Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 18 évesen elköttethetem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

18 évesen elköttethetem magam, ha nincs gyerekem? L

Figyelt kérdés

a párommal szeretnénk szexuális életet élni de úgy, hogy abból gyerek sose legyen, viszont gumit se kelljen használni. Nincs nemi betegség se egyikőknél se, ne gondoljatok ilyenre

Tudom van aki meggondolja magát, de én biztos vagyok benne hogy nem akarok gyereket, ilyen megnyilvánulást nem kérek



2020. febr. 17. 23:43
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
80%

Ha a párod kötteti el magát, akkor szakítás esetén újra ugyanazzal a problémával szembesülsz egy új pasival.

Addig, amíg sikerül a műtét. ugorj el dokihoz, és beszéld meg vele,milyen módszert javasol. Pl. a Nuvaring hüvelygyűrűnek is elég alacsony a hormontartalma.

2020. febr. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
83%

Hormonháztartáson egyáltalán nem változtat.

A petefészek a helyén marad ilyenkor, és a vérerek szállítják a hormonokat belőlük. AZ erek pedig - természetesen - érintetlenek maradnak.


Kérdező!

Írj nyugodtan nekem privátban.

2020. febr. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
17%
Nem tudom, mit okoskodtok itt...pénzért mindent lehet, csak nem Magyarországon. Ausztriában elkötnek simán magánklinikán, kérdező. Amúgy a párod is szép alak lehet, ő nem akar sem vazektómiát (ami férfiaknák visszaállítható), sem gumit, csak te feküdj a kés alá, te csesszed szét magad hormonokkal...
2020. febr. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
79%

Mint írták, Magyarországon 40 év alatt, vagy 3 szülés előtt nem legális, de több szomszédos országban igen. Ne gondold kérdező, hogy te vagy egyetlen, akinek ez megfordult a fejében. A határhoz közeli klinikákra sok magyar nő megy, ezért fel vannak készülve magyar nyelvű honlappal, helyi tolmáccsal, stb. Maga a műtét nem hosszú. Előtte vizsgálatokon kell részt venni, majd másnap akár haza is jöhetsz. A műtét költsége mellett számolni kell legalább egy éjszaka szállással (mert a műtét általában délelőtt zajlik), utazással, és egy kísérőre is szükséged lesz.


Bár maga a műtét visszafordíthatatlan, lehet eltárolni petesejtet, vagy később mesterséges úton leszívni, és lombik útján szülni. Mindkettő költséges megoldás és komoly hormonális kezeléssel jár, ráadásul egyáltalán nem garantált a siker.


Igaz, hogy sokan már 18 évesen is tudják, hogy nem akarnak gyereket, és később sem gondolják meg magukat. Mégis érdemes lenne várnod még néhány évet, hiszen fiatal felnőtt korban rengeteg dolog változik benned és a környezetedben is. Akármennyire is biztos vagy az érzéseidben, nem ez a legjobb időszak, hogy egy súlyos és visszafordíthatatlan változás mellett dönts.

Rengeteg hormonális és hormonmentes fogamzásgátló módszer közül válogathatsz, és akár többet is használhattok egyszerre, hogy teljes biztonságban legyetek.

2020. febr. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
66%
A hormonháztartást egyik nemnél sem befolyásolja a műtét, és a férfiaknál nincs hatással a merevedésre. Viszont egyszerűbb, olcsóbb, és könnyebben gyógyul. Tehát ha hosszútávra terveztek, a párod is ugyanúgy áteshet a műtéten. A spermium termelődés ettől nem áll le, így mesterséges úton akár tőle is nyerhetnek ivarsejteket a műtét után.
2020. febr. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
95%

Családtervezési indok esetében Amennyiben nincs egészségügyi indikáció, abban az esetben csak a 40. életév betöltése, illetve három vérszerinti gyermek születését követően kérelmezhető a vasectómia. Az egészségügyi törvényben meghatározott feltétel(ek) fennálltát a kérelmező személyazonosításra szolgáló igazolványának adataiból, továbbá vér szerinti gyermekeinek születési anyakönyvi kivonataiból kell megállapítani.


Részletek: [link]

2020. febr. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
100%

Van a Gyerekmentes Övezet oldal, ott szoktak említeni egy szlovák klinikát.


Magyarországon nincs erre lehetőséged legálisan (sufniban meg inkább ne vállalj be műtétet), de más országban simán elvégeztetheted magadon.

2020. márc. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
75%
Nos a magyar törvények ezt nem teszik lehetővé... De ha egészséges vagy, akkor még ne tedd meg külföldön sem... Persze, ha olyan nagy valószínűleg öröklődő betegséged van, akkor érthető a gondolkodás...
2020. szept. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
0%
És az ilyen aluliskolázott érettségit talán megszerzett proli gyerekeknek még szavazati joga is van..Beleugathat mindenbe amikor a diplomás gyerekeim fogják kitermelni a nyugdíját,segélyét .
2020. szept. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:

Nem fogom megtenni, le lehet nyugodni...Köszönöm azokat a válaszokat, amik tanácsot, segítséget nyújtottak.

Nem értem, miért kell rosszindulatúnak lenni, ha már valaki nem akar gyereket. Mindenesetre leírtátok magatokat. Gondolom, mindenki, akit ismertek már szülő.

Idióta vagyok, mert kiírtam? Mert megkérdeztem?

Gyűlölködés mindenhol van, a pozitív válaszok miatt már megérte.

Illetve én is átgondoltam. Ez viszont sokakró nem mondható el, mielőtt válaszoltak volna.

A saját szegénységi bizonyítványotokból mutattatok meg részletet, és már látom, hogy ezért is megkapom a magamét. Nem érdekel. Válaszokat szerettem volna csupán, és semmi rosszindulatút vagy polgárpukkasztót nem írtam.

Ez az én életem, nem a tiétek, nem tilthatjátok meg, hogy szüljek, vagy ne. De mint írtam korábban, átgondoltam. Műtét nem lesz, ettől függetlenül még mindig nem tervezzük a gyereket, a párom pedig már nem is engedné, hogy kés alá feküdjek.

További gyűlölködésre nem reagálok.

2020. szept. 28. 20:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!