Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 2 hete szedem a fogamzás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2 hete szedem a fogamzás gátlót, ha barátom 3 szor elélvezett bennem mennyi az esélye, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

az a gáz, hogy a legelső totális véletlen volt, és az 6 nappal a fogamzásgátló kezdése előtt volt.. a második ""direkt"" a harmadik, (nem akartam több ilyet, jobb szeretem az óvszer és fogamzásgátló kombinációt, de nem volt nálunk) mivel az utolsó alkalommal megengedtem a barátomnak , hogy belém élvezzen így azt hitte , hogy nem zavarna , ha akkor is...

szóval 2 hét alatt 3 szor sikerült ez a hatalmas hiba nekünk... a melleim azóta nőttek is egy kicsit.. annyira félek... szerintetek , lehetek terhes, vagy a mellem a fogamzásgátlótól is nőhetett??

mindenféle képen vegyek tesztet , vagy várjam meg a következő menzeszt?

L/18


2011. febr. 3. 07:51
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
Elég kusza a kérdésed.... A menstruációd hányadik napján kezdted el szedni? Ha az első napon akkor azonnal véd, ha mondjuk az ötödiken akkor két hétig javasolt a gumi, vagy más fogamzásgátló módszer. Sok sikert és a betegtájékoztatót tanulmányozd, szoktak írni bele konkrét eseteket.
2011. febr. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
utolsónak: hát az én betegtájékoztatóm kusza, és az orvos mondta, hogy nem kell mindent elhinni, amit ott írnak, mert hatalmas marhaságok vannak benne. az, hogy az első naptól véd, azért hülyeség, mert mindenkinek más a szervezete, ezt egyszerűen nem lehet egyértelműen kijelenteni valakire, hogy első szem után hat nála a tabletta.
2011. febr. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
Ezek hormonok, nagyon ritkán enzim problémák, vagy felszívódási zavarok esetén nem hatnak. Ma már csak alacsony hormontartalmúakat forgalmaznak, ezért is lehet az elhagyásuk után hamar teherbe esni, mivel 48 óra altt kiürülnek a szervezetből. A betegtájékoztató pedig nem ír hülyeségeket, azért arra komoly szabályozások vonatkoznak és kutatások állnak a hátterében.
2011. febr. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

"A betegtájékoztató pedig nem ír hülyeségeket, azért arra komoly szabályozások vonatkoznak és kutatások állnak a hátterében."


Bizony. Ki is törne a botrány ha csak kamuznának.


A kérdezőnek mondom, hogy szerintem totál felesleges tabletta+gumi együtt. Felesleges pénzkidobás.

2011. febr. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

1 hét szedés után hatnak a tabletták. Addigra hiteti el a hormonbomba a szervezettel, hogy terhes és nincs szükség új peteérésre. A melled nőhet a fogamzásgátlótól, bár az furcsa nekem, hogy 2 hét alatt látványosan megnőnek. Egy barátnőmnek fél év szedés után nőtt látványosan. De lehet, hogy a te szervezeted másképp reagál. Vegyél tesztet, attól megnyugszol, mert tényleg elég zavaros ez a dolog.


U.i.: a betegtájékoztatók tényleg nem mindig megbízhatóak. De sajnos sok orvos sem az.....

2011. febr. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van.

Nekem 8 orvos 8 félét mondott tablettaváltáskor.

Saját dokim: hagyjam meg a 7 nap szünetet, utána kezdjem az újat, nem kell kiegészítő védekezés.

Tájékoztató: ne tartsak szünetet, egyből kezdjem a tablettát (ez kivitelezhetetlen volt, mert a szünet 2. napján írta fel a dokim)

aztán elkezdtem második nap.

Kérdeztem több orvost is.

A zöme azt mondta azonnal, volt aki 7 nap, volt aki 2 hét kiegészítő védekezést javasolt...

Hát nem tudom, szerintem megvárom a levél végét.


Egyébként hiszek a dokimnak, de jobban szeretek biztosra menni. Gondolom ő sem szeretné, ha terhes lennék, mert meg nem tarthatnám eü okokból

2011. febr. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

de én azt halottam , hogy a beágyazódás 2 hétig tart, szóval, 7 napja történt az első , és ha holnap már megveszem a tesztet akkor kimutatja, vayg akkor még várjak 1 hetet? :O


köszönöm a válaszokat..

2011. febr. 3. 11:29
 18/22 anonim ***** válasza:
Ezt mert nem az elott kerdezted meg, amielott beled elvezett volna?elore cselekszunk es majd utanna gondolkodunk
2011. febr. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Ha az van ráírva, hogy első naptól véd, akkor az első naptól véd és nem vagy terhes. A fogamzásgátló mellékhatása pedig az elhízás, tejmirigyek is megduzzadnak (mellek növekedése). Akkor menj orvoshoz, ha nem jön meg a megvonásos vérzés.
2011. febr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Miért kell olyannak szexelnie, akinek gőze sincs arról mit csinál?!?!?!


Nem attól fogva mutatja ki, hogy beágyazódott -e a petesejt, hanem, ahogy megfogan... tudod a tested hormonokat küld az agyba, ami utána jelzi a méhednek, hogy készüljön fel a petesejt fogadására, ergo vastagodjon meg ...

2011. febr. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!