Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szedjék fogamzásgátlót??

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szedjék fogamzásgátlót??

Figyelt kérdés

Elmentem nőgyógyászatra, aki a vizsgálat után elküldött vérvételre,mivel ha trombózisra vagyok hajlamos,nem írja fel a gyógyszert.

Kicsit utánanéztem,és nagyon aggasztónak találom azt,hogy sokan haltak meg fogamzásgátlótól kialakult trombózis miatt, vagy túléltek agyi, és egyéb trombózisokat,amik szintén a gyógyszer miatt alakultak ki..

Nagyon szeretnék fogamzásgátlóra váltani,de baromira félek ettől a rizikótól.

20 éves vagyok. Valakinek tanácsa ?


2021. márc. 6. 21:49
 1/10 A kérdező kommentje:

Nem csak úgy jó kedvből akarom szedni,még mielőtt valaki beleköt.

Terhességmegelőzés a cél, emellett borzasztóan erősek a menstruációs görcseim, ami nincs is beállva rendesen.. (naponta 2-3 fájdalomcsillapító-görcsoldó sem nyomja el)

2021. márc. 6. 21:53
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Én utólag vissza gondolva biztos nem kezdeném el szedni, nagyon sok mellékhatást okozott
2021. márc. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudnál irni tapasztalatokat kerlek?
2021. márc. 6. 22:17
 4/10 anonim ***** válasza:

Autobalesetben is nagyon soknak halnak meg, mégis beülsz az autóba ha a-ból b-be kényelmesen el szeretnél jutni. Fogamzásgátló által okozott trombózisba - bár fennáll a kockázat - kevesebben halnak meg mint autobalesetben. Egy mesterséges beavatkozás a hormonális rendszerbe ez így igaz. Ha viszont annyira veszélyes lenne akkor nem forgalmaznák, nem alkalmaznák. A kockázat fennáll, ha autoba ülsz is, ha erős menstruációs görcsök miatt szednéd akkor nagyon meggondolnám hogy igen, de a te döntésed.

Mellékhatások... na az előfordulhat (hízás, hangulatingadozás, libidó stb.), meg kell találni melyik neked a legoptimálisabb készítmény. Ha az megvan akkor ezek nem jelentkeznek, vagy csak kezelhető mértékig. Nők milliói szedik minimális mellékhatásokkal.

2021. márc. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem trómbózis hajlamom van. Nem is szedem. Anyám viszont erőltette a dolgot, és trombózisa is lett. A saját háziorvosa nem ismerte fel a trombózist, a nagymamám ránézett anyu lábára és egyből küldte ügyeletre, mert neki volt már. Így nem lett komolyabb baja.

A vérvételel lehet szűrni a dolgot.

De normális nőgyógyász, nem a tabival akarja beállítani a ciklusod. A megvonásos vérzés nem menstruáció.

2021. márc. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A gimiben ahova jártam, az egyik tablón van egy fekete-fehér kép. A lány végzős volt amikor trombózisa lett a fogamzásgátló miatt, és nem vették észre...

Én minimálisan hajlamos vagyok rá, de szedek szintén görcsök miatt. Amikor picikét fáj a lábam már pörgetem végig, hogy lehet-e trombózisom. Mondjuk nekem megéri a rizikót, a menstruációim már orvosi szemmel is túl durvák voltak, ájulás, hányás, csomókban hajhullás alap volt, úgy, hogy bevettem az 5 cataflamot vagy flectort egy nap.. Mire megerősödtem egy-egy mensi után, addigra jött a következő...

Tetess fel inkabb hormonos spirált vagy menj el egy olyan dokihoz, aki alaposan megvizsgál és direkt neked ajánl gyógyszert!

2021. márc. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért azóta elég sokat fejlődtek már gyógyszerek a maiak már egész kicsi hormon mennyiséget tartalmaznak persze így is okozhatnak trombozíst amit pl ha tudod hogy vki hajlamos rá a családban vagy volt valakinek akkor csináltatsz egy tesztet (akkor is megcsináltathatod ha nem tudsz róla) és ha olyan van amúgy sem írják fel neked

A mellék hat@sok pedig mindenkinél másképp fordulnak elő, én kicsit érzelgősebb vagyok mióta szedem,de enyhébbek a görcseim a vézésem pl, viszont a nővérem pedig állandó gombát kapott tőle.

Nekem meg érte szedni neki nem, csinálj egy trombózis hajlamra való tesztet, ha nem vagy rá hajlamos akkor tudsz gondolkodni a tabletta lehetőségén azt meg hogy hajlandó vagy e vállalni a szedésével járó mellékhatásokat neked kell eldönteni

2021. márc. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Menj el a vérvérelre, és várd meg az eredményt. Ez úgyis eldönti, hogy szedheted-e.


A fogamzásgátlás miatt ne aggódj, arra rengeteg más lehetőség van. A görcsök pedig valószínűleg nem normálisak, ezért legközelebb beszélj erről a nőgyógyásznak. A fogamzásgátló általában csak tüneti kezelés, de nem szünteti meg a problémát. Ki kellene vizsgáltatnod, hogy mi okozza, és ezt kezelni.


Korábban többféle tablettát is szedtem. Mindegyik különböző mellékhatásokat okozott.

2021. márc. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló csak a tüneteket tünteti el amíg szeded,de az igazi problémán nem segít. Azt kellene kitalálni,hogy miért is ilyen a menzeszed...
2021. márc. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Voltam vérvételen.
2021. márc. 7. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!