Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Mit kéne tennem?

Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Hello mindenki. Egy átlagos 14 éves meleg fiú vagyok. A homoszexualitásomra pád napja jöttem rá, amikor rájöttem, hogy a 4-5 éve nem látott barátomba belezúgtam. Amikor erre rájöttem, kicsit megijedtem, de már korábban is gyanítottam ezt, mert a kortársaim által vonzónak talált nők semmilyen hatással nem voltak rám, plusz barátnőm se volt, de még csak tetszeni se tetszett senki. A barátom anno a legjobb haverom volt, de aztán más környezetbe kerültünk, és csak nagy ritkán beszélgettünk egymással online. Amikor találkoztunk, egy kis beszélgetés után már éreztem a pillangókat a gyomromban és a szívverésem is felgyorsult, amikor közel került hozzám. Mivel pár napja jöttem rá erre, plusz eléggé félénk, mondhatni szociofób vagyok, még nem jöttem ki a szekrényből, és habár ő is küldött egy pár jelet, ami enyhén túlmutat az eddigi barátokkal történt kontektuson, de ettől függetlenül róla sem tudom, hogy homoszexuális lenne(bár kb. 75%, hogy az, a viselkedése és a beszélgetések, jelek alapján).

Mit tudnék tenni? Beszéljek vele nyíltan, ezzel kockáztatva a barátságunkat, és így a közös barátainkkal való kapcsolatomat? Vagy várjak kicsit, hogy hátha küld még több jelet, hogy esetleg jobban kiismerjem?



2014. dec. 8. 00:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%

" átlagos 14 éves meleg fiú"


B&szki... Ennyi idősen én még azt se tudtam, hogy fiú vagy-e vagy lány. Te meg már a nemi identitásodban is biztos vagy? Inkább menj vissza játsszani, mert visszasírod még a szép gyerekkort. Ne foglalkozz ilyen baromságokkal.

2014. dec. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
14 éves vagy. Ez még a kamaszkor első fele. Lehet, h az érzelmeid csak a nagyon közeli barátnak szólnak. Várj még a kinyilvánításukkal. De ha feltétlen szükségesnek érzed ezt a beszélgetést, akkor inkább általánosságban vesd fel a homoszexualitás témáját, ne konkretizáld, hogy rólad és róla van szó. Aztán majd kialakul. Egyébként az, hogy ebben a korban a lányok nem igazán érdekelnek még, az is teljesen normális, nem mindenki korán érő típus. Ettől nem feltétlenül vagy meleg. Relax. Hagyd a dolgokat menni a maguk útján :) Ha a barátod is "úgy" érdeklődik irántad, ez ki fog derülni.
2014. dec. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1: A legtöbb embernél a nemi identitás kérdése 14-15 éves korában dől el, a pubertáskor elején vagy közepén. Plusz a mai világban, ahol a kővésetek helyett ott az internet, a szexualitás mibenléte az iskolai felvilágosítás előtt jóv eljut a tinilhez. Semmi személyeskedés, de ugye ahogy vetsz, úgy aratsz.

#2: Köszönöm az értelmes és segítőkész választ. Az érzések mindenképp a barátságon túlmutatnak. Az egyik legmélyebb barátságom azzal a barátommal van, akivel már egyéves korom óta eggyütt játszom, és jobban ismerem, mint a vérszerinti testvéreimet(és ez nem csak arról szól, hogy tudom a kedvenc ételét, hanem kiismerem a hangulatát, a viselkedését, stb.). Az érzelmeim viszont az említett fiú iránt sokkal jobban szólnak a testiségről(nem a szexualitásról, arra egyáltalán nem állok készen lelkileg, habár a mai világban rengetegen 13 éves koruk környékén vesztik el a szüzességüket). A pubertáskor ledig személyfüggő, van, akinél a lelki rész jóval hamarabb befejeződik(pl. nálam), és van, akinél jóval tovább, akár 17 éves koráig is eltart. A többi részre már úgy érzem, válaszoltam, de megerősítésképp: legnagyobb valószínűséggel meleg vagyok, a Kinsley-skálán a 6-os mezőbe gondolom magam, mert ahogy említetted, még mindig a pubertáskorban vagyok, vagyis van esély egy minimális heteroszexualitásra. Ideges nem nagyon vagyok, bár kicsit depis voltam amiatt, mert úgy éreztem, hogy elveszítettwm magam. Ezen nagyrészt túl vagyok, de a fejemben egy kicsit még kavarognsk a dolgok. Köszönöm a jótanácsot :)

2014. dec. 8. 01:13
 4/12 A kérdező kommentje:
Ui: A helyesírásért elnézést, mobilról vagyok.
2014. dec. 8. 01:14
 5/12 anonim ***** válasza:

A 75% elég nagy arány. Gondolom elég sokat összejártok, találkoztok. Óvatosan érdeklődj nála, célozgass.

Figyeld a jeleket amiket ő ad le. (testbeszéd) Amennyiben meleg és vonzódik hozzád ő is ugyan abban a cipőben jár mint te.

Valószínű épp azon töri a fejét, hogy is mondja el neked...

Én fiatalon sokszor elkövettem azt a hibát, hogy féltem és nem mertem reagálni az egyértelmű jelekre.


Remélem összejöttök!

Sok sikert Nektek!

2014. dec. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#3: Köszönöm a tanácsot! :)
2014. dec. 8. 01:37
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem 14 évesen van olyan ember aki már rég tudja csak még nem dolgozta fel a dolgot én ovi -óta tudom ,h mi a helyzet velem.

Világ életemben a férfiak vonzottak.

De csak 18 évesen sikerült elfogadnom magamat.

2014. dec. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia kedves kérdező! Nehéz helyzetben vagy. Nem irigyellek. 14 éves korában honnan hall valaki a Kinsey skáláról? Miiért ne lehetn biztos a szexualitásával kapcsolatban Ennyi idős korában? ;)
2014. dec. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#7-es: Köszönöm a válaszod, egyetértek veled.

#8-as: Eléggé érdekel a pszichológia, plusz szabadidőmben internetes portálokon és a Wikin lógok. :D

2014. dec. 8. 21:09
 10/12 anonim válasza:
Az írásmódodból tényleg jóval inteligensebbnek és informáltabbnak látszol az átlagbnál és szerintem is simán ez már 14 éves korban kialakulhat az emberben. Engem is már 14 éves korom körül nem csak a lányok érdekeltek, de teljesen, hogy elfogadjam és lépjek is ebbe az irányba csak 18 éves koromra jutottam el. Szerintem ha úgy érzel, ahogy írtad és szerinted jeleket küld viszonozd, mert ha ő is meleg de semmi pozitív visszajelzést nem kap, valószinűleg ő sem fog lépni amíg nem biztos a dolgában. Sok sikert! ;)
2014. dec. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!