Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Valaki elmagyarázná?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki elmagyarázná?

Figyelt kérdés
fogamzásgátlót szeretnék szedni. most akarok menni nőgyógyászhoz,feltétlenül anyuval kell menni? nem szeretném hogy tudjun erről. mit csinál ott a nőgyógyász?hogy vizsgál meg? jah és még azt meg köszönném ha valaki leírná hogy hogyan kell szedni,tudom hogy elmondja az orvos de előtte szeretném tudni,mert nem igazán értem hogy mikor kell először bevenni mit honnantól kell számolni. köszönöm!
2010. okt. 5. 19:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem muszály, de ajánlott!

Megvizsgál teljesen kacsával.

Én nem szedek!Azt hiszem 7napig nem kell szedned amikor talán menstruálsz.

Hány éves vagy??

És kitudod-e majd fizetni a tablettát mert azt nem csak kedvre kell megvenni hogy most van pénzem megveszem most nincs nem veszek be 5napig gyógyszert mert kockázatos.

2010. okt. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nézd meg ezt! Nem lány vagyok ugyan, de ezekről már sokat hallottam...

[link]

2010. okt. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem szükséges hozzá anyukád, de ha már gyógyszert szedsz, úgyis tudni fog róla, nem árt beavatnod, fontos a bizalom. Persze ha nem szeretnéd nem kell :) Az orvos sem mondja el neki, ha megkéred erre.

A vizsgálat egyáltalán nem fájdalmas, csak 1 picit kellemetlen, kb 5 perc. Ha több mint 1 éve nem voltál, akkor végez rákszűrést is, anélkül nem írja fel a tablettát sem.

Az alkatodnak és az esetleges problémáidnak megfelelően ír fel tablettát( nekem pl. azért Lindynettet írt fel, mert gesztagéntúlsúlyos, és alacsony az ösztrogéntartalma). De előtte MINDENKÉPPEN küldjön el vérvételre, az esetleges alvadási zavarok kiszűrése miatt. Ha nem küld el, kérj tőle te beutalót.

A tabletták 21 szemesek( nem mind, pl. Gracial), 21 napig kell szedni, lehetőleg azonos időszakban(délután, este), a 21 napos szedés utá pedig 7 nap szünetet kell tartani. Ezalatt jön meg egy ún.megvonásos vérzés. Az 1 hetes szünetet követően ismét jön a 21+7-es séma.

Ha van még kérdésed írj! :)

2010. okt. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm aranyosak vagytok! :)

Amúgy 16 éves vagyok,nem voltam még nőgyógyásznál.

A barátommal készülünk az elsőre,de úgy szeretnék bele kezdeni hogy tabit szedek.

Anyukámmal amúgy nagyon jóba vagyok,mindent meg beszélünk,kérte ő is hogy azonnal szóljak ha készülök valamire. Amúgy is gyanus neki hogy ittvan hajnalokig a barátom,bár hiába gyanakszik.

2010. okt. 5. 19:58
 5/16 A kérdező kommentje:
De ezt a szedést még mindig nem nagyon értem bocsi :) elég hülye vagyok úgy látszik :)
2010. okt. 5. 19:59
 6/16 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2010. okt. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Jah és még annyit hogy hiába jó a kapcsolatom anyukámmal,elég nehezen tudom ezt neki elmondani :) olyan furcsaa.
2010. okt. 5. 20:00
 8/16 A kérdező kommentje:
Már leírtam. 16.
2010. okt. 5. 20:04
 9/16 anonim ***** válasza:

16 évesen korainak tartom a tablettát. Főleg úgy, hogy anyukád sem tud róla. Mi van ha egyszer nem lesz pénzed megveni? Ez nem olyan, hogy egyszer szedem, egyszer nem...

Ráadásul főleg az első időben érdemesebb gumival védekezni. Egyrészt síkosítva van, ami megkönnyíti az első aktust, másrészt ki tudja meddig tart a kapcsolat, illetve hogy a fiúnak milyen baja van. 18 év alatt amúgy sem tartom jó ötletnek, de mindegy.


16 évesen már nyugodtan elmehetsz egyedül is, valószínűleg fel is fogja írni. Ha normális a doki, akkor elküld vérvételre (májfunkciót néz belőle) + ha a családban előfordult trombózis, akkor a trombózishajlamot is megnézik.


A tablettát a menstruáció idején kell elkezdeni (1-5. napon), és 21 napig folyamatosan szedni, nagyjából azonos időben. Utána 7 nap szünetet tartani (ekkor jelentkezik a megvonásos vérzés), majd a 8. napon ismét elkezdeni.


Mielőtt elkezded mindenféleképp olvasd el ALAPOSAN a betegtájékoztatót, és ha véletlen kihagysz egy szemet/hánysz, akkor az legyen a első, hogy megnézed mit ír a tájékoztató.

2010. okt. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Lehet igazad van,sőt biztos,de a gumitól meg annyira félek hogy kiszakad vagy valami. Viszont elég hízékony tipus vagyok,félek hogy a tabitól meg meghíznék vagy pattanásos lennék vagy valami.

2010. okt. 5. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!