Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Nehéz az élet műkörömmel?

Nehéz az élet műkörömmel?

Figyelt kérdés
A hosszú sor lassan haladt a kasszánál. Aztán láttam miért: a pénztárosnő ügyetlenkedett az árukkal, az aprópénz besöprésével. A lassú sornak az ő hosszú műkörme volt az oka. Sokszor elgondolkoztam, hogy piszkáljátok az orrotokat, hogy töröltök popsit (a sajátotokat vagy a gyereketekét), hogy vakarjátok meg, ahol viszket, milyen higiéniát tudtok tartani, egyáltalán, hogy nehezíti meg az életet a műköröm? És megéri? Szerintem nincs az a férfi, aki a műkörmöt vonzónak találja. Én kifejezetten viszolygok tőle és nem hagynám, hogy valaki az érzékenyebb részemet műkörmös újakkal fogja meg. Magyarázzátok meg nekem, mire jó a műköröm?

2019. máj. 11. 09:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
De épp ez az, hogy semmiféle kellemetlenséget nem okoz, ha nem 6 méter hosszúságú, rosszul elkészített, folyton eltöredező, élesre reszelt boszorkány körmeid vannak... Normális műkörmökkel mindent ugyanúgy tudsz csinálni, mint alapból és nem fáj, nem kényelmetlen, nem zavar, nincsen útban sem semmi ilyesmi. Megjegyzem, hogy amúgy a kontaktlencse is minden csak nem kényelmetlen...
2019. máj. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha te ezt ennyire eldöntötted, minek írtad ki a kérdést?:D


Igen, szörnyű nehéz az élet, akinek meg van erősítve a körme, vagy pár centinél hosszabb, az már életképtelen és enni sem bír.


"Lehet, hogy én is jobban tetszenék magamnak, ha kék szemű lennék, megoldható lenne kontaktlencsével. Ráadásul a kontaktlencsének még annyi kockázata sincs, mint a műkörömnek ami alatt azért elnyomva növekszik a saját köröm), de mégsem rakom fel, mert kényelmetlen."

Kényelmetlen? Cica, 8 éve napi szinten használok kontaktlencsét, sosem volt az. Nem retkes kézzel kell a szemedbe nyúlkálni, akkor jó lesz.

"Persze, a mozgáskorlátozottak is megtanulják ügyesen helyettesíteni a hiányzó szerveket, de még mindig nem látom be, hogy miért vállaltok ilyesmit önként. "

Miiiivan:DDDDD Szóval ez szerinted olyan, mintha mondjuk nem tudnánk használni a lábunkat? Édesem, de sötét vagy.

Ennyi ésszel aztán tényleg kihívás lehet még az orrod piszkálása is.

2019. máj. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem személy szerint könnyebb volt az életem, mikor építve volt a körmöm.

Ugyanúgy tudtam csinálni mindent, csak nem szakadt le állandóan a fél körmöm fájdalmat okozva.


"hogy piszkáljátok az orrotokat"

Ki szoktam fújni.


"hogy töröltök popsit"

Ez az a kérdés, ami számomra teljesen feldolgozhatatlan. Akinek nincs műkörme, az karommal törli, vagy mi a f...?

Fogod, "ráfekteted" a papírt az ujjaidra, és nosza. Tök irreleváns, hogy milyen hosszú a körmöd.

El nem tudom képzelni, hogy akik ezt a kérdést felteszik, azok mi a túrót csinálnak a budin, körömmel esnek neki a $eggüknek? :D

Valaki válaszoljon ezekre légyszi, mert tényleg életem egyik legnagyobb rejtélye ez a kérdés. :DD


"hogy vakarjátok meg, ahol viszket"

Én úgy, hogy a körmömet odaillesztem a viszkető felülethez, és mozgatni kezdem a kezem vagy az ujjaimat. Mint bárki más.


"milyen higiéniát tudtok tartani"

Ezt a kérdést nem is értem. Ugyanolyat, mint mások. Mit befolyásolna a köröm?


"kockázata sincs, mint a műkörömnek ami alatt azért elnyomva növekszik a saját köröm"

He? A köröm halott szövet, nem igazán érdekli, hogy elnyomva vagy nem elnyomva növekszik.


"Műkörömmel újra kell tanulni megfogni a dolgokat, amit már gyerekkorunkban megtanultunk?"

Miért kéne? Ugyanúgy mozog a kézfej műkörömmel is, mint nélküle.


Értetlenül állok a kérdés előtt, de komolyan. :D

Nekem ezerszer kényelmesebb, ha meg van építve, bármit bátran csinálhatok a sziklamászástól kezdve a könyvpakoláson át az autószerelésig, tök jó biztonságot ad, hogy erős a körmöm, és sokszor kifejezetten praktikus, a páromnak nyilván csutka rövid körmei vannak, sokszor nekem kell kisegítenem apróságokban, pl csomó kibontása, ilyesmik, mert nekem van hozzá "szerszámom". :)) És vonzónak tartja a körmeimet. ;)

2019. máj. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

# 14/14 Az ügyetlenkedő pénztáros csaj állítólag még nem tanulta meg rendesen, hogy kell használni a körmeit. Szóval ez egy tanulási folyamat.

Ami pedig a lyukak törölgetését illeti, rövid saját körömmel nem kell választanom, hogy ujjbegy vagy köröm legyen, egyszerre használom mindkettőt.

Na de ne mélyedjünk el ebben a kérdésben. Ez csak annyiban "gyakori kérdés", hogy bennem gyakran felmerül a kérdés, amikor jártamban-keltemben találkozom extrém körmökkel felfegyverzett hölgyekkel.

2019. máj. 13. 11:41
 15/15 anonim ***** válasza:

Pasi létedre okoskodsz egy ilyen témában. ..

Egyrészt magasról teszek rá, hogy kinek tetszik és kinek nem, én imádom a körmeim

Ez a fenéktörlés kifogás rohadt unalmas. Nem tudom, te hogy vagy vele, én papírt szoktam használni, ami fedi a körmeim is. Problem solved.

És mint mindent, a hosszú körmökkel való létezést is meg lehet szokni. Nekem ugyan nem extra hosszú (M-L közt mozog) de simán gépelek, gombolok, mosogatok, telefonon pötyögök, felszedek aprót, tisztán tartom magam, kiveszem a kártyát az ATMből. És amúgy se ollókezű Edwardot képzeld el, egy rendesen felépített köröm le van csiszolva nem tudnám megvágni vagy karmolni magam vele. Jesus...

2019. máj. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!