Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért nem engedik az orvosok?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem engedik az orvosok?

Figyelt kérdés
Közel 40 éves nő vagyok. Van már 2 gyerekem. Jópar éves házasság áll mögöttünk férjemmel. Jelenleg óvszerrel védekezünk, de ez nem mindig kényelmes. Múlt héten voltam nőgyógyásznál, elmondtam, hogy egészen biztos nem szeretnénk több gyereket és szeretnék biztos módszert a fogamzásgátlásra. Csinaljuk meg az elköttetést. Erre az volt a válasz, hogy fiatal vagyok még, meggondolhatom magam pár év múlva. :( én viszont tudom, hogy semmilyen szempontból nem akarnánk 3.gyereket. Nem csak hirtelen fellángolás lenne ez a döntés. Mielőtt elmentem az orvoshoz, hónapokon át érleltem a dolgot és mindig arra jutottam, hogy ez egy nagyon jó döntés lenne.Felkerestem egy másik orvost... Ő ugyanevvel zárta le a beszélgetést. Nem értem miért, hiszen nem vagyok gyerektelen, nem is vagyok szemtelenül fiatal sem.. Számomra pont optimális lenne ez a megoldás. Főleg eü szempontból is. Titeket utasitottak vissza erre hivatkozva? Mi lett végül?

2019. márc. 29. 11:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Egyik ismerősöm is elkötette magát, de ezt ő mondta, hogy 3 gyerek után csinálják meg. Neki volt egy, utána ikreket szült, akik császárral lettek, egy kalap alatt megoldották azt is. Tudtommal, az lekötés vissza fordítható, ami így nem számít csonkításnak, amit ugye csak eü okokból kifolyólag lehet tenni. Ennyit tudok róla, hogy 3 gyerek után megcsinálják.
2019. márc. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Mert nekik is torveny szabja meg, mikor tehetik meg
2019. márc. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nem lehetne, hogy nem engedik. A feltetele 40 ev VAGY 3 gyerek. Viszont hivatalosan kell nyilatkoznod, es utana meg 1 evet varnod kell, mire megcsinaltathatod. Igy van a szabaly.
2019. márc. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Jah, bocsi utolso vagyok, azt nem lattam, hogy "kozel 40". Akkor ezert nem lehet meg.
2019. márc. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem... Köszi mindenkinek...
2019. márc. 29. 12:03
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A feltétel, hogy megcsinálják: 40 év vagy 3 gyerek. Két hete volt a harmadik császárom, el is kötöttek, pedig csak 33 vagyok.
2019. márc. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Értem... Viszont azt nem értem, hogy az orvosok miért nem mondták ki ezt így konkrétan. Mire jó a mellébeszélés... (?) mindegy, nincs más hátra, mint várni még egy kicsit, míg betöltöm a 40-et. Köszi a válaszokat!
2019. márc. 29. 13:24
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Most politikailag elvárt a sok gyerek. Nem megengedhető az a hozzáállás, hogy valaki felelősségteljes legyen és csak annyi gyereket vállaljon, amennyit becsülettel fel tud nevelni. Kell az autógyárakba a rabszolga, és a migránsokat is túl kell szaporodnunk. Erre te el akarod köttetni magad! Ejnye-bejnye.
2019. márc. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8, ;-)
2019. márc. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Állj már a sarkadra! 40 éves vagy, azaz jogszabályban rögzítve van az a jogod, hogy fogamzásgátlás céljára elköttesd magad. Ugyanis a feltétel 40 év és/VAGY 3 élő gyermek. De nem csinálják meg azonnal. Először kitöltesz egy nyilatkozatot, aztán fél év múlva megerősíted, és erre rá fél évvel lehet leghamarabb elvégezni (tehát a kérvényezéstől számítva minimum 1 év).

Mondd meg az orvosnak, hogy ne pofázzon, hanem adja oda a papírt, amit ki kell töltened. Ennyi.

2019. ápr. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!