Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A dokim nem vizsgált meg. Mi...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A dokim nem vizsgált meg. Mi baj lehet belőle? Túlzottan aggódom?

Figyelt kérdés

A magándokim anélkül írt fel fog.gátló tablettát(először nekem), hogy megvizsgálta volna milyen erősségű kell nekem.

Azt mondta nem szükséges. rám nézett és azt mondta hogy maga olyan 60kg, nem rendelkezik erős szörzettel, nem testes tehát egy alacsony hormontartalmú készítményt írt fel amit a hozzám hasonló lányoknak szokott. Már egy hónapja szedem a készítményt.Semmi mellékhatása nem volt. Rendeltetésszerűen szedem. De felmerült bennem mi van ha erősebb hormontartalmú kellene nekem. Vagy az alacsony is véd mindenképp?

A párommal még csak úgy merek együtt lenni hogy ő is védekezik óvszerrel és közben én is szedem a tabit.Vagy ez már túlzás?


L/19


2011. szept. 1. 13:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
ne izgulj.. mind igy csinaljak.. aztan vagy belehalsz, vagy nem.. :S
2011. szept. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
hát az hogy nem vizsgált meg az helytelen, mert a szervezeted lehet olyan hogy még az alacsony hormontartalmú tablettára is érzékeny lehet, bár ez nagyon ritka. Amugy ne aggódj mert nem lesz baj, én is alacsony hormontartalmút szedtem és nem lett probléma. Ne térj át a magasra az veszélyesebb
2011. szept. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
idióta.. menj el másikhoz.. :S
2011. szept. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Milyen felelőtlen orvos! Kár, hogy ilyenek maradnak itthon az országban... :(

Ne haragudj, de szerintem orvost kéne váltanod. Először is vérvételre kellett volna küldenie, mivel a véred összetételét, főképp a májfunkciókat nem lehet megállapítani ránézésre... A másik, amire illene mindenkit küldeni, a Leyden- mutáció vizsgálat, ami a trombózisra való hajlamot mutatja meg, hiszen a fogamzásgátló okozhat trombózist (nem egy ismerősöm így kapott trombózist, vgay agyvérzést, mivel nem voltak ilyen vizsgálaton). Lényegében ez nem külön vizsgálat, mert ezt is vérből vizsgálják, csak tovább kell várni az eredményre. Ezek nélkül elég kockázatos szedni a gyógyszert, akármilyen alacsony is a hormontartalma- akinél pl. kimutatható a mutáció, annál alapból 50szeres a trombózis valószínűsége, a fogamzásgátló ezt még tovább növeli, és ha valaki netalán még dohányzik is mellette, akkor nagyon nagy kockázatnak teszi ki magát...

Egyébként az első alkalomnál ultrahangot is szoktak csinálni és amúgy is meg szoktak vizsgálni.

Én a helyedben keresnék másik orvost, aki nem tojik rá magasról, hogy nem halsz-e bele a gyógyszer szedésébe...

20L

2011. szept. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

ma 13:52


Pontosan!!!! Egyetértek veled!

2011. szept. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Elmentem a házi dokimhoz akitől kértem h nézzük már meg a trombózis veszélyt. Kiírt egy nagy laborra majd kiértékelte és azt mondta a véralvadási értékeim normálisak.. tehát ez alapján szerinte szedhetem tovább.

Igazából a védekezés szempontjából tettem fel a kérdést hogy ugyanúgy védve vagyok-e még akkor is ha alacsony hormontartalmú?

2011. szept. 1. 13:59
 7/15 anonim ***** válasza:
védve vagy, én nem emiatt aggódnék.. hanem h milyen károsodásokat fog okozni, h nem vizsgált meg..
2011. szept. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
de mivel utolag kiderült, h szedheted, no problem.. de nalam az derult ki UTOLAG, h nem szedhetem.. :S
2011. szept. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 BlackSword ***** válasza:
44%
Ne aggodalmaskodj már ennyit kislány!!! Egy jó orvos tudja, hogy mit csinál... És mivel a magándokid, gondolom nem most voltál nála először, tehát a korábbi vizsgálatok eredményéből tudja az eredményeket, és tud következtetni... Nem kell izgulnod... Ráadásul minél nagyobb a cucc hormontartalma, annál valószínűbb, hogy a később születendő gyerekeid apucinak fognak hívni...
2011. szept. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én magándokim ugyanezt játszotta be, semmit nem kérdezett-vizsgált-mondott csak felírta. Olyan mérges lettem, mikor rájöttem micsoda kockázatai vannak a fogamzásgátlónak (és nem egy spontán becsúszott gyerek, hanem életveszélyes dolgok) hogy vissza se mentem többet hozzá, különben biztos ráborítom az asztalt.

Szerencsémre nekem is az derült ki, hogy nincs hajlamom a trombózisra, vese, rákszűrés és egyebek is rendben voltak, de nekem pl a vérvételből derült ki, szintúgy házi orvos által, hogy pajzsmirigy alulműködésem van (a kettő nem függ össze ugyan, de a vérvétel rohadt fontos lehet) aminek a tünetei hasonlóak lehetnek a fogamzásgátlóéval, tehát fel se tűnt volna, ha nincs a vérvétel...

Most állami dokihoz járok és ezerszer jobban odafigyel, mint a maszek.... szóval nem jelent semmit, hogy maszek.

Különben majdnem minden fogamzásgátló alacsony hormontartalmú, és beválik, ha rendesen szeded...

20L

2011. szept. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!