Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Indokoltnak tartanátok-e a 72...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Indokoltnak tartanátok-e a 72 órás tablettát ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Előrebocsájtom, sosem voltam egy a felelőtlen csitri, aki védekezés nélkül szexszel. 2 és fél éve szedek fogamzásgátló tablettát, és most volt az első eset, hogy elfelejtettem bevenni egy szemet (3 fázisú Laurina, az utolsó előtti tablettát felejtettem el). Másnap (tehát 24 órával később) bevettem mind a két tablettát. Viszont, amíg nem vettem észre, hogy elfelejtettem bevenni, szeretkeztem a párommal, igaz egy nőgyógyászati betegség miatt, csak megszakítással. Tudom, hogy önmagában a megszakítás nem védekezés, de ugye gyengített hatású tabletta mellett történt, a 72 órás pedig batár adag hormon, ami teljesen felborítaná a szervezetem. Ti megkockáztatnátok-e a helyemben a 72 órás tablettát?
2010. okt. 18. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha csak egyetlen szemet hagysz ki, nagyon kicsi az esélyed a terhességre. Szerintem orvos se tartaná indokoltnak, de kérdezz meg egyet azért. Sose azok esnek teherbe tabletta mellett, akik szökőévente egyszer kifelejtenek egy-egy szemet, hanem azok, akik rendszeresen elfelejtik, úgyhogy ne aggódj. Én nem vennék be ez esetben, de kérdezd meg az orvosodat is.
2010. okt. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs szükség rá. Elvileg, ha utolsó előtti szem volt, akkor most meg kellene jönnie...


Mindkét tablettát bevenni meg butaság volt, a tájékoztatóra rá is van írva, hogy ha kifelejtettél egy szemet, akkor azt a szemet ne vedd be, hanem a napra pontosan előírtat vedd be másnap. A tabletták ugyanis nem ugyanolyan hormonösszetételűek.


Ha még ráadásul megszakítottátok az aktust, akkor pláne nem hiszem, hogy probléma lehetne belőle. De én azért egy orvost is megkérdeznék...

2010. okt. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :) Igazából azért vettem be a kettőt, mert amikor elkezdtem szedni a tablettát 2 és fél éve, akkor azt mondta a doki, hogy ha elfelejtek egyet, akkor vegyem be, amikor eszembe jutott, még ha együtt is kell bevennem a kettőt. :S
2010. okt. 18. 14:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Hm, az én tabim leírásában is volt valami hasonló...
2010. okt. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!