Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Mi van ha akkor kapom meg a...

Mi van ha akkor kapom meg a méhnyakrák elleni oltást, amikor már nem vagyok szűz?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy az oltás beadásakor szűznek kell lenni. De mi van ha már nem leszek addigra az?
2010. márc. 10. 21:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

én is azután kaptam meg, miután már nem voltam szűz. igaz erről nem tudott a családom. én azt olvastam hogy lényegtelen hogy szűz vagy-e vagy sem, csak jobb akkor beadatni, ha még az vagy. mert lehet hogy már nem vagy szűz, de méhnyakrákod van, amiről nincs tudomásotok és akkor már késő.

19/L

2010. márc. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
semmi, a lényeg h ne legyél már fertőzött... és ennek ugye a legtutibb módja a szüzesség megőrzése vagy a gumi..ha minden kötél szakad
2010. márc. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
nem a szüzesség a lényeg. ha már egyszer megfertőződtél ami nyilván szex útján jön létre akkor nem sokmindent fog érni az oltás. ezért jobb akkor amikor még nem volt szexuális kapcsolatod.
2010. márc. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
második: a gumi nem véd a hpv-től, mert ez a bőrön tenyészik, nem csak a spermában és a nemi szervek érintkeznek az óvszer ellenére is.
2010. márc. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A lenyeg, hogy ne legyel a HPV egyik fajaval sem fertozott, mert az oltas maga (mint mindegyik vedooltas) a gyengitett virus, amit ha lekuzd a szervezeted, akkor megtanul ellene vedekezni, de ha pont ekkor talalkozik a "normalis" virussal, akkor nagyon megbetegedhetsz. Nem csak szuzeket oltanak, de elotte meg kell gyozodni, hogy egeszseges vagy.
2010. márc. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A méhnyakrák elleni oltást általában csak 14 év alatti lányoknak adják be, mert ők még nem élnek szexuális életet (sajnos ez egyre kevésbé létezik). Ha csak egyszer is éltél, vagy ujjaztak, bármi ilyentől a szervezeted már megfertőződik a HPV-vel. Ez általában mindenkiben benne van. Egyébként az oltást nem ajánlom senkinek, a nőgyógyászom szerint drága, és nem hatékony. Rendszeres ellenőrzés, tartós kapcsolat (nem gyakori partnerváltás), és megfelelő higéniával elkerülhető a méhnyakrák.
2010. márc. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Már elmúltam 14, és nekem azt mondták, hogy 14 év alatt nem fontos... a védőnő szerint minél később adjuk be annál olcsóbb lesz majd az oltás. De én se leszek örökre szűz. Tehát akkor mindenki azt ajánlja, hogy lehetőleg várjak az oltásig? egyébként csak azért kérdeztem, hogy mi van ha elfelejtem, hogy várni kéne, és hogy lesz-e valami bajom.

2010. márc. 11. 15:57
 8/16 anonim ***** válasza:

én ő... majdnem 18 voltam mikor megkaptam. nálunk volt olyan "akció", hogy kettőt fizetünk és akkor a harmadikat az önkormányzat által, így "csak" 60.000 volt :D

19/L

2010. márc. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Nagyon sok orvos és tudós már felhívta rá a figyelmet, hogy ennek az oltásnak igazából az égvilágon semmi értelme, sőt nagyobb annak az esélye, hogy szövődményt kaphatsz, mint, hogy magát a vírust. Az egyik leggyakoribb szövődmény pedig az lehet, hogy meddő lehetsz. Légyszi nagyon gondold meg, és még sok helyen kérdezz utánna, ill. keress rá. Ha gondolod én is kereshetek neked oldalt a neten, ahol leírják. Az biztos, ha nekem lenne kislányom soha nem engedném neki beadatni.
2010. márc. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
2010. márc. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!