Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Valaki elmagyarázná?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki elmagyarázná?

Figyelt kérdés
fogamzásgátlót szeretnék szedni. most akarok menni nőgyógyászhoz,feltétlenül anyuval kell menni? nem szeretném hogy tudjun erről. mit csinál ott a nőgyógyász?hogy vizsgál meg? jah és még azt meg köszönném ha valaki leírná hogy hogyan kell szedni,tudom hogy elmondja az orvos de előtte szeretném tudni,mert nem igazán értem hogy mikor kell először bevenni mit honnantól kell számolni. köszönöm!
2010. okt. 5. 19:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, te tudod. Én 18 év alatt biztosan nem szedtem volna. (De hozzáteszem: még mindig inkább a tabletta, mint pl. a megszakítás!!) Azért érdemes elolvasni egy fogamzásgátló betegtájékoztatóját (neten fent van az összes), megtalálható benne az is, hogy hogyan kell szedni, illetve a lehetséges mellékhatások is.
2010. okt. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszönöm még 1x!:)

2010. okt. 5. 20:35
 13/16 anonim ***** válasza:

Ezzel énis így volam,hogy alig tudtam magam rávenni hogy elmondjam anyunak.Én 17évesen kezdtem el szedni. De ha tényleg jóban vagy anyukáddal,szánd rá magad hogy megbeszéljétek mert,nagyon sokat tud majd neked segíteni ez biztos,és h valami baj van a gyógyszerrel kapcsolatban nem fogsz bepánikolni csak megkell kérdezned tole.Így minden sokkal egyszerűbb lesz..hidd el!

Sok sikert!

egy 17 éves lány

2010. okt. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2010. okt. 6. 14:28
 15/16 anonim ***** válasza:

Nagyon becsüllek azért, mert 16 évesen gondolkodsz a védekezésről. Sok korosztályodbeli embernek nincs erre esze. Jó, hogy éretten tudsz gondolkodni. Ha jó a kapcsolatod anyukáddal, akkor nyugodtan merd neki elmondani! Mondd meg, hogy ezt biztonságosabbnak tartod, mint a gumit, mert félsz, hogy az kiszakadhat.

Egyébként a gyógyszer szedéséről:

A menstruációd első napján kell elkezdened szedni, 21 napig napi 1 tablettát. Majd 7 napos szüntetet tartasz, ekkor fog megjönni a menstruációd,majd a 8. napon kell elkezdened újra a következő 21 szemet (akkor is, ha még megvan). Elvileg a tabletták nagy része az első szemtől véd, nekem az orvosom 2 hetet ajánlott, de kivártam a második levél elejét.


Remélem sikerrel jársz a beszélgetéssel, egyébként meg, ha anyukád nem kísér el, az nem probléma, mert 16 éves kortól mehetsz egyedül is, de mindenképp beszélj anyuddal!


Sok sikert! ;)


20/l

2010. okt. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!:)

És még annyit hogy,nem fogok kipattogni tőle?

Mármint nem leszek pattanásos,ettől félek nagyon!?

2010. okt. 11. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!