Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi a vélemény a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a vélemény a fogamzásgátló tablettákról?

Figyelt kérdés
Anyum szeretné ha szednék de én nem akarok mert sok rosszat hallottam róla így barátok részéről. Dehogy állítólag mindenkinél másképp hat. Én tartok attól, hogy teljesen összezavarja a hormonháztartásomat utána meg szenvedek egy csomót, bár gyereket se akarok egyelőre. 18/L
2011. nov. 17. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a dolgot. Mi az, hogy ő akarja, hogy szedd?

Ha fogamzásgátló helyett tudsz máshogy védekezni, akkor minek kellene szedned? Ha használsz óvszert, vagy egyéb megbízható módszert, és nem akarsz tablettát, akkor ne szedd.


Mert véleményem szerint pl. az abortusznál mindenképpen jobb a tabletta, de mondjuk ha az óvszer és a tabi között kell választani, inkább az óvszer.


Egyébként a tablettáknak van ezer meg egy pozitív, és legalább ugyanannyi negatív hatása is. Ha nagyon szeretnéd részletesebben is kifejtem a véleményem...

2011. nov. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Féltésből szerintem. De én mondtam, hogy nem akarom szedni. Kifejtenéd ha megkérhetlek? Köszi*-*
2011. nov. 17. 15:04
 3/10 anonim ***** válasza:
én nem szednék olyan szemetet, főleg más kedvéért nem 20
2011. nov. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Akkor nézzük pro-kontra, hátha így könnyebb mérlegelned.


Előnyei:

- megfelelő szedés esetén megbízható módszer, elég kicsi az esélye a teherbeesésnek

- kiszámíthatóvá teszi a vérzést

- sok esetben (de persze ez nem törvényszerű) csökkenti a menzesz alatti görcsöket, lerövidíti a vérzést és csökkenti annak mennyiségét

- bizonyos esetekben javít a bőrproblémákon

- ha vki aktív nemi életet él, akkor olcsóbb, mint a gumióvszer

- nincs olyan, hogy már épp egymásnak esnétek, de nincs kéznél óvszer/spermicid

- bizonyos betegségek esetén jótékony hatású (pl. endometriózis)

- állítólag véd bizonyos ráktípusok ellen

- a férfiaknak nyilván kényelmesebb, mint az óvszer


Hátrányai:

- nagyon figyelni kell a szedésére (tinik között pl. jóval nagyobb a tabi melletti teherbeesés aránya, mint idősebbeknél, mert egyszerűen képtelenek normálisan szedni)

- bizonyos gyógyszerek gyengítjetik a hatását, amire szintén oda kell figyelni

- orvossal kell felíratni, ami akkor lehet kellemetlen, ha a szünet 7. napján vagy, és rádöbbensz, hogy annak ellenére, hogy azt hitted, van még egy levél tabi, nincsen...emellett ha nem sztk-ba jársz, akkor minden gyógyszerfelíratás plusz pénz

- rengeteg nem túl súlyos, de baromi kellemetlen mellékhatása lehet, amik sajnos elég gyakoriak...ilyen pl. a libidócsökkenés, a hüvelyszárazság, az emlőfájdalom, hízás, migrén stb.

- lehetnek súlyos szövődményei is..pl. tombózis, embólia. Persze ez normális vizsgálattal nagyrészt megelőzhető, de ha nem indokolt a vizsgálat (nem volt trombózis a családban), akkor tudtommal fizetősek

- rengeteg dolog kizárná a szedését, csak sajnos sok orvos rá sem kérdez (pl. migrén mellett nem igazán szabadna szedni)

- utóhatások: sajnos akármennyire is azt mondják, hogy utána helyreáll a fogamzóképesség, bizony gyakran előfordul, hogy az abbahagyás után egyszerűen nem indul újra a peteérés. Ezen az orvos vagy tud segíteni, vagy nem. Aztán ha vki babát szeretne, mehet gyógyszeres kezelésekre meg lombikra. Olyan is előfordul, hogy vkinek belekavar a hormonháztartásába, és az abbahagyás után gondjai lesznek...pl. kiragyásodik, meghízik, hullik a haja...


Igazából neked kell mérlegelned, hogy megéri-e vagy sem.

Én azt mondom, hogy ha ellenérzéseid vannak vele kapcsolatban, és a partnered elfogadja az óvszert, vagy egyéb megbízható, hormonmente megoldást, akkor inkább hagyd.


Ha mégis a tabletta mellett döntesz:

Csak akkor kezd el, ha legalább két éve rendszeres, pontos ciklusod van. Ugyanis az abbahagyás utáni cikluszavaroknak nagyobb az esélye, ha alapból már a tabletta előtt nem túl rendszeres.

Alaposan vizsgáltasd ki magad. Lehetőleg akkor is menj el trombózis hajlam vizsgálatra, ha nem fordult elő a családban.


Egyébként az én környezetemben van pozitív és negatív tapasztalat egyaránt. Anyukám pl. évekig használta, és semmi gondja nem volt vele. Egyik bnőmnek is csak annyi, hogy picit csökkent a libidója.

De másik bnőmnek olyan iszonyatos migrénje lett, hogy abba kellett hagynia. Másiknak olyan szinten lecsökkent a libidója, hogy már kínnak érezte az együttléteket a párjával.

Csoporttársam unokatesója meg 3 hónap után majdnem meghalt miatta tüdőembóliában, mert nem vizsgálták ki, hogy van-e trombózis hajlama (persze az eset után megnézték és volt neki...). Csoporttársamnak is felírta az orvos vizsgálat nélkül, az volt a szerencséje, hogy az unokatesójával történtek után elment kivizsgálásra, és még a szedés előtt kiderült, hogy neki is hajlama van rá, és nem szedhet gyógyszert.

2011. nov. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes választ. Sokat segítettél de még mindig azt mondom, hogy nem akarok szedni:S
2011. nov. 17. 15:30
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor meg ne engedd magad rábeszélni. Mégiscsak a te testedről van szó. Védekezz felelősségteljesen, de arra nem csak a tabletta létezik!
2011. nov. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Megpróbálom valahogy megvédeni magam.
2011. nov. 17. 15:41
 8/10 anonim ***** válasza:
Az egyik válaszoló szépen leírta,még hozzáteszem,nem állítja be a menstruációt az csak duma,megszünteti így a peteérést is,lehet sose áll vissza az abbahagyásával,hízhatsz,károsodhat a májas stb.Ne engedd,engem is rá akart beszélni, de mi maradtunk az óvszernél,most hogy már van egy kisfiunk így óvszer és megszakításos módszer, de az utóbbit csak komoly kapcsolatban ajánlott ahol nem gond a baba, az óvszer azért megbízhatóbb a tablettánál nem tömi a szervezetedet hormonnal
2011. nov. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
vannak hitek sztorik.valakinek a melle nő valakinek összezavarja a hormonját.de ha elmégy egy nőgyogyászhoz ő mindent elmond majd .és jobb a tabletta mint a nem várt terhesség.sok ember szedi és nem lett gond sokaknak!
2011. nov. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

való igaz, hogy sokan szedik meg mittudomén, és még sorolhatnák

ha volna barátnőm én nem engedném neki, hogy szedje, nem az hogy nem bíznék meg benne, hanem a tablettában, nem működik vmiért, meg tönkrevágja a szervezetet, inkább gumi 18f

2011. nov. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!