Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Szülő ügyben mit lehet tenni?...

Szülő ügyben mit lehet tenni? Volt már valaki ilyen helyzetben? 15L

Figyelt kérdés
13 éves korom óta együtt vagyunk a barátommal. Nagy a szerelem. Már egy ideje pettingelünk,direkt a szüleim miatt vártam 15 éves koromig. Már készen állnék a dologra,nem valami jöttment gyerekkel feküdnék le,hanem a szerelmemmel,aki nagyon sokat tett már értem... Apukám pár napja egyfolytában piszkál engem,és kijelentette,hogy vagy 16 éves koromig várok,vagy beszél a barátom anyjával hogy ne találkozhassunk. Mintha az ő döntése lenne.Persze ő felel értem,de ezt nekem kellene eldöntenem... És szerintem ez egyáltalán nem lenne felelőtlen döntés. Nem úgy történne mint a többi tinivel,berúgva,bedrogozva,egy buliban,idegennel,hanem a szerelmemmel akivel 2 éve együtt vagyunk és várunk...Én nem bírok ki még 1 évet,ha szeretsz valakit annyira kívánod,hogy az már fizikai fájdalmakat okoz... Nem tudom mi tévő legyek,apu nagyon szigorú ebben,nem lehet a lelkére beszélni... Kérlek ne írjatok elítélő válaszokat. Köszönöm!
2013. márc. 31. 12:57
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Sajnos... Nem akarom fényezni magam sem őket lealacsonyítani,de ebben a dologban nem ők azok akik éretten állnak hozzá ehhez az egészhez.
2013. márc. 31. 13:21
 12/22 anonim ***** válasza:

Mint egy kamaszlány anyukája, azt kell mondjam, én is kicsit korainak tartom... egy évet én is szükséges tartanék...


És nem azért, mert "ribanc" lennél, nem vagy az...


De ebben a korban még nem állt be teljesen a menzeszed, az egész szervezeted fejlődésben van.


Normális orvos fogamzásgátlót nem fog felírni neked... egy felelőtlen esetleg... de ezzel - akármilyen alacsony hormontartalmúak is - hosszú évekre problémákat okozhat. Én is azok közé tartozok, aki részben a korai fogamzásgátlók miatt nem tud természetes úton teherbe esni. Mondjuk tény, akkoriban erősebb bogyók voltak... de ebből a szempontból a maiak sem túl biztonságosak.


És ha 8 év múlva abbahagyod, nem fogod érteni, miért esel ilyen nehezen teherbe...?


Gumióvszer - vannak, akik sok éven keresztül használják úgy, hogy semmi problémájuk nincs vele... de sokszor lehet hallani, hogy kiszakad olykor-olykor.


Akkor pedig 3 lehetséges variáció van:


1. Esemény utáni tabi... lórúgásnyi hormonnal. Dettó ugyanaz a gond vele, mint a fogamzásgátlókkal a te korodban. Plusz kérdés: anyagilag be tudod-e ezt vállalni, hiszen több ezer forintos gyógyszerről van szó, és a gumiszakadás nem feltétlenül a szüleid fizetését követően történik meg.


2. Abortusz.

3. Megszülöd...


Csak akkor lépj tovább, ha a fenti háromból legalább egyet bevállalhatónak tartasz!

2013. márc. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Megfelelő használat mellett nem lyukad ki a gumióvszer. Ellenőrizni kell a csomagolást,normálisan felhelyezni,megfelelő márkát venni,és tádá. Van akinek 20 év alatt egy sem szakad ki.

Egyébként ezen már gondolkodtam,és az első pár alkalomnál amíg kitapasztaljuk a használatát,nem bennem menne el,hanem kivenné,így könnyen elkerülhető a gond.


Fogamzásgátlót pedig nem áll szándékomban szedni,még felnőtt fejjel sem. Méregnek tartom.

2013. márc. 31. 13:29
 14/22 anonim ***** válasza:
De ha mégis kiszakad akkor nézheted. Énis kamasz vagyok de ami korai az korai még úgy is,hogy 2 éve együtt vagytok.! Ehez meg kell érni! Elhiszem,hogy kívánod mert a hormonok dolgoznak,de legyél nagyon óvatos!Az egy dolog,hogy védekeztek,ha szexeltek már meg van a veszélye,hogy teherbe esel!
2013. márc. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,ezt kicsit logikátlannak tartom.Ennyi erővel aki nem akar gyereket soha ne is szexeljen,mert becsúszhat. Ha normálisan használja valaki a gumit nem szakad ki,ennyi. És mint említettem,az első alkalmaknál még gumival sem menne el bennem ,hogy biztosak legyünk a dolgokban. + Első alkalomnál nem fogunk úgy bevadulni,hogy kiszakadhatna... Azért köszönöm a válaszod. :)
2013. márc. 31. 16:15
 16/22 anonim ***** válasza:

"Megfelelő használat mellett nem lyukad ki a gumióvszer. Ellenőrizni kell a csomagolást,normálisan felhelyezni,megfelelő márkát venni,és tádá. Van akinek 20 év alatt egy sem szakad ki. "


A te szexuális tapasztalatod gyakorlatilag majdnem egyenlő a nullával... mögöttem van 24 év gyakorlat :)


Hidd el, kiszakadhat...


Tény, legtöbbször a helytelen használat okozza a szakadást...


Viszont ide tartozik az is, hogy felhelyezés előtt meg kell nézni, nincs-e rajta látható sérülés...


Azért megnézném azt a kamaszt, aki teljesen felajzva nekiáll az óvszert meózni...


Másik gyakori ok a nem megfelelő méret. Mivel a párod sem tapasztalt, így honnan tudjátok, melyik a jó elsőre?


Szavatossági idő: tudtad, hogy ha a zsebedben tartod, vagy a pénztárcádban, vagy bármilyen meleg helyen, akkor a lejárati idő előtt elveszíti a szavatosságát, hiába 5 év általában? Honnan tudod, hogy a nagyker, és a bolt raktáraiban milyen körülmények között tárolták?


Tudtad, hogy a szakadások 2%-ának hátterében gyártási hiba áll? Ezt végképp nem tudod kiszűrni...


Tudtad, hogy egyes sejtek át tudnak menni az óvszer anyagán? A helyes óvszerhasználat melletti terhességnek általában ez az oka.


Megfelelő márka? Szerinted melyik az? Fiatalok körében a Durex az egyik legfelkapottabb... és általában arra panaszkodnak a legtöbben, hogy elszakad...


A Masculan nem annyira trendi, viszont sokkal jobb minőségű...


Úgyhogy fenntartom azt, amit korábban írtam, és amit más is írt...


Nem életkorfüggő...


De csak akkor kezdd el, amikor úgy tudod ezeket a helyzeteket kezelni, hogy van normális megoldás... pl. 72 órás tabi... vagy érzed magad annyira érettnek, hogy vagy bevállalj egy esetleges terhességet, vagy fel tudj magadban dolgozni egy esetleges abortuszt.


12-es voltam...

2013. márc. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, kérd többször apukádtól és hátha egyszer meg fogja engedni. Én 17 éves vagyok, de anyukám nekem sem engedi... :/ Ilyenek ezek a szigorú szülők. Ha kitartóan kéred és apukád is látja, hogy mennyire szeretnéd, szerintem előbb-utóbb meg fogja engedni. :)
2013. márc. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

,,Viszont ide tartozik az is, hogy felhelyezés előtt meg kell nézni, nincs-e rajta látható sérülés...


Azért megnézném azt a kamaszt, aki teljesen felajzva nekiáll az óvszert meózni... "


Megoldás: Még mielőtt bármi elkezdődne kibontjuk,leellenőrizzük.


,,Másik gyakori ok a nem megfelelő méret. Mivel a párod sem tapasztalt, így honnan tudjátok, melyik a jó elsőre? "


Erre is gondoltunk,már felpróbálta a Lifestyle-t ami amellett hogy jó minőségű és nem is méregdrága,teljesen jó rá.


,,Szavatossági idő: tudtad, hogy ha a zsebedben tartod, vagy a pénztárcádban, vagy bármilyen meleg helyen, akkor a lejárati idő előtt elveszíti a szavatosságát, hiába 5 év általában? Honnan tudod, hogy a nagyker, és a bolt raktáraiban milyen körülmények között tárolták? "


Természetesen nem tudom,de nem tartogatnánk még fél évig sem,s nem tartanánk meleg helyen.


,,Tudtad, hogy a szakadások 2%-ának hátterében gyártási hiba áll? Ezt végképp nem tudod kiszűrni...

Tudtad, hogy egyes sejtek át tudnak menni az óvszer anyagán? A helyes óvszerhasználat melletti terhességnek általában ez az oka. "

Erre létezik egy megoldás,mégpedig az,hogy nem bennem megy el.


,,Megfelelő márka? Szerinted melyik az? Fiatalok körében a Durex az egyik legfelkapottabb... és általában arra panaszkodnak a legtöbben, hogy elszakad...


A Masculan nem annyira trendi, viszont sokkal jobb minőségű... "


Már utánanéztem interneten is,s ismerősök körében is érdeklődtem. Lifestyle eddig mindenkinek bevált. Durexben nem bíznék meg,és még drágább is.


Javíts ki,ha tévedek. Köszönöm a válaszod. :)


Utolsónak is köszi. :)

2013. márc. 31. 21:01
 19/22 anonim ***** válasza:
szerintem ha eddig együtt voltatok kibírjátok tovább is,könyörgöm még nagyon gyerekek vagytok akkor is ha olyan hatalmas az a szerelem,igaza van apukádnak nem kell elsiettni
2013. márc. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Figyelj egy jó minőségű,tökéletes állapotú óvszer sme nyújt 100%ot,hidd el 100%os védekezés az önmegtartóztatás,nekünk összejött a fiunk,rendes védekezés mellett,nem sérült óvszerrel,sosem szakadt ki,bár én 20 voltam,nem 15 éves kislány.Hidd el még nagyon nem vagy lelkileg és értelmileg érett a szexhez,csak azt hiszed,ha ovi óta lennétek együtt is korai lenne még a személyiséged sem fejlődött ki,Mit csinálsz ha terhes leszel tényleg,ne mond,hogy nem lehet,mert simán lehet,szaladsz apucihoz,hogy mégis igaza volt.Várjatok még legalább 1 évet,máshogy is elfoglalhatjátok magatokat,gondolom az együtt alvást remélhetőleg nem engedik meg,ne teremtsetek olyan helyzetet mikor egymásnak eshetnétek,ne az ösztönök irányítsanak,nem állat vagy.15 évesen 0 szexuális tapasztalattal meg szerintem hülyeség itt okoskodni, a válaszolók többsége 20 éves és tapasztalt,nem viccből írja,hogy várj.
2013. márc. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!