Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehet baj belőle? Bővebben lent

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet baj belőle? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Már 2,5éve szedek fogamzásgátlót,de még sosem jártam így.Elfelejtettem bevenni,és a 12órát túl haladtam.este szoktam bevenni,így az elmaradt egy szemet is bevettem az etsivel,viszont a párommal együtt voltunk.Az elmúlt időszakban termelődhetett annyi hormon,ami meggátolná,hogy egy szem tabletta mulasztása is bajt okoz?
2010. aug. 16. 23:59
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
kedves kérdező, az esély h véletlenül teherbe ess megvan, mert nagyon közel jársz a szünetmentes napokhoz, bár nagyon kicsi ez a százalék. a fogamzásgátlóból az első és utolsó hét a legveszélyesebb, ha kimarad egy szem. van egy orvos aki erre mindig azt mondja, gondolj arra, h a szünetmentes napokban is véd a gyógyszer, szóval... azért az elköv 1 hétben kiegészítő védekezés javallott
2010. aug. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
3 hónapra abbahagyni? Többet árt, mint használ, mert ha utána újra szedi, akkor megint szokhat hozzá a szervezete...
2010. aug. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Igaz már nem akarok több gyereket, van 2, én 5 éve szedem folyamatosan.

Kérdeztem dokitól, azt mondta, megszakítás nélkül minden további nélkül szedjem 40 éves koromig. Igaz pco-m van, így azt is kezeli a fogamzásgátló.


Jártem így, igaz nem kimaradt, hanem hasmenésem volt, de nem lett baj. Viszont az enyém azt írja, ha első héten felejtettem ki, akkor vegyem be mihamarabb, még ha 2 tablettát együtt is veszek be. 7 napig alkalmazzak kiegészítő védekezést, és vegyem tudomásul, ha előtte lévő 7 napban volt szexuális kapcsolatom, akkor terhes is lehetek...


Ha meg akarsz nyugodni, az edet után 14 nappal csinálj egy tesztet.

Remélem nem lesz baj.

Hány éves vagy?

31/L

2010. aug. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Van pár dolog,amit nem értek:

- azt mondják,hogy a mai alacsony hormontartalmú fogamzásgátlók mellett már nem kell szünetet tartani,mert pont a kevés hormontartalom miatt hamar kiürül

-ezt mondják arra kérdésre is,hogy mikor lehet tabletta abbahagyását követően először nekiállni a babaprojektnek.Vagyis,hogy azonnal,mivel hamar kiürülnek ezek már a szervezetből

-Akkor hogy lehet az,hogy aki elfelejtett bevenni egy-két szemet,azt azzal nyugtatják,hogy már régóta szedi és még így is védve van,holott a kiürülés 24-48 óra,ezért kell naponta szedni....

-a 7 napos szünettel pedig mi a helyzet?Ha ezen a "logikán" megyek végig,akkor a 7 napos szünetben elvileg nincs már meg a hormontartalom a szervezetben,ennek a jele például a megvonásos vérzés.Akkor hogy vagyunk mégis védve? Az jelenti ebben a 7 napban a védettséget,hogy 21 napig elnyomtuk a peteérést és a méhnyálkahártya sem elég vastag a beágyazódáshoz?

2010. aug. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!