Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Miért nincsenek a mai fiatalok...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nincsenek a mai fiatalok kellően felvilágosítva a szexről és a különböző védekezési módszerekről?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert elég sok buta kérdést tud itt olvasni az ember. Oké, hogy azért van ez az oldal, hogy itt kérdezze meg azt, amit amúgy nem mer, de hát azért néhány kérdés már tényleg eléggé szánalmas.
2008. júl. 31. 15:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez jórészt a szülők feladata lenne.

De a legtöbb esetben a barátoktól, iskolatársaktól hallanak a gyerekek erről a témáról, nem pedig felnőtt, érett emberektől.

2008. júl. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%

Újszülöttnek minden információ új.

Lehet, hogy neked természetes, hogy a tapasztalataidat összerakva már annyi mindent tudsz a szexről, de aki még nem próbálta, csak találgat, spekulálgat és kérdez.

Nem hiszem, hogy a szülők minden részletbe menően el tudnák magyarázni a gyereküknek, hogy mi is a szex, és mit hogyan, annál is inkább, mint hogy ez tabutéma még sok háztartásban, a legtöbb szülő még úgy nőtt fel, hogy ilyenről neki se beszéltek gyerekkorában.

Szóval nem kellene lenézni az alapokat megkérdezőket sem, egyszer régen mi is voltunk tudatlanok, s jártunk az ő cipőjükben.

2008. júl. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
nekem anyum olyan,h mindent megbeszélünk,ha van kérdésem,akkor válaszol...semmi sem ciki...17éves lány vagyok..
2008. júl. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért, mert a szülők nem gondolják vagy nem akarják tudatosítani, hogy a mai fiatalok jó rész már 12-13éves korukban elkezdik a szexuális életet és korainak tartják a felvilágosítást. Ezért a barátaiktól érdeklődnek, akik téves információkat is adhatnak nekik, hisz alig van olyan, aki tényleg mindent pontosan tud. A tanárok nincsenek felkészülve ezekre. Pl biológia órán, amikor a menekről tanulnak, csak átfutnak rajtuk, még a tanárnak is kínos ilyenekről beszélni. Mi szerencsések voltunk, mert a miért nyitott volt a kérdésekre, elmondta mi hogy van, illetve ismertette a különböző védekezési módokat. De nagyon sok helyen nem így van! Ezért azok a fiatalok, akik nem biztosak a dolgukban, ahelyett, hogy otthon rákérdeznének, inkább itt kérdeznek, mert ez az oldal anonim, senki nem fogja megtudni, hogy ő kérdezett.
2008. júl. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én most töltöm a 20-at és annyámmal semmit nem tok beszélni a sexről. Még azt sem említettem neki hogy már lassan 3-4 hónapja nemi életet élek a barátommal. Azt hogy nem vagyok szűz azt is onnan tudja hogy orvosi vizsgálaton voltam. Az alapokat én is ismerem, de előbb teszem fel itt a kérdést vaktában minthogy megkérdezzem tölle. Sajnos ez nálunk így van.:( Én is amit tudok azt a neten,könyvekben és a barátnőktől tudom, meg az a kis tapasztalat amivel rendelkezem.
2008. júl. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Én se úgy jöttem a világra, hogy minden tudtam, ez oké. De engem a gimiben felvilágosítottak, ott nagy hangsúlyt fektettek arra, hogy a gyerek ismerje a védekezési módszereket.
2008. júl. 31. 15:55
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
nekünk elhadarták a suliban és kész...mint a tananyagot...dogát írtunk belőle...kész..a kutyát se érdekelte h megtanultam vagy bemagoltam és el is felejtettem utána rögtön...
2008. júl. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudok anyámmal ilyenekről beszélni.Nem csak a sexről,de még a menstuálásról sem.A minap mentem el először nődokihoz,de még csak azt sem ajánlotta föl,h elkísér.Tényleg az lehet h az ő korosztályuknak tabu és csak a nagyon laza anyukák bírnak ilyenről beszélni.Viszont olyanrol is hallottam,aki beszél ilyenekről a gyerekének és téves infokat ad át.Pl.:h nem lesz terhes a lány,ha akkor van együtt a fiújával ha az éppen menstruál.:SA suliban meg valoban elmondják,de beszélni sztem kevés,legalábbis én nem lettem okosabb abban a témában h h kell felhelyezni a gumit.Erről ennyit.

üdv:Bridget

2008. júl. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%

Én sem beszélhetek meg a szüleimmel erről az ég egy adta világon semmit. Sohasem mondtak el semmit, kisebb koromban is csak valamit halandzsáztak. Nagyon sokáig a gólya hozta tudatban éltem.. például.. de aztán ugye az iskolában gyorsan terjed a hír... én a barátoktól kaptam felvilágosítást legelőször. Aztán az internet segítségével. De soha semmit nem mernék kérdezni a szüleimtől.. brrr...

Nos, ezért nincsenek felvilágosítva kellően. És ha szánalmas kérdések vannak, ha nem, a felvilágosításnak valahol meg kell történnie.

Wanda

2008. júl. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Azon kedves drága szülőknek köszönhető ez akik úgy gondolják, hogy majd az iskolában felvilágosítják a gyereket, neki nem kell ilyenről beszélni vele, mert az már olyan ciki...

Illetve kisebb részben bejátszik a túlzott, vagy fanatikus vallásosság. Az ilyen szülők soha nem fognak beszélni a gyerekeknek a szexről, csak tiltják őket tőle, mert az "bűn". Ennek köszönhetően a gyerek tuti ki fogja próbálni, hiszen semmit nem tud róla, csak azt, hogy tilos. Extrém esetekben 18 éves koráig (vagy még utána se) jóformán ki se engedik a gyereket az iskolán kívül máshova. Ebből lesznek a jófajta antiszociális emberek...

2008. júl. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!