Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 16 évesen milyen fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

16 évesen milyen fogamzásgátlót, orvost ajánlotok?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és a barátom (20) anyja szerint fogamzásgátlóval kellene védekeznünk. Ilyen korban milyen fogamzásgátlót kaphatok, milyen vizsgálatokon kell átesnem? Tud valaki ajánlani egy jó nőgyógyászt Budapesten?
2009. jan. 27. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Szia!Szerintem 16 évesen elég hamar van még nemi életet élni, ezt valahogy nem tudom megérteni!Miért nem lehet várni ezzel egy kicsit?Csak azért mondom, mert ha ilyen hamar elkezded akkor késobb majd nem fogod élvezni.... 16 évesen szinte még gyerek az ember, de ezt nem sértésnek szántam, csak elmondtam a véleményem :) Amúgy ment el a nogyógyászhoz és írass ki magadnak, de asszem hogy csak szuloi beleegyezéssel lehet!
2009. jan. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ne szedj még gyógyszert,mert feljődik még a szervezeted,és nem kéne összazavarni!
2009. jan. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
14 éves kortól már egy tiniambulancián simán felírják neked. Megnéz a doki odalent majd elküld vérvételre vizelet mintára ha rendes orvos. és ja persze alacsony hormontartalmú gyógyszert kérj. Nézz szét a keresőben melyikek azok. Én 17 vagyok és 16 évesen kezdtem el szedni egy alacsony tartalmú tabit. De amúgy mindenkinél más tabletta jön be. Szóval ne ijedj meg ha az első 3 hónapban mellékhatások lépnek fel. 4. hónapra elmúlnak. Szerintem akkor érdemes elkezdeni ha komoly a kapcsolat!!! Mert hosszú távra jó a fogamzásgátlót és nem olcsó mulatság de még mindig jobb mint egy abortusz vagy sürgőséig tabiért rohangálni.
2009. jan. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Nőgyógyász majd megmondja.
2009. jan. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Rákszűrés és vérvétel vár rád. Nem vészes, azonban érdemes elgondolkodni, hogy van-e olyan komoly a kapcsolat, hogy megérje anyagilag. Az "olcsóbb" fogamzásgátlók kerülnek min. 5000 Ft-ba / 3 hó. De persze, nem mindenkinek az olcsóbb a jobb, majd ezt az orvos dönti el. Minden bizonnyal alacsony hormontartalmú gyógyszert fogsz kapni. És azért el kell gondolkodni azon is, hogy fogamzásgátlót 6-8 évig szoktak szedni, eddig szokták ajánlani. Ez után szünetet kell tartani. Gondolod, hogy ennyi idő után, együtt lesztek és akár jöhetne a baba?
2009. jan. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
Leginkább nem kéne még szexelned, de ha mindenképp akarsz: óvszer.
2009. jan. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Semmi bajod nem lesz, ha elkezded a fog gátlót. Elmész orvoshoz, csinál rákszűrést (kicsit kellemetlen,de ki lehet bírni), meg 1 vérvételt. Utána majd kiválaszt neked egy fogamzásgátlót, de szerintem megkérdezi majd, hogy kb melyik árkategória (kivéve ha receptre kapja a pénzt). Én 2 gyógy szerből "választhattam" annak idején.
2009. jan. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30%
már miért ne szexelhetne? ne legyetek már ilyen hülyék, meg maradiak..szerintem jó, hogy gondol a védekezésre.
2009. jan. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
a barátnőm 15 éves és ő is most kezd el szedni. Ha rendszeresen éltek nemi életet, ajánlom hogy szedj el kezdeni, sosem lehet tudni. Mi jártunk úgy hogy gumi használata mellett pozitív terhességi tesztet mutatott (havonta 1-szer kétszer szoktunk venni tesztet biztos ami biztos) és ezért döntöttünk úgy, hogy gumi+fogamzásgátló. egyébként ha kiszámolod, árban nem több, mint a gumi.
2009. jan. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!