Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Sminkelni szeretném magam....

Sminkelni szeretném magam. Mit vegyek?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok.Eddig sohasem sminkeltem magam , mert a szüleim nem engedték..Szeretnék "sminkkészletet" venni , de halvány fogalmam sincs , hogy mit vegyek , és jóformán még sminkelni sem tudok..eddig csak fekete szemceruzát használtam (ez volt egyedül megengedve).

Anyámtól nemtudok/fogok tanácsot kérni , mert ő is világ életében csak szemceruzát meg rúzst használt..Mivel , hogy most veszek előre ilyensmiket szeretnék tanácsot kérni , hogy mit vegyek . Az arcom eléggé pattanásos (ezért nem engedték előbb, hogy sminkeljem magam) , de minden áron szeretnék alapozót venni , mert úgy több önbizalmam van(ezt onnan tudom, hogy egyszer buli előtt barátnőm kisminkelt).Szóval mit tanácsoltok?Mit vegyek?Melyik a legjobb márka? Hány féle ecsetet kell vennem?

És légyszives irjatok pár tanácsot is, hogy hogyan kezdjem el.:) Köszönöm előre is.


2012. ápr. 24. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom az anyagiakkal hogy állsz, mennyit szeretnél rászánni. Az Essence márkájú cuccok elég jók és olcsók is.

Alapozóból én ezt használom: [link]

1100 Ft, én nagyon szeretem. Jobb a fedése, mint az 5200 Ft-os Max Factor alapozómnak. Azt hiszem van ebből direkt problémás bőrre való is (amúgy az enyém is az, és ez is jó rá), csak azt itt nálunk nem lehet kapni, nem tudom milyen. Árban ugyanennyi.

E mellé az alapozó mellé nem nagyon van szükség se korrektorra, se púderre. Nagyon ritkán használok mellé ilyeneket. Púderből is teljesen jó az Essence kőpúdere (1000 Ft körül), meg van ecsetes korrektora szem alatti karikákra (600-700 Ft), ha ez gond nálad.

Akkor szemceruzád az elvileg van. Szempillaspirálból az Essence nekem nagyon nem jött be, bár sokan esküsznek rá, nekem baromi csomós volt és jött le darabokban. Most Max Factort használok, de ez elég drága, 4600 Ft. Viszont vagy 6 évig használtam ezt a Maybelline-t: [link]

Sosem volt csomós, elég jól működött. Most 1100 Ft körül van az ára.

Én pirosítót nagyon ritkán használok, Essence pirosítóm van, igazából nincs vele gond.

A szemhéjpúderekből szintén a legtöbb ami nekem van Essence, ezek elég olcsók és szerintem nagyon jó minőségű a legtöbb szín.

Ecsetekből szerintem érdemes venni egy púderecsetet (nekem Alverde van, ez tök jó, kb. 2000 Ft), egy pirosítóecsetet, alapozóecsetet, szemre egy pufi ecsetet, egy lapos ecsetet, egy ceruzaecsetet. Kezdésnek mindenképpen elég. Esetleg ha tussal akarsz kísérletezni, akkor ahhoz egyet.

Szintén az Essence-nek van egy pufi ecsete és lapos szemhéjpúder ecsete, 400 Ft/db, és tök jók az árukhoz képest.

22L

2012. ápr. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először is menj el bőrgyógyászhoz, aki ír olyan krémet, amivel megszabadulhatsz a pattanásoktól.

Pattanásos bőrt rendszeresen sminkelve csak rontasz a a helyzeten.


Ajánlanék valamilyen antibakteriális korrektort (pl. teafás, Oriflame) vagy a Manhattan-nek a pattanásos bőrre való alapozóját.

Legjobb lenne viszont, ha sikerülne a patiktól megszabadulni, és akkor színezett hidratálót használhatnál, ami nem fed olyan erősen, viszont szép, természetes a bőrön.

Könnyű púdert javaslok, a kőpúdernél nekem jobban bevált a por állagú.


Válassz drapp, bézs, enyhén csillogó szemhéjpúdert, ez természetes, de szépen kiemeli a szemed, és szempillaspirált. Ebből én szeretek színtelent is beszerezni, sportoláshoz ideális, meg egy feketét/sötétbarnát. Nagyon kedvelem a szemöldökformázó zselét, (Alverde) mert nagyon szépen be lehet vele fésülni a szemöldököt, színtelen, de ezzel együtt jó keretet ad a szemöldök az arcnak.


Rúzsból én most fedeztem fel a filces verziót, sokkal kényelmesebb, mint a stiftes, vagy tubusos, mert olyan, mintha "tetoválás" lenne, nem kenődik.

2012. ápr. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

essence tényleg jó!

Amúgy: szemceruza, szemspirál, alapozó, szájfény, rúzs, tus,

szemhéjfesték/púder, arcpirosító.

egyenlőre ennyi.

2012. júl. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!