Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Mit kéne tennem?

Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Hello mindenki. Egy átlagos 14 éves meleg fiú vagyok. A homoszexualitásomra pád napja jöttem rá, amikor rájöttem, hogy a 4-5 éve nem látott barátomba belezúgtam. Amikor erre rájöttem, kicsit megijedtem, de már korábban is gyanítottam ezt, mert a kortársaim által vonzónak talált nők semmilyen hatással nem voltak rám, plusz barátnőm se volt, de még csak tetszeni se tetszett senki. A barátom anno a legjobb haverom volt, de aztán más környezetbe kerültünk, és csak nagy ritkán beszélgettünk egymással online. Amikor találkoztunk, egy kis beszélgetés után már éreztem a pillangókat a gyomromban és a szívverésem is felgyorsult, amikor közel került hozzám. Mivel pár napja jöttem rá erre, plusz eléggé félénk, mondhatni szociofób vagyok, még nem jöttem ki a szekrényből, és habár ő is küldött egy pár jelet, ami enyhén túlmutat az eddigi barátokkal történt kontektuson, de ettől függetlenül róla sem tudom, hogy homoszexuális lenne(bár kb. 75%, hogy az, a viselkedése és a beszélgetések, jelek alapján).

Mit tudnék tenni? Beszéljek vele nyíltan, ezzel kockáztatva a barátságunkat, és így a közös barátainkkal való kapcsolatomat? Vagy várjak kicsit, hogy hátha küld még több jelet, hogy esetleg jobban kiismerjem?



2014. dec. 8. 00:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

en azert kivancsi lennek h mik azok a jelek... pl nekem is ugyan ez volt... es borzlamas lett a vege, de valahogy jo is... eleg erdekes... ha gondolod privatba elmeselem, am ha van kedved beszelgetni akkor irj, ilyenekbe jol tudok tanacsot adni masok szerint xd :)


14/F m.

2014. dec. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Esélyes, hogy csak azért látsz ráutaló "jeleket", mert nagyon azt szeretnéd, hogy meleg legyen ő is. És így hajlamos vagy minden erre utaló dolog jelentőségét felnagyítani, míg az ellene szóló dolgokat jelentéktelenné kicsinyíteni, vagy figyelmen kívül hagyni. Ez a "hátha ő is ugyan olyan, mint én" csupán hiú ábrándozás, és mint olyan, időpocsékolás, és emiatt túlzó lehet a 75%-os becslésed.

Mérlegelni kell. Elemezni az egyes cselekvéseid várható eredményét, és a lehetséges kimenetelek számát, szokféleségét (a kockázatot).

Alapjában véve egyes becslések szerint a homoszexuálisok részaránya a teljes lakosságban 4-10%.. Ez lehet kiindulási pont az esélyek latolgatásában. Aztán ha meleg is, számos tényező függvénye az, hogy akar is tőled valamit barátságon kívül. (Értem ez alatt, hogy testi, szexuális vonzalom is fennáll-e). Tehát 0,1-nél kisebb a valószínűsége annak, hogy happy endje lesz a mesének. A fennmaradó 0,9+ valószínűségű tartományban vannak az olyan események, amik bekövetkeztét nem akarod: eltávolodik tőled, a "barátaid" ellened fordulnak, vagy semmi sem változik, és minden esetben marad a reménytelen szerelem miatti szenvedés.


Más megvilágításban viszont ha nem cselekszel, akkor biztosan szerelmi bánat fog gyötörni, míg ha cselekszel, akkor csak 0,94 valószínűséggel mondjuk.

Ha nem cselekszel, akkor a szociális beágyazottságod biztosan megmarad, míg ha cselekszel, akkor ismeretlen valószínűséggel cserben hagynak a barátaid. Viszont ha ez bekövetkezik, akkor nem is voltak igazi barátok, és valójában semmit sem veszítesz. Tehát ilyen értelemben vesztenivalód nincs.


Szóval én a helyedben, ha a beteljesületlen szerelemből eredő feszültségtől mindenképpen meg szeretnék szabadulni, akkor színt vallanék. És ha emiatt meggyűlöl, illetve a többi barátom is, akkor nem voltak igazi barátok. 14 éves létedre elég intelligensnek tűnsz ahhoz, hogy erős legyél egy ilyen helyzetben.

2014. dec. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!