Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen fogamzásgátló módszerek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen fogamzásgátló módszerek jöhetnek szóba egy 23éves lánynál a tablettákon kívül? Mi a vélemény a hüvelygyűrűről?

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 14:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én csak jót hallottam a hüvelygyűrűről, bár nem próbáltam még (tervezem). A legbiztonságosabb, nem lehet megfeledkezni róla, és ha szex közben zavaró, ki is lehet venni addig.

Csak ugye a legdrágább...

2012. jan. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Óvszer, pesszárium... Absztinencia

Azt hallottam, a hormonokat pár hónaponként tűvel is be tudják adni.


A hüvelygyűrű is működik. De szerintem inkább a nőgyógyászod kérdezd meg, ő ismeri a hormonháztartásod. Jobban tudhatja, mi a legmegfelelőbb számodra.

2012. jan. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Az injekció azért rizikós, mert ha valami nem stimmel, akkor nem lehet csak úgy abbahagyni, mint a tablettát...

A nem hormonális fogamzásgátlóknál meg azért van rizikó.

2012. jan. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Bármit, elkötésen és spirálon kívül, ha még nem szült.

Ha nagyon nem szeretne még babát, és nem szeretné a véletlenre bízni, akkor leginkább óvszert.

Azt nem igazán értem, hogy ha tablettát nem akarsz, akkor miért akarsz gyűrűt? Ugyanúgy hormonos az is.

2012. jan. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"nem szeretné a véletlenre bízni, akkor leginkább óvszert" - az óvszer az egyik legkevésbé biztonságos.

Még a tabletta is "csak" 99%-os védettséget ad - tehát 100 nőből 1 teherbe esik mellette.

A hüvelygyűrű ugyan hormonális, de helyi hatású, tehát nem megy át az egész szervezeten (különösen a májat szeretik károsítani ezek a tabik). Szóval ebből a szempontból lényegesen jobb. Ja, és a hibaszázaléka 1 ezrelék körül van, tehát messze a legbiztonságosabb módszer.

2012. jan. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
én hüvelygyűrűt használok, tény, hogy lényegesen egyszerűbb, mint a tabletta, de 3-szor annyiba is kerül. viszont kényelmes, soha nem érzed, szex közben sem, a partnered sem, kisebb a valószínűsége, hogy megfeledkezel róla. viszont amikor elkezdtem, akkor egy hónapig folyamatosan ilyen barnás folyásom volt, aztán mikor levettem, hogy megjöjjön a menstruációm, akkor megjött, és utána mikor felraktam a következőt, már semm ilyesmi nem volt, normálisan működött. szóval ilyen vérzéses mellékhatásai lehetnek. ezenkívül néha fáj, érzékeny a mellem tőle, viszont kicsit nőttek is. azt mondják, hajlamosít a gombásodásra is, ezt azonban eddig még nem tapasztaltam. összességében én sokkal jobban bízom benne, mint más eszközökben, és bátran ajánlanám, ha fogamzásgátlásról van szó.
2012. jan. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

81%-os: Az én véleményem és tapasztalatom az, hogy ha vki normálisan használja az óvszert, akkor tökéletesen megbízható.

Ne magyarázd már be nekem, hogy megbízhatatlan. Jah, persze, ha mondjuk aktus közepén veszi fel a srác, akkor megbízhatatlan. Vagy ha vki nem képes normálisan használni és sorra szaggatja ki az óvszereket.

Ha nem szakad ki, akkor nem leszel mellette terhes és pont.


A hüvelygyűrű meg nagyon jól tudom, hogy működik. De ha vki a hormonokra érzékeny, akkor vszínűleg ugyanúgy nem lesz jó neki a gyűrű se.

H vkinek meg olyan baja van a májával, hogy nem szedhet tablettát, az jobb, ha hüvelygyűrűt sem használ.


Tudom nagyon jól, hogy a hormonális fogamzásgátlók a legmegbízhatóbbak, csak azért azt sem árt mérlegelni, hogy mennyi nem kívánatos hatásuk lehet.

Lehet, hogy a tabletta 99,9%-os, az óvszer meg "csak" 98, de semmilyen negatív hatása sincsen a szervezetre. (Kivéve, ha vki allergiás rá).

2012. jan. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Na jó, nyilván az is bejátszik nálam az óvszer ellen, hogy én nem szeretem... egyszerűen nem élvezem úgy a szexet óvszerrel, pedig már síkosítóval is próbáltam többször.

Szóval hosszú távon nekem nem jön be egyáltalán. De a hibaszázaléka jóval magasabb, mint 2%, még rendeltetésszerű használat mellett is (statisztika).

És nálam már szakadt is ki gumi, szóval erre nem építenék, hogy "ha nem szakad ki". ;)

2012. jan. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

Jó, az egy dolog, hogy neked nem jön be. Nekem meg a hormonális dolgok nem jönnek be és kész.

De azért azt mondani, hogy a legmegbízhatatlanabb...hát kicsit erős.

Egyébként ismerem én is a pearl indexet, de ahány féle van, annyiféle számot ír.Guminál láttam már 1-2-t is, meg 4-15-öt is.

De azért valljuk be, ha nem szakad ki, akkor baromira elhanyagolható az esélye a terhességnek. Sőt, véleményem szerint majdhogynem lehetetlen is, de mindegy.

A kiszakadásról: nekem 6 év alatt egyetlen egy darab sem szakadt el, pedig már több márkát is használtam.

De persze ettől előfordulhat, de: ha kiszakad, legalább látod.

Ha a tabletta nem hat vmiért, azt csak akkor veszed észre, ha terhes vagy.

Az óvszer igen is megbízható, szerintem nem kellene róla lebeszélni az embereket.

Ha nem akarod, ne használd, de azért olyat ne mondj, hogy nem megbízható.

2012. jan. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha valaki nem akar semmilyen hormonos dolgot bevenni és gumival csinálja és kiszakad az óvszer akkor is az esemény utáni megfelel 21 fogamzásgátló tabinak, tehát majdhogy nem ugyan ott van az illető, nem? és ráadásul sokkal rosszabbul hathat 1 esemény utáni, mint ha 1 éven keresztül szedi valaki a tabit pl. nem? most jobban belegondolva.
2012. jan. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!