahogy az epilepszia is.


Szóval sajnos van félni valód, akkor is ha ezt használod tovább és akkor is ha nem.


Sajnálom, de ez az igazság. Így jártam én.

2012. ápr. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én általában egyedül használom.
2012. ápr. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ahogy már előttem is írták: INDOKOLT esetben lehet szedni, MAXIMUM fél évig... Ha már 2010 óta szeded, bőven túllépted ezt az időkeretet, úgy hiszem. Egyébként ideális gyógyszer, ha nem akarsz gyermeket később sem, nagy eséllyel segíteni fog ebben.
2012. ápr. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, h válaszolt! Meg kissé meg is rémített. Amúgy 3 éve szedem utána számoltam.

Pár dolgot leszögeznék azért.

1. Nekem nem volt már előtte sem rendszeres a vérzésem. Ez helyre tette. Mindig megjön és mindig ugyan akkor.

2. A 3 év alatt nagyon sokszor voltam vérvételen (mivel vashiányos és még vérszegény is vagyok, de nem a gyógyszertől!). A lényeg, h mindig jó volt az eredményem, ha a vasat nem nézzük.

3. Már tudom ki is írta és mikor, de amiket leírt,h kórházba került epilepsziás rohammal, meg nem tom már még mi volt. Az mind ott van a mellékhatások között. Nekem eddig nem volt bajom tőle.

4. Mivel szeretnék majd gyereket a jövőben ezért váltani fogok Sensonette-re. Persze kihagyok 3-4 hónapot, de az is lehet, h fél évet.

Még egyszer köszi mindenkinek.

2012. ápr. 19. 14:47
 9/10 anonim ***** válasza:

Azt nagyon helyesen teszed, ha váltasz, ne hagyd magad az orvos által sem lebeszélni erről.


1. Nekem nem volt már előtte sem rendszeres a vérzésem. Ez helyre tette. Mindig megjön és mindig ugyan akkor.


Ez viszont hatalmas nagy tévedés, nem tett helyre semmit a gyógyszer. Az alapból nem normális ciklusodat leállította, és generált helyette egy mesterségeset. Hogy normális lesz-e a rendes ciklusod, az majd a szünet 3 hónapjában kiderül.

2012. ápr. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van. Nagy félreértés és tévedés a, hogy a tabletta rendszerezi a ciklust.

Nem rendszerez az a ciklusodon semmit, egyszerűen úgy ahogy van, az egész rendszertelen ciklusodat kikapcsolja.

A vérzésed azért rendszeres, mert a tabletta adaglásakor a benne lévő hormon fenntartja a nyálkahártyát, majd ha a hormonszint lecsökken a tabletta megvonása miatt, akkor a nyálkahártya leválik.

Ennek nincs köze a te ciklusodhoz, a tabletta irányítja.

Ha mondjuk nem 21 napig szednéd, hanem 15 vagy épp 28 napig, akkor annyival rövidebb ill. hosszabb lenne a műciklusod.

2012. ápr. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!