Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért akarják az orvosok hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért akarják az orvosok hogy fogamzásgátlót szedjek?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok és az orvosom már többször kérdezte akarok e fogamzasgatlot szedni. Mondom hogy nem és utánna jön a kérdés hogy biztos? Miért nem? És már ilyenekről magyarázott hogy ennyi idősen pl jó lenne ha nem lennék pattanásos és ezért kéne.

Most úgy hozta az élet hogy másik orvoshoz kellett mennem és ő is ugyan így. Nem akar??? Miért nem?


Egyébként óvszerrel védekezünk és én ezt olyan szempontból biztonságosabbnak tartom hogyha kiszakad akkor egyből látjuk hogy baj van a fog.gátlónál nem derül ki egyböl ha becsúszik. Szedtem már korábban hormonális problémák miatt de nem tett jót. Ami jó volt a hormonháztartásomban az felborult, felerősödött a szorongásom es mikor abba hagytam a szedesét fél évig olyan iszonyatosan fájdalmas volt a menzeszem hogy járni nem tudtam. Plusz akármennyire is baratságos összetételűek a mai fogamzásgátlótabletták akkor sem tartom normálisnak hogy a ciklust kiiktatom akár évekre bogyókkal.

Másrészt távkapcsolatban vagyok a barátommal egy hónapban kb 2 hétvégre tudunk találkozni ezért nem hiszem hogy megérné egész hónapban bogyózni. Számomra egyedül az élvezeti könnyebbség miatt lenne csábító.


Kérlek magyarázzátok el miért van ez és világosítsatok fel ha valamit rosszul gondolok vagy van bármi tippetek.



2020. nov. 5. 10:40
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
76%

Én is mióta ez megtörtént folyamatosan megkérdőjeleztem az elveimet, meg a gondolkodásomat.

Nyilván a pasim jobban örülne a gumi nélküli szexnek, de nincs különösebb baja azzal sem.

Nekem viszont az egészségem fontosabb, gyerek korom óta így élünk, mielőtt valaki megszólna, nem az utóbbi pár évbe lettünk divat bio család, hanem tényleg 5-6 éves korom óta figyelünk mindenre, amire lehet. Nekem ezek után szétbarmolni valamivel a testemet, ami nem létszükséglet, nem valami vonzó.

Ezek miatt meg tényleg borzalmasnak tartom, hogy amilyen határozott személyiségnek tartom magam, mégis elgondolkoztam rajta én is, hogy talán igazuk van és szedni kéne. A pasimnak is mondtam, hogy majd kikérem egy doki véleményét, de hát ez nem vélemény, hogy magától elkezdi erőltetni, így már kérdezni se kérdezek. Azóta meg utánaolvastam rengeteg dolognak és köszönöm szépen nem kérek ebből. Amúgy az meg elég gyorsan lejött, hogy a gyógyszeripar rendesen támogatja a dokit...

Én mondjuk már idősebb vagyok, de a megszeppent 15-16 éves kislányokra simán rátukmálják ezeket. Nagyon etikátlannak tartom. Külön fogamzásgátlási tanácsadókat kéne képezni és nagy számban elérhetővé tenni, akik kooperálnának a nőgyógyászokkal, mert amiket hallottam ismerősöktől is az botrány és nem tanácsadás. A legtöbb doki még mindig az sem tudja, hogy mi az a rézgyöngy például. Tapaszról hallani se hallottak sokan. Ismerik a tabit, a hüvelygyűrűt meg az óvszert, de ugye azt kizárják.

2020. nov. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!