Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Nehéz az élet műkörömmel?

Nehéz az élet műkörömmel?

Figyelt kérdés
A hosszú sor lassan haladt a kasszánál. Aztán láttam miért: a pénztárosnő ügyetlenkedett az árukkal, az aprópénz besöprésével. A lassú sornak az ő hosszú műkörme volt az oka. Sokszor elgondolkoztam, hogy piszkáljátok az orrotokat, hogy töröltök popsit (a sajátotokat vagy a gyereketekét), hogy vakarjátok meg, ahol viszket, milyen higiéniát tudtok tartani, egyáltalán, hogy nehezíti meg az életet a műköröm? És megéri? Szerintem nincs az a férfi, aki a műkörmöt vonzónak találja. Én kifejezetten viszolygok tőle és nem hagynám, hogy valaki az érzékenyebb részemet műkörmös újakkal fogja meg. Magyarázzátok meg nekem, mire jó a műköröm?

2019. máj. 11. 09:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy igenyesen elkészített műköröm ami nem baromi hosszú az szep és semmiben nem akadályoz. Mondjuk az orromat amúgy sem piszkálom.

A 4centis sufnitunig körmök már engem is kiakasztanak.

2019. máj. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt még műkörmöm, de hosszúra növesztett saját igen.

Kb ilyesmi:

[link]


Miért ne lehetne higéniát tartani tőle? Ezt nem értem.

Mindent ugyanúgy tudtam csinálni vele szinte, mint a röviddel.

Viszont amikor kasszában dolgoztam (érintős) nekem is szándékosan rövid körmeim voltak, mivel csúszik, nehéz beütni a tételeket a képernyőn, akadályoz.

Egyetlen koléganőmnek sem volt, nem parktikus.

2019. máj. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A jól elkészített köröm semmiben sem akadályoz.

Amit túl vastagra hosszúra készítenek el, azzal adódhatnak problémák.

Volt egy körmösöm, amit ő készített, azzal tényleg úgy néztem ki, mintha lakkoztam volna csak, annyira ügyesen dolgozott. De voltam olyan körmösnél, aki a börömre is rátette a zselét, és olyan vastag volt, hogy sírni tudtam volna.

És nem éles, nem okoz sérülést.

Pelenkáztam, fürdettem, főztem, takarítottam vele ugyan úgy.

2019. máj. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Xl-es mukorommel eltem 2 evig koszonom szepen tokeletesen foztem mostam takaritottam es dolgoztam vele szinten boltban !

Koszonom a pinam is tisztan tudtam tartani ahogy mindenemet es nem azert csinaltattam, hogy a ferfiak vonzonak talaljanak hanem azert mert NEKEM tetszik mert MAGAMNAK akarok tetszeni NEM A PALIKNAK.

2019. máj. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
5%

Nehéz, és főleg azért, mer begombásodhat alatta, meg a levegőhiánytól megsárgul az ember saját körme.



Én éppen ezért ink lakkozok, azt heti 1x, és akk el vannak kerülve ezek a problematikák.

2019. máj. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
22/nő
2019. máj. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor gonbasodik be ha nem lett jol elokezelve. A korom NEM LELEGZIK. Ne mondj butasagokat ha nem tanultal rola.
2019. máj. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Pár hét alatt megszokod, vakarózni pedig milliószor jobb a hosszú körmökkel. A hátsódat pedig te sem az ujjbegyeddel törlöd ki.

A boltos kiscsajnak vagy most volt először műkörme, vagy simán a szakmájában új és még nem tanult bele. Láttam én már középkorú nőt és 18-19 éves kissrácot is ügyetlenkedni.


Nekem műkörömhosszúságú saját körmeim vannak. Ha véletlenül letörik nem tudok fogni, gépelni és csomó mindent rendesen csinálni a kezemmel pár napig mert annyira megszoktam, hogy hosszúak.

2019. máj. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Tovigreszelt sajat kormom van egy ideje. ( spec sportokat csinalok) A fempenzt nem tudom felvenni sehonnan.

Tiz evig volt hosszu mukormom. Azzal minden sokkal konnyebb volt. Kb 1 cm-es volt. Mindig szepen manikurozott volt a kezem. Hibatlan lakk 1-2 hetig. Hofeher francia kormekm voltak.


Most minden reggel este es napkozben lakkozom a kis lereszelt sajat kormom. Mindig olyan,mintha most jottem volna a kapalasbol. Egyszeruen soha nem kelt apolt igenyes hatast a kezem. ( Van baratom. Nem kerek privit.) Mindig utott kopott lepattogzott. :(

2019. máj. 12. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Saját magadnak akarsz tetszeni? Lehet, hogy én is jobban tetszenék magamnak, ha kék szemű lennék, megoldható lenne kontaktlencsével. Ráadásul a kontaktlencsének még annyi kockázata sincs, mint a műkörömnek ami alatt azért elnyomva növekszik a saját köröm), de mégsem rakom fel, mert kényelmetlen. Műkörömmel újra kell tanulni megfogni a dolgokat, amit már gyerekkorunkban megtanultunk? Nem is ujjbeggyel törölgetjük magunkat, hanem az ujjunkat használjuk anélkül, hogy megkülönböztetnénk a körmöt az ujjbegytől. Persze, a mozgáskorlátozottak is megtanulják ügyesen helyettesíteni a hiányzó szerveket, de még mindig nem látom be, hogy miért vállaltok ilyesmit önként. Nyilván azt csináljátok, ami jól esik, én csak azon akadok ki, hogy ügyes marketinggel bármilyen hülyeséget divattá tudnak tenni és egész iparág és szolgáltatóhálózat épül a felesleges, sőt, káros dolgokra. Tudom, hogy a pia meg a kábítószer károsabb, de az függőséget okoz, a műköröm nem.
2019. máj. 12. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!