Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehet ilyen helyzetben a...

Mit tehet ilyen helyzetben a munkavállaló? -Kérem csak az ügyben tájékozottak válaszoljanak-

Figyelt kérdés

A dolog lényege, hogy egy hónapig voltam betegállományba, azt követően, hogy bejelentették, hogy el akarnak küldeni a cégtől (természetesen közös megegyezést preferáltak, azonban semmilyen papír aláírása nem történt meg a betegállomány megkezdését megelőzően) Most, hogy tegnap délután megszűnt a betegállomány, ma jeleztem a cég felé, hogy szeretném rendezni a dolgokat, mivel kellemetlen dolgokat tapasztaltam...) Válaszukban arra hivatkoztak, hogy ma már munkavégzési kötelezettségem lett volna, ezért holnap jelenjek meg egy "egyeztetésen". Kérdésem: Mikor kellett volna szólnom, ha nem az első napon, amikor már nem voltam betegállományban? Érhet-e emiatt a "mulasztás" miatt már amennyiben mulasztás, valamilyen negatív élmény? (rendkívüli felmondáshoz elegendő indok, stb.) Jelen helyzetben milyen lehetőségeim vannak illetve amennyiben a cég azonnali felmondást szorgalmazna milyen módon járhat el és milyen törvényi lehetőségeim vannak a védekezésre?)


Aki, amit tud erről kérem ossza meg velem. Egy fiatal munkavállaló...


2010. márc. 10. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia, kerdezd meg a jogaszokat valaszolnak jogiforum.hu sok sikert!
2010. márc. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha tegnap délután járt le a betegállományod,ma bizony dolgoznod kellett volna menni,rendesen felvenni a munkát,sajnos erre hivatkozhatnak,és akár rendes felmondással is elküldhetnek. ha van szakszervezet a munkahelyeden,keress egy bizalmit,és fordulj hozzá segítségért.
2010. márc. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Annyit hozzátennék, hogy tegnap a munkaidőt követően (kb 17 órakor) tudtam meg, hogy megszűnt a betegállomány és a mai napon, kb. 2 órával a munkaidő megkezdése után jeleztem a dolgot, mivel a tegnapi levelemre, hogy mégis mik a terveik a felmondással kapcsolatban, csak ma érkezett meg a válasz.
2010. márc. 10. 15:48
 4/5 anonim ***** válasza:

A második hozzászólónak van igaza: ha tegnap megtudtad, hogy vége a betegállománynak, ma fel kellett volna venni a munkát, és azalatt is "rendezhetted volna a dolgokat".

Komoly indokot szolgáltattál Magad ellen ezzel, simán elküldhetnek akár rendes, akár rendkívüli felmondással.

2010. márc. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Miért nem mentél ma be dolgozni???
2010. márc. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!