Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért akarják az orvosok hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért akarják az orvosok hogy fogamzásgátlót szedjek?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok és az orvosom már többször kérdezte akarok e fogamzasgatlot szedni. Mondom hogy nem és utánna jön a kérdés hogy biztos? Miért nem? És már ilyenekről magyarázott hogy ennyi idősen pl jó lenne ha nem lennék pattanásos és ezért kéne.

Most úgy hozta az élet hogy másik orvoshoz kellett mennem és ő is ugyan így. Nem akar??? Miért nem?


Egyébként óvszerrel védekezünk és én ezt olyan szempontból biztonságosabbnak tartom hogyha kiszakad akkor egyből látjuk hogy baj van a fog.gátlónál nem derül ki egyböl ha becsúszik. Szedtem már korábban hormonális problémák miatt de nem tett jót. Ami jó volt a hormonháztartásomban az felborult, felerősödött a szorongásom es mikor abba hagytam a szedesét fél évig olyan iszonyatosan fájdalmas volt a menzeszem hogy járni nem tudtam. Plusz akármennyire is baratságos összetételűek a mai fogamzásgátlótabletták akkor sem tartom normálisnak hogy a ciklust kiiktatom akár évekre bogyókkal.

Másrészt távkapcsolatban vagyok a barátommal egy hónapban kb 2 hétvégre tudunk találkozni ezért nem hiszem hogy megérné egész hónapban bogyózni. Számomra egyedül az élvezeti könnyebbség miatt lenne csábító.


Kérlek magyarázzátok el miért van ez és világosítsatok fel ha valamit rosszul gondolok vagy van bármi tippetek.



2020. nov. 5. 10:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Velem is ilyenek. Az egyik orvos random felírt egyet, mindenféle vizsgálat nélkül, hogy márpedig ezt minden fiatal lány szedi és kezdjem el. Annyit nem kérdezett, hogy van e trombózisos beteg a családbab, vagy egy vérvételre nem küldött el.

Nagyon szerencse hogy nem kezdtem el, mert nekem nem is szabadna. Azóta meg tanultam is róla, meg utánaolvastam, de nagyon felelőtlennek tartom, hogy ezek a nőgyógyászok csak úgyvazt gondolják hogy szedni kell mert ez jó, ráadásul ez magán nőgyógyász volt.

Szóval nem, nem látod rosszul, hogy miért, azt nem tudom, gondolom gyógyszer, szóval ezt reklámozniuk kell meg leadni, vagy egyszerűen nincsenek tudatában, hogy igenis nem lehet csak úgy bárkinek felírni, mert mindneki szedi, vagy mert jajj pattanás akkor itt van szedd be.

2020. nov. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Mert pénzt kapnak utána. Ez ilyen egyszerű tényleg.
2020. nov. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Ha egyszer már próbáltad és csak negatív hatással volt rád. Akkor semmiképp ne szedd.

Ismerek olyan lányokat. Akik elkezdték szedni. Elhíztak,vagy is felborult a hormon háztartásuk,depresszió,és még így tovább.

2020. nov. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk az ilyen "orvos" annyit is ér. Gondolom, szerződött valamelyik gyártóval, és kapja a suskát havi szinten csak azért, hogy boldog-boldogtalant rábeszéljen. Ha meg netán baja lesz az illetőnek, "ő vállalta".
2020. nov. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Nekem az sztk-s orvos akarja rám kényszeríteni és még nekem kell magyarázkodnom, mert “hosszú kapcsolatban fogamzásgátlót kel szedni, nem óvszert használni”. Oké....

A magánorvos csak megkérdezi, hogy mivel védekeznek, mondom óvszer, leírja. Kapok még egy rendben választ és ennyi.

2020. nov. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Ja és ezek már ilyen viták szinte a dokival... 21L
2020. nov. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem csak a fogamzásgátlókkal vannak így, minden sz*rt rátukmálnak a "betegre". Nekem pl. vérnyomáscsökkentőt akarnak minden áron felírni, pedig semmi baj a vérnyomásommal. Anyámnak is mindenféle kísérleti vackot felír, persze nem váltjuk ki. Nyilván pénzt kapnak ezért, és a pénz fontosabb, mint a páciensek. Lelketlen egy banda.
2020. nov. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat jó tudni hogy nem vagyok ezzel egyedül! Egyébként volt pozitív hatása mert amivel gond volt azt helyre tette de hát ugye minden más sz.r lett😅
2020. nov. 5. 11:37
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

Pénzt kapnak érte, ez nem titok.

Nekem is volt olyan orvosom, aki mindegyre erőltette. Sőt, mondta, hogy mivel volt Stroke a családomba vizsgáltassam ki magam és utána nagyon-nagyon szívesen ír. Később eü okok miatt kellett fogamzásgátlóra átálljak.

Miután a trombocitás vizsgálatom negatív lett, elmentem másik orvoshoz. Az előző korlapomon írta magának jegyzetbe az orvosom, hogy milyen gyógyszert írna fel nekem. Az új orvosom mikor ezt meglátta, elkerekedett a szeme és azt mondta, hogy ő sokkal kisebb hormontartalmút adna, mert nem vagyok egy Tarth Brienne a trónokharcából. Ez igaz is, semmi férfias nincs bennem, 150 centi és 45 kilóval egy erősebb gyógyszertől is kifekszem. Szóval ő kisebb hormontartalmút írt fel, és azt mondta, hogyha nem válik be, akkor erősebbet ír, de annyire nem erősset mint amit az előző orvos adni akart. Szóval ki kell fogni a jó orvosokat.

2020. nov. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen amúgy ez elég szomorú.. na meg főleg hogy a vérnyomás csökkentőt ha jól tudom nem is lehet abba hagyni ha egyszer elkezdi az ember.


6os igen szinte már én éreztem magam hülyének hogy nem akarok gyógyszert szedni

2020. nov. 5. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!