Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek, mint kihasznált...

Mit tehetek, mint kihasznált munkavállaló?

Figyelt kérdés
Egyetemi hallgatóként egy kezdő vállalkozónak dolgoztam, ez lett volna első munkahelyem,ami bevétel hiányában nem történt rendszeres fizetés. Majd több hónapi munkám bérét egyáltalán nem fizette ki, hivatkozva arra, hogy nincs írásos szerződés köztünk. Szellemi értéket termeltem neki, az elmaradt fizetés kb 500 ezer forint. Bepereltem és most ellenkérelemmel élt a bíróságon. Kinek mi a tanácsa? Hogy járok jobban?
2010. dec. 17. 21:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Huh, nagyon sajnállak...de azért mert velem is ugyan ez volt. Csak én nem ennyit buktam, kevesebbet:S Az a baj ilyenkor hogy ugye nincs írásos szerződés...nem bizonyítja semmi kb hogy neki dolgoztál, tartozol neki. Legalábbis nálam ez volt a baj, pedig én is feljelenthettem volna az illetőt, de mindenki mondta hogy felejtsem el mert nincs írásos bizonyíték.

De ha neked bármi papírod van amivel bizonyítani tudod akkor mindenképp próbálkozz, hogy csinálnak is valamit az már más téma..személy szerint én azt mondom hogy felesleges, mert bocsi a kifejezésért de sz*rnak abba az emberek hogy ki vert át kit..én pl mindig ezt tapasztalom..

Hajrá!!

2010. dec. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jah azt kifelejtettem, hogy mostantól bárhová mész dolgozni, és nem irattatnak alá semmit veled mint szerződés, kérd TE külön, vagy ha nem egyeznek bele ott kell hagyni azonnal mert ez arra utal hogy átverhetnek!

Nem kell hivatalos papírt írni, csak egy üres lapra ráírod a cég nevét ha van, tulajdonos, akinek fizetni kell, meg minden egyéb fontos dolgot, és aláírattatod vele hogy beleegyezik mindenbe, ezzel együtt a bér kifizetésében is. Ha meg nem, ott az írásos bizonyítékod, és ha nem elég gyökerek akkor tenni is fognak valamit.

Mert én már ebben kételkedem..

Ennyit tudtam segíteni, mindent bele!

2010. dec. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!