Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Mi van ha akkor kapom meg a...

Mi van ha akkor kapom meg a méhnyakrák elleni oltást, amikor már nem vagyok szűz?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy az oltás beadásakor szűznek kell lenni. De mi van ha már nem leszek addigra az?
2010. márc. 10. 21:22
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
tényleg köszi a válaszokat, de most nagyon megijedtem, mert anyukám akarja nekem beadatni és Őt nehéz lesz lebeszélni...:S
2010. márc. 12. 16:14
 12/16 anonim válasza:

A legutolsó válaszoló vagyok!

Bámilyen fajta nemibetegség megelőzésének legjobb módja ha nem élünk szexuális életet vagy ha csak egyetlen egy megbízható partnerrel. Ennél jobb nincs és nem is lesz soha. Ha te is így szeretnél majdan akkor nem kérdés hogy beadatod e vagy sem.

Szerintem már elég nagy vagy hogy ezt egyedül eldöntsd, hiszen rólad van szó!

2010. márc. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Még egy kérdést ha megengeded: apukád véleménye mi?
2010. márc. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Apukám véleménye? Hát...szerintem nem nagyon foglalkozott ezzel a kérdéssel. De biztos megkapom, Anyut nem lehet lebeszélni róla és Apukám is egy véleményen van vele.

De én eléggé félek. Amiket olvastam. Nem túl biztató! :S

2010. márc. 20. 20:33
 15/16 anonim válasza:

A HPV védőoltás csak egyetlen fajta vírustörzs ellen véd és csak egy évig, utána ismétlőoltás szükséges. Tehát pl. beadatni egy 10-12 éves lánynak röhejes.

Ettől függetlenül az összes többi változatot ugyanúgy elkaphatod. De ismétlem a jelenlegi kutatások szerint %-ban nagyobb az esélye annak, hogy valami szövődményt kapsz az oltástól mint annak, hogy magát a betegséget kapod el.

Kérlek ne engedj ebben a dologban, különösen ha magad is úgy érzed, hogy nem szeretnéd. Itt rólad és csakis rólad van szó.

Ha majdan lesz barátod gondolom olyat szeretnél akit nagyon jól ismersz, megbízol benne és akivel csak hosszabb ismereteség és igazi mély érzések után akarsz majd testi kapcsolatot. Ebben az esetben még inkább nincs szükséged erre.

Különösen akkor vigyázz magadra, ha majdan egyszer szeretnél egy kibabát, mert bizony ez az oltóanyag, nem 100 %-osan, de okozhat meddőséget.

Szerintem mond azt anyukádnak, hogy még nincs szándékodban szexuális életet élni, így nincs szükséged rá. Ha meg már betöltöd a 18-at akkor meg azt adatsz be amit akarsz ill. azt nem amit nem. Egyébként 14 felett is már saját döntési joggal bírsz bár ennek még utánnafogok nézni, de pl. nekem valamit beakartak volna adatni amit nem akartam, inkább világgá mentem volna.

De egyébként miért akarja anyukád annyira?

És még annyit, hogy ezenkívül még számtalan más veszélyesebb ill. veszélytelenebb nemibetegség is van, azt nézzük akkor mindegyikre belehetne oltatni (persze ha lenne mindegyikre), szóval ezekre még attól ugyanúgy vigyázni kell, tehát nem az van hogy ezt beadatod és akkor már (persze amennyiben a szövődményét elkerülöd és amennyiben igaz lenne, hogy teljes védettséget ad) nyugodtan lehetsz.

2010. márc. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

A korábbi voltam.

Vigyázz magadra :)

2010. márc. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!